Areszt dla rodziców zastępczych dwójki zmarłych dzieci

19.09.2012 13:10
Akta sądowe

Akta sądowe (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Sąd w Pucku zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące Wiesława Cz., ojca zastępczego dwójki dzieci, które zmarły przebywając pod opieką rodziny zastępczej - mężczyzny i jego żony. Wcześniej sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące matki zastępczej Anny Cz.
32-letnia Anna i 36-letni Wiesław Cz. zostali zatrzymani w poniedziałek wieczorem. Prokuratura w Pucku postawiła wczoraj zarzuty rodzicom zastępczym dwójki dzieci, które zmarły, przebywając pod ich opieką. Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym jednego z dzieci, a kobieta - zabójstwa drugiego. Oboje przyznali się do winy.

Prokurator podał, że kobieta usłyszała zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym 5-letniej dziewczynki. Wyjaśnił, że zarzut ten dotyczy sytuacji, gdy dokonująca zabójstwa osoba nie działa z premedytacją, ale ma świadomość, że skutkiem jej działań może być czyjaś śmierć. Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Prokurator poinformował też, że oprócz zarzutu zabójstwa 5-latki przedstawionego kobiecie oraz zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym 3-letniego chłopca, który usłyszało oboje opiekunów, obojgu postawiono też zarzut znęcania się nad dziećmi. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia.Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje