Wniosek Krajowej Rady Sądownictwa o postępowanie dyscyplinarne ws. Milewskiego

18.09.2012 17:12
Ryszard Milewski

Ryszard Milewski (Fot. Za TVN24/x-news)

- Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa wystąpiło do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o podjęcie postępowania wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego - poinformował przewodniczący KRS sędzia Antoni Górski.
Na posiedzeniu prezydium KRS zajmowało się wnioskiem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina o dyscyplinarkę dla Milewskiego. Ma to związek z nagraniem rozmowy telefonicznej, w trakcie której osoba podająca się za asystenta szefa kancelarii premiera miała ustalać z Milewskim szczegóły związane m.in. ze posiedzeniem sądu dot. zażalenia na areszt szefa Amber Gold.

- Nie przesądzając wyniku tego postępowania prezydium KRS wyraża dezaprobatę wobec postawy sędziego Milewskiego za dopuszczenie do tych wątków rozmowy, które mogły wywołać wrażenie wpływania na niezawisłość sędziowską - zaznaczył Górski.

Wniosek o podjęcie czynności dyscyplinarnych wobec Milewskiego do rzecznika dyscyplinarnego już w czwartek skierowało natomiast kolegium Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Możliwe kary to w kolejności: upomnienie, nagana, usunięcie z pełnionej funkcji, przeniesienie na inne stanowisko oraz usunięcie z zawodu.

Zobacz także
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  Oceniono 1 raz 1

  "prezydium KRS wyraża dezaprobatę wobec postawy sędziego Milewskiego za dopuszczenie do tych wątków rozmowy, które mogły wywołać wrażenie wpływania na niezawisłość sędziowską" - mogly wywolac wrazenie...???!!! Skad sie Ci ludzie biora... Juz sie nie dziwie, ze wyroki na mafie sa jakie sa - skoro dzialania mafiozow "mogly wywolac wrazenie dzialalnosci przestepczej" ...
  No i juz znamy wynik postepowania dyscyplinarnego. Dzialanie mogly wywolac wrazenie i wywolaly. Ale tylko wrazenie bo nic zlego sie nie stalo.

 • wzgardzony

  0

  ... Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa wystąpiło do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o podjęcie postępowania wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego - poinformował przewodniczący KRS sędzia Antoni Górski ...
  A co Prezydium już dzwonili?

 • istvan73

  0

  Niech się prezes "Kontrol" MIlewski nie martwi. Będzie nowy minister sprawiedliwości, to wezmą Milewskiego na delegację do ministerstwa, tam jest mnóstwo takich dyspozycyjnych sędziów jak on. Zasady niezawisłości sędziowskiej? Pusty śmiech, gdy na delegacji w MSpr. można zarobić kilka tysięcy więcej niż w sądzie.

 • wodakrolewska

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie są następcy pana Barei ?
  Czemu nikt nie kręci filmów o POlsce ?

 • byrcyn11

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego maja go karać, jak to norma jest w niezawisłym wymiarze ... No może chłop chlapnął za dużo w słuchawkę, ale albo wszyscy, albo nikt ;-)))

 • e-komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Prawo Jonesa:
  - Człowiek, który uśmiecha się gdy sprawy idą źle, myśli o człowieku, na którego można zwalić winę.

 • prezio2

  Oceniono 1 raz 1

  Nic mu nie zrobią bo rezim tuska nie pozbędzie się tak usłużnego sku...syna co tańczy jak mu tuski zagrają . To jest mafia a nie rząd i ten śmierdziel milewski jest im na rekę żeby wszystkie brudne interesy pełostwa ukręcać na samym początku. Jebać tuska i całe peło.

 • zbycholj23

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to mówili starożytni- k..rwa k..rwie łba nie urwie. Każda promocja Gdańska jest dobra.

 • rudy102a

  Oceniono 3 razy 3

  Glosuje na "przeniesienie na inne stanowisko " np do Gdyni. Zeby nie bylo daleko do roboty:

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje