Brudziński: Kurski to skorpion polskiej polityki. Próbuje skompromitować Cymańskiego

18.09.2012 09:14
Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Zgłoszenie Cymańskiego na ewentualnego następcę Tuska to ośmieszanie naszego pomysłu. Ale jest też możliwość, że Kurski, ten skorpion polskiej polityki, próbuje w ten sposób skompromitować Cymańskiego - mówił w RMF FM Joachim Brudziński.
- Kurski może chcieć pozbyć się konkurenta. Czyści sobie przedpole przed wyborami do europarlamentu, a Tadeusz dał się wkręcić - twierdzi Brudziński. Partie o znaczeniu planktonowym są dziś sojusznikami Tuska - mówi o pozostałych partiach opozycyjnych.

Kandydat PiS na premiera w rządzie fachowców nie zrezygnował. Od powstania pomysłu to wciąż ta sama osoba. Mamy jej zgodę i akceptację - twierdzi gość rozgłośni.

"Ktoś dozna wstrząsu mózgu, zatnie się..."

Zdaniem Brudzińskiego Tusk chce "odstrzelić Schetynę". - Systematycznie upokarzany Schetyna ma świadomość, że kiedy będzie to Tuskowi na rękę, zostanie odstrzelony. Być może w konstruktywnym wotum nieufności Schetyna upatruje swoją szansę na przetrwanie - sugeruje Joachim Brudziński. - Dopuszczam taką możliwość, że podczas głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Tuska Platformie może zabraknąć kilku głosów. Kiedy dojdzie do głosowania, ktoś dozna wstrząsu mózgu, zatnie się przy goleniu, nie dotrze na głosowanie lub pomyli się przy naciskaniu guzików"- przewiduje gość RMF FM.

"Rodzina Walentynowicz poprosiła przyjaciół"

Brudziński odniósł się też do przepychanek na Powązkach, gdzie posłowie PiS, Antoni Macierewicz i Anna Fotyga, próbowali wejść na smoleńską ekshumację. - Ja myślę, że najbliższa rodzina śp. pani Ani Walentynowicz już dosyć przeszła, więc mam prośbę, mam taką olbrzymią prośbę: nie czyńmy z tego, z tej porażki państwa, bo wiele słyszeliśmy o tym, jak państwo sprawdziło się po tragedii smoleńskiej. A ta już kolejna ekshumacja jest dowodem na to, jak państwo w tym wymiarze instytucjonalnym: prokuratury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, sanepidu nie dało rady - mówił.

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • tadek-1

  Oceniono 1 raz 1

  Co sie dzieje z Kaczynskim? Trzy dni gadal jak nakrecony. Teraz znowu na odwykowce?

 • dianka28

  Oceniono 2 razy 2

  dz46
  7 godzin temu

  Oceniono 21 razy 21

  Brudzinski a moze cos na ten temat:Czesc 1 Dziwie,panowie z PiS-u ze czujecie smrodek wylacznie od opozycji a nie czujecie smrodu, wrecz odoru od siebie.
  -------------------------------------------------------------------------------
  Oni czuja ,tylko swoje gacie dosc czesto wietrza na Krakowskim ,na cmentarzach i na Jasnej Gorze!

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  "to ośmieszanie naszego pomysłu" jak można ośmieszyć coś co z gruntu jest śmieszne? Ani większości nie macie, ani wybory się nie zbliżyły na tyle - wasz pomysł jest ośmieszony przez was.

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy z kaczystów i ziobrystów ma kolec jadowy gotowy w każdym momencie do użycia.

 • walus47

  Oceniono 2 razy 2

  Ten skorpion nie przeszkadzal ci Jojo jak ujadal na PO kiedy byl w pisie i wymyslal dziadkow z wermachtu.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Co by nie mówić ale Cymański to łyknał bo mile go połechtało, gdyby nie jego gawędziarstwo to mógłby być niezłym kandydatem na poważne stanowisko (na premiera jednak powinien być zgłoszony szef zwycięskiej partii).
  Wymiana poglądów między byłymi towarzyszami partyjnymi jakos mało mnie interesuje, bo nie mieli ani nie maja zbyt wiele i konkretnego do powiedzenia, ot takie partyjne wycieruchy jak to w PZPR mówiono.

 • mi_nerwy

  Oceniono 1 raz 1

  Walczy o miejsce w systematyce świata zwierząt!
  Sam się nie określił, bo wie, że nie ma potrzeby!
  Wiemy!
  forum.gazeta.pl/forum/w,902,95601063,95601141,Skorpion_i_mrowka_Skorpion_walowka_.html
  Skorpion i mrówka.
  Skorpion wałówka!

  Choć Prawko i S skorpiony.
  Nie bądź przerażony.
  Choć jesteś małą mrówką.
  Nie ty, skorpion stołówką.
  Zanim ugryzie nad ranem
  Wyśle siepaczy z naganem.
  Omijasz jego listy.
  I skutek oczywisty.
  Oczywista oczywistość.
  Wraca przyzwoitość.
  Znika na urzędzie.
  Chapać już nie będzie.
  almagus

  www.youtube.com/watch?v=bpWaNeK-lxU&feature=related

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 4

  Jojo,która z 3 ekshumacji przyniosła dowód Macierewiczowi i innym hienom,że były tam inne osoby w trumnach? Nie łgać tyle! Jesteście rozpier...czami Polski.

 • ziutka333

  Oceniono 4 razy 4

  Hofman dzisiaj rzekł, że kandydatem na premiera może być mężczyzna może i być kobieta. Jedynym obojnakiem jakiego znam w pis-e to prezes Kaczyński. Czyżby to on nim był. U nas na wsi na takie coś mówiono "kurzoj"ni to kura ni kogut

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje