Śledztwo ws. śmierci małżeństwa po zatruciu alkoholem metylowym

17.09.2012 16:41
Alkohol z przemytu przechwycony przez policję

Alkohol z przemytu przechwycony przez policję (Fot.Agnieszka Sadowska / AG)

Prokuratura w Wieluniu (łódzkie) prowadzi śledztwo w sprawie zgonu małżeństwa 39-latków z Wieruszowa, którzy zmarli w wyniku zatrucia alkoholem metylowym. Śledczy biorą pod uwagę, że alkohol mógł pochodzić z Czech.
Jak ustalono, małżonkowie na przełomie lipca i sierpnia wypoczywali w Zakopanem i istnieje podejrzenie, że podczas tego pobytu mogli kupić podrobiony alkohol.

- Gdzie został on zakupiony, tego nie wiemy, możliwości jest bowiem wiele. Mógł być kupiony wcześniej, mógł podczas tego pobytu, a mógł być także sprowadzony do obrotu na naszym terenie. Trzeba będzie w śledztwie sprawdzić, czy alkohol resztkowy, który został zabezpieczony, wykazuje się takimi samymi cechami jak ten czeski - powiedział rzecznik sieradzkiej prokuratury okręgowej Józef Mizerski.W mieszkaniu małżeństwa znaleziono alkohol

Jak ustalono, na początku września w domu małżeństwa pito alkohol w szerszym gronie rodzinnym. Wtedy nikomu nic się nie stało. Następnego dnia małżeństwo miało również pić alkohol; dzień później pojawiły się objawy zatrucia.

Według prokuratury kobieta źle się poczuła w pracy, miała zaburzenia widzenia. Wieczorem została zabrana do szpitala w Sieradzu. Jej mąż dzień później trafił na oddział toksykologii sieradzkiej placówki. Z informacji lekarzy wynika, że doszło do zatrucia alkoholem metylowym.

W mieszkaniu małżeństwa znaleziono m.in. jedną butelkę z niewielką ilością alkoholu.

39-latek zmarł 5 września, jego żona zmarła w niedzielę rano. Sekcję zwłok mężczyzny już przeprowadzono. Śledczy czekają jeszcze na jej wyniki z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Do tego instytutu wysłano też zabezpieczone w miejscu zamieszkania zmarłego małżeństwa butelki. Nie ma jeszcze ekspertyzy - mówił prok. Mizerski.

We wtorek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety; krakowski instytut w tym przypadku również przeprowadzi badania.

Zobacz także

Najnowsze informacje