KRP zgodziła się na odwołanie szefowej prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz

18.09.2012 19:35
Logo Amber Gold, Andrzej Seremet

Logo Amber Gold, Andrzej Seremet (AG)

Krajowa Rada Prokuratury wyraziła we wtorek zgodę na odwołanie Marzanny Majstrowicz, szefowej prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu. Ta prokuratura pierwotnie odmówiła śledztwa w sprawie Amber Gold.
W głosowaniu - jak poinformował szef KRP prok. Edward Zalewski - 21 członków Rady opowiedziało się za wyrażeniem zgody na odwołanie z funkcji, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. W sierpniu Seremet, przedstawiając działania prokuratury w sprawie Amber Gold, zapowiedział, że zwróci się do Rady o wyrażenie zgody na jej odwołanie "z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych".

Sprawdzała fora i niektórzy byli zadowoleni...

Jak dowiedział się reporter Radia TOK FM, podczas obrad prokurator Majstrowicz wyznała, że całe zawodowe życie związała z prokuraturą w Gdańsku-Wrzeszczu i w ogóle stara się być dobrym śledczym tylko spraw było dużo, a inni pracownicy - gdy wypłynęła sprawa Amber Gold - byli na zwolnieniach. Tłumaczyła, że była zainteresowana tą sprawą, ale jednocześnie sprawdzała fora internetowe i czytał, że ludzie byli zadowoleni z parabanku, a niektórzy z nich otrzymywali nawet odsetki od zainwestowanych pieniędzy.

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku-Wrzeszczu najpierw odmówiła śledztwa, po uchyleniu tej decyzji przez sąd postępowanie umorzyła (to także zostało uchylone); następnie zawieszono dochodzenie i zwlekano z jego odwieszeniem. Ostatecznie śledztwo w lipcu tego roku przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Bez zgody Krajowej Rady Prokuratury nie można odwołać prokuratora z funkcji przed upływem kadencji.

PYTANIE Czy powinna powstać komisja śledcza ws. Amber Gold?

 • Tak, ta afera pokazała, że w tej kwestii organy ścigania się nie sprawdzają i to musi zbadać komisja
 • Tak, bo trzeba sprawdzić, czy jacyś politycy nie są zamieszani w działalność tej firmy
 • Nie, komisja będzie nieskuteczna i jej członkowie będą się bezproduktywnie kłócić
 • Nie, niech sprawą zajmie się prokuratura, politycy powinni się od tego trzymać z daleka
 • Nie mam zdania
Zobacz także
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • 1stanczyk

  0

  To trzeba czytać miedzy liniami: KRP uznała, że w tej jej, jak do tej pory wygrywanej, walce z władzą wykonawczą próba obrony Seremeta jako Prokuratora Generalnego jest korzystniejsza od obrony Majstrowicz.

  "jak poinformował szef KRP prok. Edward Zalewski - 21 członków Rady opowiedziało się za wyrażeniem zgody na odwołanie z funkcji,"

  "Jak dowiedział się reporter Radia TOK FM, podczas obrad prokurator Majstrowicz wyznała, że całe zawodowe życie związała z prokuraturą w Gdańsku-Wrzeszczu i w ogóle stara się być dobrym śledczym tylko spraw było dużo, a inni pracownicy - gdy wypłynęła sprawa Amber Gold - byli na zwolnieniach. Tłumaczyła, że była zainteresowana tą sprawą, ale jednocześnie sprawdzała fora internetowe i czytał, że ludzie byli zadowoleni z parabanku, a niektórzy z nich otrzymywali nawet odsetki od zainwestowanych pieniędzy. "

  Ta "informacyjna" notatka, której nawet w GW nikt nie miał odwagi podpisać, w której wszystko jest tak napisane by sugerować, że kilkuletnia bezkarność Marcina B. była tylko wynikiem głupoty i beztroski Majstrowicz, by ośmieszając ja zadowolić motłoch, jest godna tej najbardziej szmatławej PRL-owskiej propagandowej spuscizny Trybuny Ludu.

  Jak nazywa się ten reporter radia TOK FM który dowiedział się "tego wszystkiego" ?

  Majstrowicz została przez okrągłostołowych debilów naznaczona jako ofiara a gazetowe szmaty próbują przekonać nas, że prokuratorskie urlopy trwają latami (bo przecież tyle trwała bezkarna działalność Marcina B.) a ich prokuratorska "praca" polega na spędzaniu czasu na forach internetowych wszystko tylko po to by zachować pozory, że afera AG jest "błędem" (tym o którym mówił Komorowski) a nie poważnym instytucjonalnym kryzysem państwa polegającym na trwającym przez dziesięciolecia tolerowaniu przez okrągłostołową hołotę spuszczonej z moskiewskiej smyczy, pozostawionej samej sobie, skorumpowanej i przestępczej i do tej pory nie spacyfikowanej mafii zamiast trzeciego pionu władzy w demokratycznym państwie.

  Kryzysem wskazywanym kilka miesięcy temu w amerykańskim raporcie dotyczącym byłych krajów bloku sowieckiego.

 • sks-uj-new

  Oceniono 1 raz 1

  Polska jest juz totalnym bantustanem. To chory kraj gdzie rzadzi qrwa i zlodziej z mafia PO!

 • sks-uj-new

  0

  Teraz czekam na odwolanie Oszusta Tuska i Tepaka Komorowskiego!

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko w Polsce prokurator może robić co mu się podoba,a ich głównym zajęciem jest branie łapówek

 • sowa_46

  Oceniono 3 razy 3

  Nie obawiajcie się, przeniosą ją do prokuuratury Gdańsk-Zaspa z większym uposażeniem. Parada oszustów ma się dobrze i swoim krzywdy nie zrobi.

 • 79er

  Oceniono 2 razy 2

  tak sie zamiata pod dywan afery w Polsce AD2012

 • hellbert

  Oceniono 2 razy 2

  Panią prokurator przesuną tylko na kierowniczy stołek w jakiejś mniejszej miejscowości. Ta pani to pewnie zawodowy kierownik i tyle. Włos jej z głowy nie spadnie w tym urzędniczym bantustanie. Rasa panów (urzędasy) o siebie zadba, a bydło, zwane czasem obywatelami, zapłaci.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  czytaj : odwolana ja we Wrzeszczu a powolaja ja np na Zaspie lub Oliwie. Plebs musi poznac sprawiedliwosc przecie

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 3

  PO nie zostawi swojego człowieka na lodzie. Cichaczem pani prokurator dostanie jeszcze lepszą fuchę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje