Radny PO dostał pieniądze za Stadion Narodowy. Inni nie

19.09.2012 07:42
Radny PO Piotr Kalbarczyk

Radny PO Piotr Kalbarczyk (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Pięćdziesięciu przedsiębiorców budujących Stadion Narodowy czeka na pieniądze za swoją pracę. Firma należąca do radnego Platformy Obywatelskiej rozliczyła się jednak bez większych problemów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Firma Aluglass-Realizacja Piotra Kalbarczyka budowała m.in. loże VIP-owskie, biznes klub i kaplicę. Wartość kontraktów, w których realizacji brała udział spółka prowadzona przez warszawskiego radnego PO, sięgnęła niemal 58 mln zł.

- Sytuacja firmy radnego Piotra Kalbarczyka jest inna niż pozostałych spółek. Dlatego że jest on wykonawcą, który miał bezpośrednią umowę z Narodowym Centrum Sportu. Wygrał przetargi na prace, które nie były ujęte w kontrakcie z generalnym wykonawcą, czyli konsorcjum PBG, Hydrobudowy i Alpine - tłumaczył posłom z komisji sportu prezes NCS Robert Wojtaś, dlaczego akurat Kalbarczyk dostał pieniądze.

- Analizowaliśmy materiały dotyczące tej sprawy, ale uznaliśmy, że nie ma podstaw, aby wszczynać śledztwo - informuje CBA.

Sytuacji Aluglass zazdrości pół setki przedsiębiorców, którzy choć dawno zakończyli swoje prace na Stadionie Narodowym, nadal czekają na przelewy. Ich żądania sięgają 94 mln zł.

NCS reguluje na bieżąco

NCS wyjaśnia, że "na bieżąco regulował i reguluje swoje zobowiązania wobec zleceniobiorców - tak w przypadku Generalnego Wykonawcy, Konsorcjum Hydrobudowa-Alpine-PBG, jak i w przypadku wszelkich innych firm, które wykonywały i wykonują prace na stadionie bezpośrednio na zlecenie NCS".

"Było i jest ich kilkadziesiąt, przykładowo: Henpol (kuchnie, zlecenia na ok. 32 mln zł), NextiraOne (sieć komputerowa, 42 mln zł), IDSBud - STD (zagospodarowanie otoczenia, prawie 30 mln zł), Martella (wyposażenie centrum konferencyjnego), Poliday (wyposażenie loży), Sharp (telewizory), Diomar (system TV wewnętrznej i montaż telewizorów), Zielona Architektura i Trawnik Producent. Firma Aluglass jest dla nas jednym z takich dostawców, przedsiębiorcą, które samo, lub w konsorcjum z innymi podmiotami, wykonuje prace" - czytamy w wyjaśnieniu przysłanym przez NCS.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • zytnia23

  0

  Polityk nie powinien startować w przetargach, tj. jego spółka organizowanych przez samorządy. To jest nie do pomyślenia. Polska dzisiaj to obraz nędzy, wystarczy zobaczyć jak ludzie dziś popadają w ubóstwo za czasów naj... polityków, którzy sobie rzepkę skrobią.

 • zytnia23

  0

  Nie płacą normalnym podatnikom, a bez problemu i z nawiązką dla swoich. Rząd, który teraz oszukuje i kieruje wygodnym dla siebie państwem powinien być niedługo inaczej rozliczony. Za przekręty obozy pracy przymusowej w Afryce. Na pewno powinniście zostać niedługo skazani za swoje złe nawyki.

 • zawsze-mysliciel

  0

  Boże jakie głupie komentarze ...
  Tak samo jak hydrobudowa dostawała kasę od NCS, tak samo inni wykonawcy.
  NCS nikomu nie zalega, zalega natomiast hydrobudowa.
  Co w tym jest takiego trudnego do zrozumienia ? Po co od razu ta zawiść i chamstwo ?

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  I po co się czepiać Piotra Kalbarczyka. Biznesmen jak każdy inny a że mu się poszczęściło to sprawa boga. Bufetowej też się poszczęściło i została syreną warszawską.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 2 razy 2

  posłużę się przerobionym lekko cytatem

  "- Sytuacja firmy radnego Piotra Kalbarczyka jest inna niż pozostałych spółek. Dlatego że jest on RADNYM z PO, który miał bezpośrednią umowę z Narodowym Centrum Sportu. OTRZYMAŁ KONTRAKY BEZ PRZETARGU na prace, które nie były ujęte w kontrakcie z generalnym wykonawcą, czyli konsorcjum PBG, "

  Teraz jest dopiero zgodne z prawdą

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 2

  rzad jeszcze jedzie na resztkach ludzkich oszczednosci.symuluje jakies reformy czegos co za kilka lat runie,przedłuza agonie,banki namawiają na kredyty z kredytów zeby jeszcze cokolwiek sie w gospodarce działo...jakby tak rzad składał sie z fachowców i patriotów i zaczął ostrą prace kilka-kilkanascie lat temu,jak były wielkie mozliwosci to moze byłby autentyczny rozwój kraju a nie same medialne,zastepcze ruchy-

 • robi_99

  Oceniono 9 razy 5

  Tusk + Rostowski + Arłukowicz = Polska wyludniona do 20 mln mieszkańców za 5 lat ( elektorat i rodziny PO, PSL urzędasy, policja ,sędziowie, prokuratorzy, komornicy, górnicy , najbardziej wytrwali fizycznie emeryci, trochę wolnych zawodów ). Upadek polskich małych i średnich firm , wszechobecne koncerny i korporacje szantażujące groteskowy rząd i Polaków groźbą utraty i tak marnych miejsc pracy. Panuje totalitaryzm urzędniczo- unijny i dogłębna korupcja. Tu nie rodzą się dzieci.

 • jackski11

  Oceniono 3 razy 1

  Po co wy trole siedzicie na tym portalu, skoro nienawidzicie wszystkiego co z nim związane. Banda zakompleksionych frustratów!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje