Gowin zdymisjonuje wiceministra. Wałejko: Ustaliliśmy to w czerwcu

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zdymisjonuje jutro wiceministra Grzegorza Wałejkę, odpowiedzialnego za sądownictwo - dowiedziała się TVN24. - Potwierdzam, że zostałem dzisiaj odwołany przez premiera Donalda Tuska - powiedział Wałejko.
- Jeszcze w czerwcu ustaliliśmy z ministrem Gowinem, że odejdę w najbliższym czasie. W związku z tym pan minister złożył w lipcu wniosek o odwołanie i właśnie w tej chwili następuje realizacja tego wniosku. Potwierdzam, że zostałem dzisiaj odwołany przez premiera Donalda Tuska - powiedział w rozmowie z TVN24 Wałejko.

Pytany o przyczyny takiej decyzji stwierdził: - Doszliśmy do wniosku, że jest czas na pewne zmiany w ministerstwie. To jest naturalna rzecz, że po pewnym czasie kończy się okres pracy - zaznaczył i zaprzeczył, aby jego zdymisjonowanie miało związek z nieprawidłowościami ws. Amber Gold.

Grzegorz Wałejko pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości od marca ubiegłego roku.

Zobacz także
Komentarze (15)
Gowin zdymisjonuje wiceministra. Wałejko: Ustaliliśmy to w czerwcu
Zaloguj się
 • atlas41

  Oceniono 20 razy 16

  Niekompetentny opus dei Gowin powinien sam byc dawno zdymisjonowany a nawet wiecej, nie powinien nigdy zostac min. sprawiedliwosci.
  Czlowiek ktore nie potrafi rozroznic interesow polskiego panstwa i watykanu, swoich wlasnych zdewocialych przekonan z obowiazujacym w Polsce prawem z pewnoscia nie bedzie dobrze bronil polskich obywateli.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 18 razy 14

  Alez nasz minister ma gest! Zdymisjonowal nie siebie tylko wiceministra... Ciekawe w ktorej spolce skarbu panstwa sie ten biedny wiceminister zadomowi...

 • istvan73

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro Wołejko jest sędzią i jednocześnie pracował dla ministerstwa, to znaczy że sprzeniewierzył się zasadom sędziowskiej niezawisłości i jest jeszcze gorszym nawet sługusem niż prezes "Kontrol" Milewski.

 • chronoxs

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy zostało ustalone, że poda się Pan do dymisji P. Gowin?

 • godbac51

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego zawsze, dymisjonuje sie VICEministrow a nie Ministrow!!! To oni dobierali sobie ludzi i to oni odpowiadaja za bledy tych ludzi!!!

 • odkurzacz-1

  Oceniono 3 razy 3

  Co zacw...e piszą że to wina Pis, co się dzieje w Polsce od pięciu lat. Fu w dupowłazy przy korycie.

 • archimago7

  Oceniono 9 razy 3

  A co prokuratorkami, co dały dupy i ich kaczystowskim szefem ?

 • bioder65

  Oceniono 13 razy 3

  pierwszy kozioł ofiarny jest.Jak zwykle główni winni będą sPOkojnie wydawać ciężko zarobione pieniążki

 • mihaly

  Oceniono 1 raz 1

  Ustalono w czerwcu, a wniosek był z lipca. Tak samo projekt ustawy wprowadzający wymianę danych pomiędzy KRK a KRS był gotowy już w marcu, tylko dziwnym trafem minister zapomniał się nim pochwalić i dopiero po aferze Amber Gold sobie o nim przypomniał :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje