Ofiara agenta Tomka walczy o gigantyczne odszkodowanie

19.09.2012 06:00
Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ci, którzy mnie skrzywdzili, mają się świetnie, a ja jestem na dnie - mówił wczoraj przed sądem były prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Trzy lata temu CBA zatrzymało go za korupcję. Dziś oczyszczony z zarzutów domaga się 2 mln zł zadośćuczynienia - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Bogusław Seredyński - 56 lat, inżynier fizyki technicznej, bezrobotny. Tak przedstawił się sądowi bohater afery, która pod koniec września 2009 r. przetoczyła się przez wszystkie media. Jednak główną rolę odegrała Weronika Marczuk, celebrytka znana z programów TVN, z zawodu prawniczka.

Ona i Seredyński byli przez prawie rok rozpracowywani przez dwóch agentów CBA. Operacja miała udowodnić, że prezes za pośrednictwem Marczuk "ustawi" przetarg na Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, spółkę skarbu państwa posiadającą atrakcyjną nieruchomość w centrum Warszawy.

Po przerwaniu akcji CBA, w której brali udział Tomasz Małecki (Tomasz Kaczmarek, dziś poseł PiS) oraz Stanisław Rudnicki, w 2011 roku prokuratura sprawę umorzyła, ale to nie zmieniło sytuacji życiowej Seredyńskiego. - Byłem na samym szczycie kariery. Nagle zostałem zepchnięty w dół tak, że nie jestem w stanie nawet przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnio wygrałem konkurs na dyrektora w jednym z uzdrowisk i gdy dowiedziano się, kim jestem, konkurs został unieważniony - mówił wczoraj przed sądem.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (348)
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  iwigilacja, prowokacja, likwidacja - hasla dzierzynskiego ktore opanowal agencik tomus

  w nagrode od wielbiciela stalina, jaroslawa zostal poslem

  Powodzenia Panie Boguslawie !!!

 • majuufes

  0

  No to teraz pikny tomuś będzie nam (p)osłował do usra.nej śmierci. Niby na to odszkodowanie bedzie pracował, a i tak pójdzie z kieszeni podatników.

 • olias

  0

  czy ktoś coś z tego tekstu jarzy?

 • josif47

  0

  kacmarek niech placi albo posdzielce.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy -2

  Proruska gazeta zapomniała napisać, że to uniewinnienie nastąpiło w 2011 r., czyli po czterech latach rządów PO. To oznacza, że dowody i materiały były mocne, skoro sąd, (niezawisły ha ha ha w państwie Tuska) potrzebował 4 lat, żeby wydać takie orzeczenie. To, że kogoś się uniewinnia nie znaczy, że nie popełnił przestepstwa. Oznacza to tylko, że sąd uznał dowody za niewystarczajace. Przypominam, ze sąd sędziego "przyspieszać, czy nie przyspieszać" uznał pozew Bolka przeciwko Wyszkowskiemu BEZ ZBADANIA MATERIAŁU DOWODOWEGO, choć sąd niższej instancji orzekł, że Wyszkowski miał prawo nazywać Bolka Bolkiem, bo to wynikalo z dowodów. Lemingi - krasnoarmiejce są tak zaprogramowane, że nie interesują ich żadne dowody czy fakty, jeno żeby wygrała ruska opcja (w Polsce mainstream). Żenada.

 • an59za

  Oceniono 2 razy 0

  No to "bohater" bajki Jarka powinien to odszkodowanie zapłacić z własnej kieszeni, wspólnie z innymi "agentami" pracującymi nad tą "sprawą". Tak byłoby uczciwie. Myślę, że tą uczciwość wykaże także Kaczyński i poprze takie rozwiązanie.

 • prof-antoni

  Oceniono 1 raz 1

  a co ze sprawa kwasniewskich ? KLAPA ???

 • prof-antoni

  Oceniono 1 raz 1

  Prokuratura musi wziac odpowiedzialnosc za swe dzialania

  i niech placa ze swoich !!!!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 3 razy 1

  Zayebisty fryz, hehe ... jaka idiotka może polecieć na takie "piurka"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje