Wniosek Krajowej Rady Sądownictwa o postępowanie dyscyplinarne ws. Milewskiego

18.09.2012 17:12
Ryszard Milewski

Ryszard Milewski (Fot. Za TVN24/x-news)

- Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa wystąpiło do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o podjęcie postępowania wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego - poinformował przewodniczący KRS sędzia Antoni Górski.
Na posiedzeniu prezydium KRS zajmowało się wnioskiem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina o dyscyplinarkę dla Milewskiego. Ma to związek z nagraniem rozmowy telefonicznej, w trakcie której osoba podająca się za asystenta szefa kancelarii premiera miała ustalać z Milewskim szczegóły związane m.in. ze posiedzeniem sądu dot. zażalenia na areszt szefa Amber Gold.

- Nie przesądzając wyniku tego postępowania prezydium KRS wyraża dezaprobatę wobec postawy sędziego Milewskiego za dopuszczenie do tych wątków rozmowy, które mogły wywołać wrażenie wpływania na niezawisłość sędziowską - zaznaczył Górski.

Wniosek o podjęcie czynności dyscyplinarnych wobec Milewskiego do rzecznika dyscyplinarnego już w czwartek skierowało natomiast kolegium Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Możliwe kary to w kolejności: upomnienie, nagana, usunięcie z pełnionej funkcji, przeniesienie na inne stanowisko oraz usunięcie z zawodu.

Zobacz także
Komentarze (36)
Wniosek Krajowej Rady Sądownictwa o postępowanie dyscyplinarne ws. Milewskiego
Zaloguj się
 • 1234qwerty

  Oceniono 30 razy 30

  Przekonacie się że gó... mu zrobią. To zasłużony towarzysz. Dla publiki będzie co innego zeby zamknąc ludziom kopary a po cichu przejdzie w stan spoczynku a jak sprawa przyschnie to się go ustawi jako doradcę prawnego w jakiejś spółce za niezłą kasę. Nie takie numery sie robiło, no nie panowie??

 • swan_ganz

  Oceniono 20 razy 18

  po lekturze materiału z dwóch tygodników; w niusłiku i Uważam Rze widać, że ten sędzia to jakiś pikuś jest w stosunku do reszty ferajny rządzących Gdańskiem i okolicami... To jakaś jedna wielka mafia jest, która opanowała ten region Polski ale żeruje na cały organiźmie państwa a nie tylko na gdańszczanach..

 • xtalatx

  Oceniono 23 razy 17

  jestem za wysokimi karami dla zawisłych sędziów. może nie aż tak, jak postulują na innych bardziej niezależnych portalach (typu wp.pl he he he) żeby zawiśli na szubienicy, ale dotkliwymi.

 • agharto0

  Oceniono 16 razy 14

  a nie mówiłem, że wszystko rozejdzie się po kosciach, aaa?
  Sędziemu włos z głowy nie spadnie, ale ten koleś co zadzwonił, niech już sobie szykuje szczoteczkę do zębów.

  Czym my się różnimy od Rosjii czy Białorusi?

 • bioder65

  Oceniono 12 razy 12

  naród żąda krwi więc dostanie,a POtem wszystko wróci do normy.Oczywiście do ich normy.

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 14 razy 12

  No ale przecież pan Milewski powiedział, że nie czuje się winny ? To jak można mu dawać dyscyplinarkę ?

 • nessuno

  Oceniono 10 razy 10

  "Możliwe kary to w kolejności: upomnienie, nagana, usunięcie z pełnionej funkcji, przeniesienie na inne stanowisko oraz usunięcie z zawodu. "

  W tym przypadku jest chyba tylko jedna rozsądna kara. Wywalić służalczego sędziego na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu.
  Wątpliwości mogą też budzić wydawane wcześniej przez niego wyroki, w każdej sprawie..

 • braunal

  Oceniono 8 razy 8

  Nie wierzcie ze coś sługusowi kolesie zrobią.

 • peidos

  Oceniono 8 razy 6

  Wyjątek potwierdza regułę.........resztę możecie sobie dośpiewać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje