Kurier Siódemki szaleje na poboczu, opel zajeżdża mu drogę [WIDEO]

Niecodzienne i niebezpieczne manewry udało się sfilmować kierowcy opla, który podążał za kurierem Siódemki. Kurier najwyraźniej miał wyjątkowo pilną przesyłkę i małą tolerancję na stanie w korkach. Kierowca opla rozzłoszczony tupetem kuriera zaczął za nim podążać i sam złamał przy okazji kilka przepisów. Umieszczona na YouTube wideorelacja z tego wydarzenia została zatytułowana: ?Najlepszy kurier w mieście Częstochowa...?. Cud, że nie doszło do wypadku.
Brawurową jazdę kuriera oraz złośliwe i niebezpieczne zachowanie goniącego go kierowcy opla sfilmował mężczyzna jadący za nimi. Wideo wczoraj pojawiło się w serwisie YouTube.com:Najwyraźniej zniecierpliwiony kurier miał dosyć stania w korku. Zdecydował się na jego ominięcie poboczem. Wyminął stojące samochody i wepchnął się przed pierwsze auto. Jego manewr wyprowadził z równowagi kierowcę osobowego opla, który postanowił dogonić kuriera i zajechać mu drogę. Wtedy kierowca dostawczaka zjechał na chodnik.

Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 46 (wylot z Częstochowy na Opole na wysokości zakładu Wigolen) - czytamy w opisie wideo. Z datownika widocznego na filmie wynika, że do przepychanek kierowców doszło o godzinie 16.22. "Wyścig" trwał niecałą minutę. W tym krótkim czasie obaj kierowcy zdążyli złamać sporo przepisów Kodeksu drogowego.

Oburzenie internautów komentujących film budzi nie tylko brawurowe omijanie korka przez kierowcę ciężarówki, ale także złośliwe zachowanie kierowcy astry, który doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji, goniąc kuriera i gwałtownie przed niego wjeżdżając. Obu mistrzom kierownicy grożą wysokie mandaty.

"Pracownik poniesie surowe konsekwencje"

- Zachowanie kuriera pokazane na filmie jest absolutnie nie do zaakceptowania i nie ma nic wspólnego ze standardami codziennej pracy kurierów w firmie Siódemka - komentuje wideo rzecznik firmy Marcin Kruszyński. - W sposób rażący złamane zostały nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim zabrakło odpowiedzialności, zdrowego rozsądku i wyobraźni - dodaje.

W przesłanej portalowi Gazeta.pl wypowiedzi Kruszyński zapewnia, że osoba kierująca pojazdem poniesie surowe konsekwencje dyscyplinarne. - Jest nam przykro, że taka sytuacja jest kojarzona z naszą firmą, tym bardziej że Siódemka przykłada dużą wagę do zachowania swoich pracowników i zawsze zdecydowanie reaguje, gdy nie zostają dochowane standardy obowiązujące w firmie - twierdzi.

W czwartek rano częstochowska komenda policji wszczęła postępowanie w sprawie opublikowanego filmu i przedstawionych na nim wydarzeń. Policja będzie poszukiwać sprawców.

Zobacz także
 • Leszek Czarnecki przeprasza internautę za "nadgorliwą reakcję" swojej firmy
Komentarze (55)
Kurier Siódemki szaleje na poboczu, opel zajeżdża mu drogę [WIDEO]
Zaloguj się
 • mirek99

  Oceniono 108 razy 90

  Dwóch bezmyślnych idiotów!!!
  Dobrze, że coraz częściej ludzie posiadają wideorejestratory drogi i ujawniają takie sceny. Dzięki temu jest szansa że ktoś nagra i doniesie na policję!
  Trzeba tempić chamstwo i niebezpieczne zachowania

 • snurfik

  Oceniono 65 razy 61

  Ciekawe czy kurier by tak "kozaczyl" jesli po chodniku w tym samym momencie szla jego zona z dzieckiem.

  Co za nieodpowiedzialny idiota...

 • maciek_sc

  Oceniono 50 razy 44

  "nie ma nic wspólnego ze standardami codziennej pracy kurierów w firmie Siódemka"
  To w Siódemce są jakieś standardy? Nie zauważyłem ich ani w zachowaniu kierowców na drodze, ani w wyglądzie aut i kurierów, ani w obsłudze klienta...

 • nuju

  Oceniono 36 razy 18

  Kurier powinien stracić prawo jazdy na co najmniej 5 lat.
  Kierowca opla mandat za niebezpieczne zachowania.

  W naszym wsiowym, trzeba tych dwóch potraktować jak bijatykę na wiejskim weselu.
  Kara dla obu, ale różnej wysokości.

 • jami100

  Oceniono 18 razy 10

  Ten kurier to po prostu kawał chama, poza tym stwarza takie niebezpieczeństwo, ze powinni go zwolnić z roboty. Choc pewnie tego nie zrobią, gdyż cała ta firma jest niewyraźna, tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.
  Ten drugi zaś to zupełny kretyn, moze powinien sie zapisac do ORMO, gdyby jeszcze istniało.

 • waterresistant

  Oceniono 67 razy 9

  Ten w oplu, to jeden z głównych problemów na polskich drogach - nauczyciel drogowy.

  Oczywiście nie pochwalam zachowania kuriera, ale w sumie to niewiadomo który głupszy. Z filmiku wynika, że chyba był ciąg dalszy tego pościgu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje