Areszt dla rodziców zastępczych dwójki zmarłych dzieci

19.09.2012 13:10
Akta sądowe

Akta sądowe (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Sąd w Pucku zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące Wiesława Cz., ojca zastępczego dwójki dzieci, które zmarły przebywając pod opieką rodziny zastępczej - mężczyzny i jego żony. Wcześniej sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące matki zastępczej Anny Cz.
32-letnia Anna i 36-letni Wiesław Cz. zostali zatrzymani w poniedziałek wieczorem. Prokuratura w Pucku postawiła wczoraj zarzuty rodzicom zastępczym dwójki dzieci, które zmarły, przebywając pod ich opieką. Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym jednego z dzieci, a kobieta - zabójstwa drugiego. Oboje przyznali się do winy.

Prokurator podał, że kobieta usłyszała zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym 5-letniej dziewczynki. Wyjaśnił, że zarzut ten dotyczy sytuacji, gdy dokonująca zabójstwa osoba nie działa z premedytacją, ale ma świadomość, że skutkiem jej działań może być czyjaś śmierć. Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Prokurator poinformował też, że oprócz zarzutu zabójstwa 5-latki przedstawionego kobiecie oraz zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym 3-letniego chłopca, który usłyszało oboje opiekunów, obojgu postawiono też zarzut znęcania się nad dziećmi. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia.Zobacz także

Najnowsze informacje