Z powodu zatrucia alkoholem zmarło ponad 5 tys. Rosjan. "Uczmy się od Czechów"

W pierwszym półroczu tego roku zatrucie alkoholem spowodowało śmierć prawie 5,5 tysiąca Rosjan

W pierwszym półroczu tego roku zatrucie alkoholem spowodowało śmierć prawie 5,5 tysiąca Rosjan (Fot. Łukasz Falkowski / AG)

O wzmożonych kontrolach polskiej i czeskiej wódki poinformowały niemal wszystkie rosyjskie media. Ma to związek z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Polsce, Czechach i na Słowacji. Jednak "Rossijskaja Gazieta" przynosi zastraszające dane dotyczące liczby podobnych przypadków w Rosji.
Według oficjalnych statystyk prowadzonych przez Międzynarodową Konfederację Konsumentów tylko w pierwszym półroczu tego roku zatrucie alkoholem spowodowało śmierć prawie 5,5 tysiąca Rosjan. W całym 2011 roku trujący alkohol zabił ponad 16 tysięcy osób. -"Powinniśmy uczyć się od naszych czeskich kolegów podejmowania zdecydowanych kroków" - komentuje te liczby szef Konfederacji Dmitrij Janin.

Ekspert dziwi się, że w Czechach po śmierci 20 osób można było wprowadzić natychmiast zakaz sprzedaży wysokoprocentowych alkoholi, a w Rosji, gdzie umierają tysiące, nie podejmuje się podobnych działań. Radzi on, aby podwyższono ceny wódek i wprowadzono jeden system kontroli obrotu alkoholem.

Zobacz także
 • GIS wprowadza prohibicję na wysokoprocentowy alkohol z Czech
 • Z powodu zatruć Czechy zakazują sprzedaży alkoholu o mocy powyżej 20 proc.
 • Czechy: Co najmniej 18 ofiar. Rząd ogranicza sprzedaż alkoholu
Komentarze (59)
Z powodu zatrucia alkoholem zmarło ponad 5 tys. Rosjan. "Uczmy się od Czechów"
Zaloguj się
 • el_bigos

  Oceniono 81 razy 63

  Głos rozsądku w końcu zza wschodniej granicy, tylko władza, korzystając z zamieszania, wprowadziła nieuzasadniony zakaz importu polskiej i czeskiej wódy, której pewnie i tak nie sprowadzają,bo mają własnej w cholerę (jedyne czego w Rosji nie brakuje),ale zakaz ten pewnie był z czysto politycznych pobudek. Jak zwykle zresztą w tego rodzaju zakazów u naszego sąsiada.

 • krusty_the_clown

  Oceniono 77 razy 61

  sporo ofiar a wódeczka wciąż legalna! nie to co te śmiecionośne panie konipie!

  www.dopijamyilecimy.com

 • jurekpy

  Oceniono 59 razy 49

  z wprowadzonym wczoraj w Rosji zakazem sprzedaży alkoholu z Czech i Polski jest podobnie jak kilka lat temu blokowano w Rosji eksport polskiego mięsa. Rosyjskie słuzby sanitarne doprowadziły do absurdu wymagania jakie musiało spełniać nasze mięso. Wystarczyło jednak przejść się na dowolny rosyjski bazar, aby się przekonać, że w warunkach urągającym podstawowym zasadom higieny sprzedaje się nieświeże mięsko.

 • azaaxx

  Oceniono 42 razy 40

  Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka.
  Józef Stalin

 • asperamanka

  Oceniono 30 razy 30

  Ja natomiast jestem ciekaw, dlaczego artykuł o zatruciach alkoholem, i do tego w Rosji, jest ilustrowany zdjęciem, na którym znajduje się butelka Luksusowej z polską banderolą.

  Gazeta chyba oszczędziła na zdjęciu z bazy danych, więc na miejscu Gazety teraz szykowałbym się na proces, i już zaczął ozsczędzać na odszkodowanie.

 • jamj

  Oceniono 36 razy 30

  "Radzi on, aby podwyższono ceny wódek i wprowadzono jeden system kontroli obrotu alkoholem."
  =======================================================================
  Podwyższenie cen wódek, to akurat sposób na zwiększenie niekontrolowanego obrotu alkoholem. Widać projektodawca jest "na garnuszku" czarnorynkowych bossów...

 • seznam

  Oceniono 18 razy 14

  Władza radziecka nigdy nie liczyła się z obywatelem. Tak było, jest i będzie.

 • zigzaur

  Oceniono 21 razy 13

  W czasie I wojny światowej Rosja - wtedy ponoć feudalna i zacofana - straciła około 3 milionów żołnierzy. Przyrost naturalny był tak duży, że liczba ludności kraju nie spadła. Dziś ludność Rosji kurczy się w tempie wręcz wojennym. Ale to nikogo nie martwi.
  16 tysięcy chłopa = dywizja.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 19 razy 11

  ciekawe jak ruskie to zbadały? chyba na czuj.tam nikt takimi pierdołami się nie przejmuje, a przyczyny smierci nikt nie bada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje