Brudziński: Kurski to skorpion polskiej polityki. Próbuje skompromitować Cymańskiego

Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Zgłoszenie Cymańskiego na ewentualnego następcę Tuska to ośmieszanie naszego pomysłu. Ale jest też możliwość, że Kurski, ten skorpion polskiej polityki, próbuje w ten sposób skompromitować Cymańskiego - mówił w RMF FM Joachim Brudziński.
- Kurski może chcieć pozbyć się konkurenta. Czyści sobie przedpole przed wyborami do europarlamentu, a Tadeusz dał się wkręcić - twierdzi Brudziński. Partie o znaczeniu planktonowym są dziś sojusznikami Tuska - mówi o pozostałych partiach opozycyjnych.

Kandydat PiS na premiera w rządzie fachowców nie zrezygnował. Od powstania pomysłu to wciąż ta sama osoba. Mamy jej zgodę i akceptację - twierdzi gość rozgłośni.

"Ktoś dozna wstrząsu mózgu, zatnie się..."

Zdaniem Brudzińskiego Tusk chce "odstrzelić Schetynę". - Systematycznie upokarzany Schetyna ma świadomość, że kiedy będzie to Tuskowi na rękę, zostanie odstrzelony. Być może w konstruktywnym wotum nieufności Schetyna upatruje swoją szansę na przetrwanie - sugeruje Joachim Brudziński. - Dopuszczam taką możliwość, że podczas głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Tuska Platformie może zabraknąć kilku głosów. Kiedy dojdzie do głosowania, ktoś dozna wstrząsu mózgu, zatnie się przy goleniu, nie dotrze na głosowanie lub pomyli się przy naciskaniu guzików"- przewiduje gość RMF FM.

"Rodzina Walentynowicz poprosiła przyjaciół"

Brudziński odniósł się też do przepychanek na Powązkach, gdzie posłowie PiS, Antoni Macierewicz i Anna Fotyga, próbowali wejść na smoleńską ekshumację. - Ja myślę, że najbliższa rodzina śp. pani Ani Walentynowicz już dosyć przeszła, więc mam prośbę, mam taką olbrzymią prośbę: nie czyńmy z tego, z tej porażki państwa, bo wiele słyszeliśmy o tym, jak państwo sprawdziło się po tragedii smoleńskiej. A ta już kolejna ekshumacja jest dowodem na to, jak państwo w tym wymiarze instytucjonalnym: prokuratury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, sanepidu nie dało rady - mówił.

Komentarze (34)
Brudziński: Kurski to skorpion polskiej polityki. Próbuje skompromitować Cymańskiego
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 60 razy 56

  "Kurski to skorpion polskiej polityki" - powiedział Brudziński.
  Hmm, to jak w takim razie określimy samego Brudzińskiego? "Młotkiem" polskiej polityki? "Ruską trumną" polskiej polityki? "Naczelnym lizusem prezesa" polskiej polityki (choć tu pewnie Błaszczak i Hofman mogliby się ździebko poobrażać). Otwieram niniejszym konkurs. Nagroda - bezzębny uśmiech Prezesa. Bezcenne.

 • cornelius-ltd

  Oceniono 58 razy 52

  Cymanskiego nie da sie juz bardziej skompromitowac,niz czyni on to sam wypowiadajac tzw.madrosci wiejskiego glupka.To obraza dla inteligentnych ludzi,ze taki polglowek jest europoslem...

 • archimago7

  Oceniono 49 razy 43

  "Wieloręki" Cymański jest 100 razy bardziej sensowny jak kłamliwa szuja Kurski i jakieś 1000 razy jak pisowska antypolska kacza kanalia.

 • pakulec

  Oceniono 41 razy 41

  nie mam najlepszego mniemania o Cymańskim, ale nie jest on chyba takim bezwolnym kretynem w rękach Jacka Kurskiego o jakim pisze Jojo Brudziński, wg mnie Cymański świadomie zgodził się być kandydatem na premiera i nawet jest dumny z tego, że robi z siebie błazna. Natomiast Jojo i reszta Pisdzielstwa ma z tym problem.

 • jkdino49

  Oceniono 45 razy 39

  Ale jak próbował kompromitować Tuska, to był dobry?

 • spluwa-orginal

  Oceniono 42 razy 36

  PiS -owski nekrofile chcialy nasycic sie widokiem rozkladajacych sie zwlok ,ale im nie pozwolono.
  Obrzydliwosc .

 • dz46

  Oceniono 31 razy 31

  Brudzinski szabrowniku szczecinski czytaj czesc 2 Drodzy internauci czy tez nie slyszeliscie o sieci mafijnych powiazan finansowych ze spolkami w tle: Telegraf, majatek po RSW Ruch – Prasa, SREBRNA Sp zoo powstała na bazie majątku Expressu Wieczornego, na którym na początku lat dziewięćdziesiątych uwłaszczyło się PC- pierwsza z partii J.Kaczyńskiego. Spółka ta główne dochody czerpie z najmu nieruchomości przejętych po redakcji Expressu Wieczornego, z których dochód za 2011 rok wynosił 1,6 mln złotych (Goss,Kujda), SREBRNA - Media Sp zoo, Slowo Niezalezne (Sakiewicz,Kujda, zona A.Lipinskiego PiS p.Halina Wojnarska),Fundacja Nowe Panstwo przeksztalcone w Instytut im. L.Kaczynskiego, Geranium sp. z o.o. (Goss, Sakiewicz GPC), Forum SA (Sakiewicz, Goss),REJTAN (tesc Sakiewicza Ryszard Gitis, KSR 0000310318). Jest w tej pajeczynie pewna ciekawostka otoz: Jarosław Kaczyński mieszka na ulicy Mickiewicza 49 a tuż obok w kamienicy na Mickiewicza 51, czyli po sąsiedzku, mieszczą się firmy:Słowo Niezależne (Sakiewicz, niezalezna.pl), REJTAN (Teść Sakiewicza i Sakiewicz, Księgarnia Gazety Polskiej, obsługa prenumeratury GP, Nowe Państwo),FORUM SA (Janina Goss, A.Lipinski PiS, Sakiewicz, Gazeta Polska), wykupiona przez Geranium sp. z o.o ( Goss, Sakiewicz, M.Suski-PiS, J.Szczypinska PiS, Czabanski, Jacek Cieslikowski radny Warszawy i asystent J.Kaczynskiego) czyli de facto przez Srebrną, kamienica Mickiewicza 51 jest własnością spółki... SREBRNA Sp zoo należącej do fundacji J.Kaczyńskiego, Gocłowskiego i Czabańskiej. Reszte powinno nalezec do Prokuratora Seremeta z nadania L.Kaczynskiego i bieglych finansistow, moze oni ukreca glowe tej osmiornicy i innym partyjnym osmiornicom w Polsce, Polska to bogaty kraj, ale dlaczego tak lupiona przez malych i duzych cwaniakow. Pora sprawdzic finansowanie wszelkich fundacjo-pralni brudnych pieniedzy a takze finansowanie wszystkich partii i partyjek politycznych.

 • wkamil

  Oceniono 26 razy 26

  Powiedział gość z permanentnym wstrząśnieniem mózgu...

 • dz46

  Oceniono 26 razy 24

  Brudzinski a moze cos na ten temat:Czesc 1 Dziwie,panowie z PiS-u ze czujecie smrodek wylacznie od opozycji a nie czujecie smrodu, wrecz odoru od siebie. Tak panowie wiele mowicie o dzialaniach na rzecz Polski a pomijacie uklad mafijny o wiekszym zasiegu stworzony przez..... braci L. i J. Kaczynskich od poczatku lat 90 tych. Czyzbyscie nie znali nazwisk, ktore przytocze. Janina Goss ps.Tekla z przeszloscia solidarnosciowa, stara przyjaciolke matki i domu J.Kaczynskiego dzialajaca w tak wielu spolkach powiazanych z J.Kaczynskim. Kazimierz Kujda, który będąc prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał na dzień przed zaprzysiężeniem rządu PO-PSL wielomilionową dotację z budżetu państwa fundacji Lux Veritatis. Barbara Skrzypek - sekretarka J. Kaczyńskiego wystepujaca w KSR-ach i to w wielu spolkach. Halina Wojnarska - żona A.Lipińskiego z PiS-u (zajrzyjcie do KSR-u), Gocłowski. Czabańska robiaca interesy z TVP w ktorej z-ca prezesa byla J.Goss a Czabanski z PZPR-owska przeszloscia, prezesowal Polskiemu Radiu. Inne nazwiska, to Jerzy Targalski, ps. Józef Darski, Józef Orzeł-prezes TVP, Marka Dziubka i Edmunda Krassowskiego. Tu pojawia sie byly dyrektor Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Grzegorz Bierecki, współpracownik Lecha Wałęsy i ówczesnego wiceprzewodniczącego związku, Lecha Kaczyńskiego, Bierecki objal w 1992 stanowisko prezesa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej SKOK. W 2010 prezydent Lech Kaczyński, kolega, powołał go w skład Narodowej Rady Rozwoju. Bierecki to fundator filmu o ks.Popieluszce, fundator bursztynowej (O! Amber...) sukienki dla jasnogorskiej NMP oraz wspolnik sieci telefonii komorkowej "w naszej Rodzinie" ktora redemptoryści uruchomili w partnerstwie ze SKOK-ami. SKOK dziala bez zadnej kontroli a obraca milionowymi sumami bedacymi wlasnoscia udzialowcow spoldzielczej kasy. Czy na tej dzialalnosci wzorowal sie „Amber Gold”? Bylbym zapomnial wspomniec o Andrzeju Urbanskim, członku KLD Donalda Tuska, ktory wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN. Trudno nie wspomniec nazwisko Adama Glapińskiego, działacza PC, powiązanego z `Telegrafem', bliskiego znajomego lobbysty Dochnala, a obecnie czlonka Rady Polityki Pienieznej wyznaczonego przez L.Kaczynskiego. Jest takze niezwykle dziwne sprawa FOZZ-u w ktora zamieszani byli Kaczynscy, ale ta sprawe szybko zamkneli, po wielu latach dwaj ludzie, PZPR-owski sędzia Kryże, skazujacy w stanie wojennym opozycjonistow i prokurator, Janusz Kaczmarek. Obaj panowie dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki. Dziwne czy smierdzace? Wybierz czytelniku sam poprawna odpowiedz. Jest takze Sławomir Siwek - członek PC, kolejny sekretarz Stanu w kancelarii Wałęsy, szef łże mediów `Expressu Wieczornego', z nadania Jarosława Kaczyńskiego członek zarządu TVP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje