Gimnazjum Salezjańskie: To nie śmietana, a pianka. Internauci: Zaraz, zaraz

18.09.2012 21:28
List protestacyjny animatorów

List protestacyjny animatorów (Fot. Gimnazjum-lubin.salezjanie.pl)

Animatorzy, nauczyciele Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie i rodzice uczniów napisali list protestacyjny przeciw reportażowi telewizji TVL Odra pokazującemu, co działo się na wyjeździe integracyjnym gimnazjalistów. "Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - czytamy.
TVL Odra wyemitowała reportaż, w którym sugerowała, że kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy na wyjeździe integracyjnym zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza. Zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Sprawa wywołała lawinę komentarzy w internecie.

List protestacyjny na stronie gimnazjum

Tymczasem wieczorem na stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie zamieszczono "stanowiska Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły, Rodziców, Uczniów, Absolwentów i młodzieży z lubińskich szkół w związku z wyemitowanym 14 września 2012 roku w TVL Odra i rozpowszechnionym przez inne media materiałem dotyczącym wyjazdu integracyjnego uczniów klas I naszego Gimnazjum".

W Liście protestacyjnym animator wyjazdu wyjaśnia, że kontrowersyjne zdjęcia z wyjazdu integracyjnego pokazują m.in. "kocenie", czyli, jak czytamy "zabawy towarzyszące początkowi nauki uczniów w wielu szkołach". "Jedną z czynności, jaką mieli wykonać uczniowie (nie tylko dziewczynki), było dotknięcie ustami pianki do golenia, której gruba warstwa znajdowała się na kolanach Księdza Dyrektora, a nie, jak podała telewizja, zlizanie z kolana księdza bitej śmietany. Ten przystanek na trasie kocenia nie był inicjatywą dyrektora" - piszą.

Ten wątek listu zakwestionowali nasi czytelnicy, którzy dopatrzyli się, że na zdjęciach nie ma pianki do golenia. Jest natomiast puszka z bitą śmietaną...Grupa rodziców wyjaśnia też, że "zabawę" przygotowywali nauczyciele i animatorzy i że "odbyła się w radosnej atmosferze". "Ksiądz Dyrektor miał za zadanie przyjąć jedynie nieubliżający nikomu hołd kociaków, po czym pasował ich na uczniów" - dodają. Zapewniają, że "nikomu z nich przez myśl nie przyszło, aby uwłaczać godności podopiecznych".

"Chcemy sprostowania i przeprosin"

Następnie autorzy listu atakują telewizję TVL Odra. "Jesteśmy zniesmaczeni, że musimy prostować niepełne i nieprawdziwe informacje w tej błahej kwestii" - czytamy. Stwierdzili, że zostali "osobiście dotknięci materiałem filmowym". "Nasze niezadowolenie uzasadnione jest nie tylko jakością przekazywanych przez telewizję informacji, lecz także charakterem ich prezentacji opinii publicznej. Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - piszą autorzy. Domagają się "sprostowań i przeprosin".

Drugie oświadczenie wydały władze szkoły. "Obrzydliwe oszczerstwa, jakoby dzieci miały zlizywać z kolan Dyrektora bitą śmietanę, są zwykłymi pomówieniami niemającymi żadnego odniesienia do rzeczywistości. Nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji od rodziców, aby ich dzieciom działa się krzywda" - czytamy.

Trzecim materiałem opublikowanym na stronie jest list rodziców dzieci uczestniczących w wyjeździe. "Czujemy wielki niesmak i rozczarowanie (...). Trzeba mieć dużo złej woli i negatywnego nastawienia do człowieka, by nie znając kontekstu i okoliczności, w jakich zrobiono zdjęcie, sztucznie nadmuchiwać sensację, nie bacząc na to, że niszczy to dobre imię osoby, która ma wiele zasług dla młodzieży naszego miasta" - piszą.

Zobacz także
Komentarze (589)
Zaloguj się
 • ucago

  0

  No to kuźwa w końcu pianka czy śmietanka, to drugie znacznie poprawia walory smakowe starego kolanka.
  Biegli mają wydać opinię czy była to inna czynność seksualna i mają na to kilka miesięcy. Jacyś oni nierychliwi, proponuję eksperyment: Udać się do agencji towarzyskiej i z panienkami za symulować otrzęsiny.
  Jeżeli panu biegłemu ptak się podniesie to będzie znaczyło że zabawa jest jak najbardziej czynnością seksualną, ale jeżeli ptaszek zostanie w dziupli to trzeba ojczulkom dać spokój, no chyba że biegły będzie impotentem.

 • krakowskiczlowiek

  Oceniono 1 raz 1

  to jest paranoja zeby dalej tolerowac tych pedofilów
  opodatkować tą największą na świecie sekte ! robiącą pranie mózgu ludzią od najmłodszych lat ! to powinno być zakazane ! niedość że z Bogiem to oni nic wspólnego nie mają to nadodatek bogacą się w jego imieniu zamykają w zakonach spełniając tam swoje udziwnienia erotyczne ! ''tresują'' ludzi jak mają patrzeć na świat jak mają żyć , czego mają się bać i wszystko po to by się bogacić - kościół ma tak potężny majątek w nieruchomościach i nie tylko że mogł by zapobiec głodowaniu ludzi na całym świecie ! a załatw coś w tej instytucji bez pieniędzy !!! sam byłem świadkiem jak przeganiają bezdomnych , nakłaniają do uczeszczenia na mszy we własnej parafii - $$$$$ kasują za pogrzeb zamiast'' co łaska'' jest 500zł ! debilizm i ciemnota 21w.
  a co do ksiedza z pianą na kolanach - uciąć jaja i do puszki na kilkanaście lat zeby nabrał rozumu i żeby mogł sobie pogwarzyć z Bogiem .. !

 • loginnr2

  0

  Afery z udziałem księży to już dziś "chleb powszedni". I czy w tej sytuacji KK nie powinien wysłać księży na właściwe "doszkolenie" takie, aby umieli się znaleźć we współczesnej rzeczywistości nie przynosząc KK wstydu?

 • an59za

  0

  Który to już z kolei skandal z udziałem osób duchownych. A to każe się zwolnić policjanta, a to nie da się rozgrzeszenia, a to każe się zlizywać "coś" z kolan wielebnego. Niektórzy duchowni nie dojrzeli do swojego stanu i nie chcą uwierzyć, że to już XXI wiek, a nie XI.

 • klams

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie, przecież ten zbok na zdjęciu nr.11 ma wyraźny wzwód a to co stoi na oparciu to jest bita śmietana.
  Na innych zdjęciach widać jak dzieci są karmione z tego pojemnika i maja ten syf na ustach.
  Ci goście zawsze będą kłamać i iść w zaparte, cholerna sekta watykańska, same zboki a jak się trafi ktoś mądry i wartościowy to zamkną mu usta.

 • ayou

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że dzieci i młodzież nie miały na sobie strojów gimnastycznych, bo mógłby być ogłoszony konkurs: miss mokrego podkoszulka.

 • tc2

  Oceniono 2 razy 2

  Nikt nie zwrócił uwagi, że na zdjęciach z lizaniem ksiądz zawsze trzyma pałkę, lub laskę?

  A dziewczynki dłonią przytrzymują koszulki na biuście, by bardziej zakryć przy pochylaniu się...

  WSTRĘTNE. Jak by tam była moja córka... to chyba bym zabił.

 • edeco

  Oceniono 2 razy 0

  Gdzie są posty broniące tych zboczeńców? Przeczytałem kilka stron komentarzy i jakoś nie dotarłem do żadnego, który byłby napisany w ich obronie.
  Ciekawe, pod każdym artykułem piSSowska banda szczeka, a tutaj cisza? Czyżby uczestniczyli w jakimś lizaniu bitej śmietany?

 • ahtu55

  Oceniono 1 raz 1

  sama chodziłam do szkoły katolickiej, nikt nic takiego tam nie robił. Ogólnie dobrze wspominam te lata. Jednak skądinąd mogę wnioskować, że księża często nie mają wyczucia co jest nieprzyzwoite a co nie. Potrafią bagatelizować podteksty i zachowania jawnie pedofilskie i bić na alarm na widok pacyfki - po prostu brak wyczucia. A lokalne społeczności parafialne niestety jeszcze wywierają na księży nacisk w niedobrym kierunku. Bo sam ksiądz może by się do błędu przyznał, ale to dla wiernych jest świętą krową i będą go bronić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje