Radny PO dostał pieniądze za Stadion Narodowy. Inni nie

19.09.2012 07:42
Radny PO Piotr Kalbarczyk

Radny PO Piotr Kalbarczyk (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Pięćdziesięciu przedsiębiorców budujących Stadion Narodowy czeka na pieniądze za swoją pracę. Firma należąca do radnego Platformy Obywatelskiej rozliczyła się jednak bez większych problemów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Firma Aluglass-Realizacja Piotra Kalbarczyka budowała m.in. loże VIP-owskie, biznes klub i kaplicę. Wartość kontraktów, w których realizacji brała udział spółka prowadzona przez warszawskiego radnego PO, sięgnęła niemal 58 mln zł.

- Sytuacja firmy radnego Piotra Kalbarczyka jest inna niż pozostałych spółek. Dlatego że jest on wykonawcą, który miał bezpośrednią umowę z Narodowym Centrum Sportu. Wygrał przetargi na prace, które nie były ujęte w kontrakcie z generalnym wykonawcą, czyli konsorcjum PBG, Hydrobudowy i Alpine - tłumaczył posłom z komisji sportu prezes NCS Robert Wojtaś, dlaczego akurat Kalbarczyk dostał pieniądze.

- Analizowaliśmy materiały dotyczące tej sprawy, ale uznaliśmy, że nie ma podstaw, aby wszczynać śledztwo - informuje CBA.

Sytuacji Aluglass zazdrości pół setki przedsiębiorców, którzy choć dawno zakończyli swoje prace na Stadionie Narodowym, nadal czekają na przelewy. Ich żądania sięgają 94 mln zł.

NCS reguluje na bieżąco

NCS wyjaśnia, że "na bieżąco regulował i reguluje swoje zobowiązania wobec zleceniobiorców - tak w przypadku Generalnego Wykonawcy, Konsorcjum Hydrobudowa-Alpine-PBG, jak i w przypadku wszelkich innych firm, które wykonywały i wykonują prace na stadionie bezpośrednio na zlecenie NCS".

"Było i jest ich kilkadziesiąt, przykładowo: Henpol (kuchnie, zlecenia na ok. 32 mln zł), NextiraOne (sieć komputerowa, 42 mln zł), IDSBud - STD (zagospodarowanie otoczenia, prawie 30 mln zł), Martella (wyposażenie centrum konferencyjnego), Poliday (wyposażenie loży), Sharp (telewizory), Diomar (system TV wewnętrznej i montaż telewizorów), Zielona Architektura i Trawnik Producent. Firma Aluglass jest dla nas jednym z takich dostawców, przedsiębiorcą, które samo, lub w konsorcjum z innymi podmiotami, wykonuje prace" - czytamy w wyjaśnieniu przysłanym przez NCS.

Zobacz także
Komentarze (45)
Radny PO dostał pieniądze za Stadion Narodowy. Inni nie
Zaloguj się
 • andrzej.frant

  Oceniono 70 razy 50

  Pojadę klasykiem :
  "Wszystkie zwierzęta są równe.
  Ale niektóre są równiejsze."

 • blowjobz

  Oceniono 58 razy 36

  PO = degeneracja

 • odkurzacz-1

  Oceniono 52 razy 34

  Czyli z góry wiedzieli że ludzie nie dostaną pieniędzy dlatego furtka dla Platfusów.

 • milorex10

  Oceniono 30 razy 16

  Patologia ta rozwijała się na sztandarowej budowie, śledzonej dzień w dzień przez media i w samym centrum stolicy. Patologia ta występuje w całym kraju, jest czymś normalnym, powszechnym. Świadczy o tym, że państwo polskie jest nadal chore. Prawo i liczne instytucje państwa powołane do czuwania nad jakością działań gospodarczych w Polsce okazują się bezużyteczne (sądy, komornicy, inspekcje pracy, administracja publiczna). Nie wiadomo po co istnieją, po co ludziom zawracają głowę. Gorzej niż za komuny.

 • mariatg8

  Oceniono 25 razy 15

  Radny - Zaradny . Przecież nie pchal się do koryta aby zrealizować misję , tylko dlatego , żeby własnie mieć dostęp do tego żarcia . Cała nasza klasa polityczna charkateryzuje się zupełnym brakiem etyki , nie mówiąc już o przyzwoitości . Ten jegomość to jest taki sobie króliczek , jak wielu .

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 26 razy 14

  nasze państwo jest w rozsypce.

 • gr_ub_y

  Oceniono 17 razy 11

  Podajcie nazwisko jednego uczciwego PeOwca, a zapiszę się do Platformy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje