Gowin: Ustaliłem źródło przecieku w ministerstwie

18.09.2012 11:35
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Gowin ujawnił, że wie już, kto uprzedził sędziego Ryszarda Milewskiego o planowanej w jego sądzie kontroli. - Ustaliłem źródło przecieku. Dla takich osób nie ma miejsca w resorcie sprawiedliwości - oświadczył w TVP1 minister Jarosław Gowin.
Krajowa Rada Sądownictwa rozpatrzy pierwszy z dwóch wniosków w sprawie szefa gdańskiego sądu okręgowego, Ryszarda Milewskiego. W ubiegłym tygodniu "Gazeta Polska Codziennie" ujawniała nagrania, na których sędzia, rozmawiający z dziennikarzem podającym się za pracownika Kancelarii Premiera, ustalał szczegóły dotyczące między innymi składu sędziowskiego sprawy szefa Amber Gold. Dziś prezydium Rady rozpatrzy wniosek o postępowanie dyscyplinarne, złożony przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

- Afera Amber Gold i to, że Marcin P. działał tak długo bezkarnie, w jakiś sposób obciąża nas polityków rządzącej koalicji. Nic jednak nie wskazuje, aby istniały związki między Marcinem P., Amber Gold, a politykami tej partii - stwierdził minister Gowin.

"Nie chcę, aby w polskich sądach pracowali..."

- Analizuję sytuację w sądownictwie trójmiejskim i nie ma żadnych dowodów, że istnieją jakieś związki między politykami a sędziami. Konkretnie z jednym z prezesów - mówił Gowin w programie "Polityka przy kawie". - Na pewno sytuacja jest daleka od pozytywnej i zamierzam przeprowadzić tam szereg głębokich zmian - dodał.

Komentując sprawę Milewskiego, Gowin ostro stwierdził, że sędzia się "skompromitował", a tego typu osoba "nie powinna być prezesem sądu, ale jest też pytanie, czy powinna być sędzią?".- Nie chcę, aby w polskich sądach pracowali ludzie, którzy są gotowi przyjmować zlecenia polityczne. Każda inna decyzja KRS niż ta, której oczekuje większość Polaków, narażałoby jej reputację na szwank - dodał.

Zobacz także
Komentarze (106)
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Źródłem przecieku w ministerstwie rycerza Opus Dei, mógłby być tylko szatan.

  Zatrudnić rasowego, święconego egzorcystę!

  Tylko, panie ministrze, czy takie praktyki (odczyniania czarów i wypędzania "złych duchów"),
  są zgodne z art.40. konstytucji?
  W razie jakichś kłopotów, ze zrozumieniem tekstu, proszę poprosić o pomoc, tłumacza.

 • drojb

  Oceniono 1 raz 1

  A ja nic nie rozumiem z tego art. Jakie przecieki? I to z Ministerstwa??? O co chodzi?
  Najpierw jest o dzielnym Gowinie szarżującym na kreta w Ministerstwie (jakiego? Cóż uczynił?), a potem wklejone obiegowe info o aferze z Naczelnym Polskim Codziennym Podpuszczalskim, który po raz kolejny, jak to dzielny katolik, wykończył jakiegoś facia.
  W ogóle za często artykuły w internetowej GW są pichcone na zasadzie "kopiuj / wklej".

 • naw18

  Oceniono 2 razy 2

  Co jak co ale wywiad Opus Dei ma dobry

 • positum

  0

  Się odezwał - KAŻDY kto zna sytuację w Prokuraturach i Sądach wie jak wyglądają te "ponadpartyjne" instytucje i albo kona po tej wypowiedzi ze śmiechu, albo zostaje zabity przez kompulsywne wymioty.

 • wisarionowicz

  Oceniono 1 raz -1

  PATOLOGIA to najlepsze określenie całego polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wymiar jest chyba bardziej bezkarny niż komunistyczny, ponieważ tamten stwarzał pozory przyzwoitości, a dzisiejsi watażkowie na bezczela załatwiają fuchy dzieciom i wszelakim pociotkom. Jak wiemy, długi wdzięczności są niespłacalne, więc proceder kwitnie w najlepsze.
  O jakości tzw wymiaru niech świadczy wyrok dla mafiozów, których sprawa ciągnęła się latami, a wyrok dla antykomora.
  To podręcznikowy przykład zdziczenia wymiaru. tylko czego?! Głupoty?! Bo prawa na pewno nie!

 • antyinteligent

  0

  Dlaczego Państwo utrzymuje te śmieszne ministerstwo?

 • rudy_do_budy

  Oceniono 3 razy 3

  .
  ''ustalilem zrodlo przecieku w ministerstwie''.
  .
  Myslalem, ze Gowin to tylko dewot / platfus.
  Okazuje sie , ze i hydraulik !
  .
  .

 • gr_ub_y

  Oceniono 1 raz -1

  To dla Platformy Obywatelskiej nie ma miejsca. To Platformę Obywatelską należy zdelegalizować, rozformować, a miejsce po niej wypalić i jak w starożytnej Kartaginie posypać solą, tak aby na tym miejscu już nic podobnego do Platformy nie wyrosło.

 • ctz1

  0

  Cała prawda o polskim "wymiarze sprawiedliwości"

  www.swiatowid.fora.pl/a-co-tam-panie-w-polityce,11/trad-w-palacu-sprawiedliwosci,687.html#13739

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje