Bezczelnego złodzieja z metra szukała cała Szwecja. Przyznał się do winy

Film udostępniła mediom szwedzka policja

Film udostępniła mediom szwedzka policja (Fot. YouTube)

Przestępca, który okradł leżącego na torach metra i tam go pozostawił, przyznał się do winy. Bulwersujący film z tego rabunku obiegł świat i wstrząsnął szwedzkim społeczeństwem. Sprawcy grozi 6 lat więzienia.
Złodzieja zidentyfikowanego dzięki informacjom jego sąsiadów i zatrzymano w jednej z dzielnic Sztokholmu w dużej części zamieszkiwanej przez imigrantów. 28-letni przestępca nie potrafi się wylegitymować żadnymi dokumentami identyfikacyjnymi. Twierdzi, że pochodzi z Tunezji.

Dan Oestman z policji powiedział, że mężczyzna będący sprawcą jeszcze innych przestępstw przyznał się do rabunku i wydaje się, że bardzo żałuje swego czynu. Mówił nawet, że myślał o dobrowolnym oddaniu się w ręce policji, ale został przed nią uprzedzony.

Podczas przesłuchania nie pytano go, dlaczego nie starał się zabrać obrabowanego z torów, by uchronić go przed pociągiem. - Nie jest to w myśl prawa przestępstwo, to dotyczy moralności człowieka - wyjaśnił Dan Oestman. W prawodawstwie szwedzkim nie istnieje zapis mówiący o obowiązku ratowania czyjego życia. Zostawia się to indywidualnym decyzjom. Tak więc złodziej będzie odpowiadał jedynie za okradzenie ofiary. Maksymalna kara za to wynosi w Szwecji 6 lat więzienia.

Zobacz także
 • Film udostępniła mediom szwedzka policja Sztokholm: Wstrząsający film z metra. Ograbił leżącego na torach [WIDEO]
 • Eva Rausing z mężem. Zdjęcie z 1996 r. Co o śmierci Olofa Palmego wiedziała zmarła miliarderka? "Eva Rausing była na policji"
 • Zatrzymana nastolatka Nastoletni złodzieje chcieli napaść staruszkę
Komentarze (70)
Bezczelnego złodzieja z metra szukała cała Szwecja. Przyznał się do winy
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 223 razy 213

  Mysle, ze powinien te 6 lat odsiedziec w przytulnym tunezyjeskim wiezieniu.

 • mitochondrium

  Oceniono 242 razy 198

  ja sie tylko "modlilem" zeby síe nie okazalo ze to indywiduum jest z Polski, na szczescie nie jest, odetchnalem z ulga, uffff...

 • model.wieczniewczorajszy

  Oceniono 213 razy 167

  Aha ... kolejny wyznawa proroka w krajach propagujących multikulti. Kolejny desant religii "pokoju" z pasa Mghrebu ... i wszystko jasne.

 • zbychu2010

  Oceniono 167 razy 131

  Tego od WikiLeaks to ścigają po całym świecie bo zgwałcił, chyba dwie naraz, prostytutki poprzez brak prezerwatywy. Mają w Szwecji takie prawo i ścigają sprawcę, jak się prostytutka poskarży. A jak złodziej okrada leżącego na torach i zostawia go na pewną śmierć lub kalectwo, to za to kary w Szwecji nie ma, tylko za samą kradzież ewentualnie. Bardzo ciekawe. A ten imigrant NN, wielokrotny (?) przestępca. Nie mogli go wydalić do kraju pochodzenia, bo nie wiedzą jak się nazywa i skąd pochodzi. A potem sie dziwią, jak psychopaci biorą sprawy we własne ręce, tak jak w Norwegii.

 • poyo

  Oceniono 101 razy 93

  zamknąć go z Breivikiem - obu będzie miło...

 • ergo12

  Oceniono 75 razy 45

  Aha z tunezji czyli wszystko jasne!

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 72 razy 32

  Bliskowschodnia mentalność. Bardzo łatwa do pomylenia z bliskowschodnioeuropejską.

 • ergo12

  Oceniono 48 razy 26

  Z tunezji czy li wszystko jasne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje