Czeski sztab kryzysowy: trujący metanol nie pochodzi z Polski

17.09.2012 12:59
- Bezpieczny jest w tej chwili tylko ten, kto w ogóle nie pije twardego alkoholu - powiedział czeski minister zdrowia Leoš Heger

- Bezpieczny jest w tej chwili tylko ten, kto w ogóle nie pije twardego alkoholu - powiedział czeski minister zdrowia Leoš Heger (Fot. DAVID W CERNY REUTERS)

Czeska policja i ministerstwo spraw wewnętrznych zaprzeczają, jakoby w aferze metylowej ślad wiódł do Polski. Gazeta "Lidove Nowiny" poinformowała w poniedziałek, że trujący alkohol metylowy mógł pochodzić z importowanego polskiego płynu do spryskiwaczy samochodowych.
Wiceminister spraw wewnętrznych Jaroslav Hruszka i komendant policji Martin Czerviczek oświadczyli po posiedzeniu sztabu kryzysowego, że śledztwo w sprawie ujawnienia mafijnej piramidy jest prowadzone w różnych kierunkach. Ich zdaniem, nie ma żadnych dowodów na to, że alkohol metylowy był importowany z Polski w postaci niezamarzającego płynu do spryskiwaczy samochodowych. Potwierdzili jedynie, że policja bierze pod uwagę technologię pozyskiwania alkoholu z tego wyrobu.

Komendant policji i wiceminister spraw wewnętrznych zaapelowali do czeskich mediów, aby prawdziwie informowały o aferze metylowej. - Zaprzeczam, że ślad przestępczy prowadzi do Polski - rezolutnie oświadczył wiceminister Hruszka. Stwierdził też, że czescy policjanci współpracują z kolegami z państw sąsiednich.

W Czechach z powodu fali zatruć alkoholem metylowym wprowadzono częściową prohibicję na wysokoprocentowe trunki. Policja kontroluje też sklepy monopolowe i restauracje.Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • sb.slav

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce jak zwykle wszystko postawione na głowie. Żeby chronić kilku pijaczków przed ślepotą i zejściem wszystkie służby państwa są postawione w stan najwyższej gotowości, a władze centralne wprowadzają prohibicję na alko z Czech, rekwirują, konfiskują, prowadzą intensywnie śledztwo, powołują sztaby kryzysowe. Za to kiedy na skalę przemysłową fabryki trują miliony ludzi rakotwórczą solą - sprawa i to zupełnie przypadkowo zostaje wykryta dopiero po kilkunastu latach, a nadal nie wiadomo kto i do czego to dodawał. Iście stalinowska logika - śmierć jednego pijaka to tragedia, śmierć albo choroba setek porządnych ludzi- to tylko statystyka.

 • braunal

  Oceniono 4 razy -2

  To to nic,za komuny to się działy cuda i ludzie ślepli jak krety ale się nie poddawali i pili dalej.

 • ukos

  Oceniono 16 razy 16

  "Trujący metanol" - a jest nietrujący?

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 8

  pewnie
  (nasz metanol
  ma inny
  “bukiet“)

 • pro-contra

  Oceniono 10 razy 0

  Nudno i pusto dzisiaj na stronach gw. Wiadomo, chleja noworoczna gorzale (Rosz Haszannah)

 • szymmekk

  Oceniono 36 razy 8

  Może byście przypomnieli że dziś jest rocznica agresji Radzieckiej na Polskę 17 Września 1939r.

 • adambiernacki69

  Oceniono 9 razy -5

  Ja twierdzę, że to polscy agenci puścili ten metanol w obieg. Taka teoria spiskowa własnej roboty.

 • osiedlowyglupek

  Oceniono 37 razy 29

  Butelka wódki kosztuje w sklepie ok 20zł.Jakim, że trza być menelem żeby szukać tańszej okazji na na bazarach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje