Ofiara agenta Tomka walczy o gigantyczne odszkodowanie

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ci, którzy mnie skrzywdzili, mają się świetnie, a ja jestem na dnie - mówił wczoraj przed sądem były prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Trzy lata temu CBA zatrzymało go za korupcję. Dziś oczyszczony z zarzutów domaga się 2 mln zł zadośćuczynienia - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Bogusław Seredyński - 56 lat, inżynier fizyki technicznej, bezrobotny. Tak przedstawił się sądowi bohater afery, która pod koniec września 2009 r. przetoczyła się przez wszystkie media. Jednak główną rolę odegrała Weronika Marczuk, celebrytka znana z programów TVN, z zawodu prawniczka.

Ona i Seredyński byli przez prawie rok rozpracowywani przez dwóch agentów CBA. Operacja miała udowodnić, że prezes za pośrednictwem Marczuk "ustawi" przetarg na Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, spółkę skarbu państwa posiadającą atrakcyjną nieruchomość w centrum Warszawy.

Po przerwaniu akcji CBA, w której brali udział Tomasz Małecki (Tomasz Kaczmarek, dziś poseł PiS) oraz Stanisław Rudnicki, w 2011 roku prokuratura sprawę umorzyła, ale to nie zmieniło sytuacji życiowej Seredyńskiego. - Byłem na samym szczycie kariery. Nagle zostałem zepchnięty w dół tak, że nie jestem w stanie nawet przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnio wygrałem konkurs na dyrektora w jednym z uzdrowisk i gdy dowiedziano się, kim jestem, konkurs został unieważniony - mówił wczoraj przed sądem.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej"

Zobacz także
 • Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Agent) Tomek na tropie nowej specsłużby. Poseł PiS pisze do premiera...
 • Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW
 • Tomasz Kaczmarek, emerytowany agent CBA znany jako Agent Tomek w Sejmie Agent Tomek pił na ulicy? "Jestem niewygodny dla PO, takie publikacje będą się pojawiać"
Komentarze (348)
Ofiara agenta Tomka walczy o gigantyczne odszkodowanie
Zaloguj się
 • yani-51

  Oceniono 698 razy 582

  2..MILIONY....takimi kosztami nalezy obciazyc tego.. n i b y-agenta
  a nie tych co placa podatki

  Ciekawe co Jarus opowie nam w tym temacie....

 • xjerzy1

  Oceniono 628 razy 518

  ...i tak trzymać kochany Panie, takich agentów, którzy pracują lub pracowali na zlecenie polityczne powinno się traktować tak samo, albo jeszcze ostrzej od byłych agentów SB. Sami doświadczyli jak inni agenci niszczyli życie ludziom w innej epoce politycznej. To się nie może powtórzyć !

 • lux-or

  Oceniono 665 razy 449

  A propos braci Kaczyńskich i PiSu...

  Mój ojciec większą część życia pracował po 12 godzin dziennie. Na emeryturę przeszedł dopiero w wieku 73 lat (!!!) - wcześniej nie pobierał świadczenia żeby nie obciążać budżetu państwa (!!!). Pod koniec życia prowadził dobrze prosperującą firmę i ciężko pracując odkładał pieniądze na starość. AŻ POJAWIŁ SIĘ LECH KACZYŃSKI... Będąc prezydentem Warszawy, łamiac prawo i wszystkie procedury, wydał decyzję administracyjną, która doprowadziła do upadku firmy mojego ojca i utraty przez niego dorobku całego życia. Zrobił to przy udziale prokuratury, która była na jego usługach. Całe szczęście, że mój ojciec stracił tylko wszystkie pieniądze, a nie życie, tak jak świętej pamięci Barbara Blida. Lech Kaczyński to był okropnie mały człowiek, ciałem i honorem, łamiący prawo i Konstytucję (np. żeby przypodobać sie swojemu konserwatywnemu elektoratowi i wygrać wybory prezydenckie zabraniał Parady Równości, która to odbywa się w każdym demokratycznym kraju). Moi rodzice (bardzo wierzący katolicy) modlili się latami do Boga o karę dla niego.

 • hapita

  Oceniono 329 razy 301

  Człowiek niesłusznie sponiewierany odszkodowanie powinien dostać , ale powinni go płacić ci co go na zamówienie wrabiali - przez tak miłą sercu - niektórych z rzadzacych - prowokację.

 • snurfik

  Oceniono 360 razy 292

  No to teraz Tomus zbieraj buteleczki.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 320 razy 284

  Słusznie skarży p. Seredyński o wysokie odszkodowanie, ale w żadnym przypadku nie powinno ono pochodzić z budżetu Państwa, lecz z prywatnej kieszeni odpowiedzialnych za jegoi sytuację!

 • bigkaraluch

  Oceniono 291 razy 239

  "Byłem na samym szczycie kariery. Nagle zostałem zepchnięty w dół tak, że nie jestem w stanie nawet przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnio wygrałem konkurs na dyrektora w jednym z uzdrowisk i gdy dowiedziano się, kim jestem, konkurs został unieważniony - mówił wczoraj przed sądem."
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  niech nam ten przykład uświadomi { nam tzw. malutkim } że od szumowin z pierwszych stron gazet trzeba się trzymać jak najdalej.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 170 razy 138

  Bandycki kraj bandyckie prawo kiedy ten manel obszczymurek agent odpowie prawnie i kidy zostanie mu odebrana zlodziejska sbecka emerytura

 • 3.janusz

  Oceniono 36 razy 34

  Ile nas już ta OBMIERZŁA ŁAJZA kosztuje.
  Co z kosztami willi "Kwaśniewskich" ???
  Teraz jeszcze ŚMIECIOWI musimy płacić emeryturę i poselskie apanaże.
  Jednak Mirosław Drzewiecki miał racje - ten kraj jest dziki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje