Pijani wjechali autem w matkę z wózkiem. Nie wiadomo, który prowadził

17.09.2012 12:11
Policja

Policja (ARCHIWUM)

Policjanci ze Szczytna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pijani jechali autem i potrącili matkę prowadzącą wózek z rocznym dzieckiem. Kobieta ma złamaną nogę, dziecko urazy głowy i także złamaną nogę. Policja ustala, kto kierował.
Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem we wsi Długi Borek pod Szczytem. Kobieta z rocznym synem w wózku szła poboczem. Uderzył w nich golf - prawdopodobnie na zakręcie jechał zbyt szybko. Kobieta wywróciła się, wózek z dzieckiem także.

- Poszkodowana ze złamaniem kości udowej została przewieziona do szpitala w Biskupcu, natomiast dziecko z urazem głowy i złamaniem nogi zostało przetransportowane do szpitala w Olsztynie - powiedziała Mariola Plichta z warmińsko-mazurskiej policji.

Obaj zatrzymani mieli po 2 promile

Golf odjechał z miejsca wypadku bez udzielenia poszkodowanym pomocy. Po kilku godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli jadących golfem i zatrzymali ich. Jeden ma 22-lata, drugi jest rok młodszy. Obaj mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

- Ustalamy, który z zatrzymanych kierował autem. Sprawca tego wypadku drogowego usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pierwszej pomocy pokrzywdzonym - dodała Plichta. Zarzuty te zagrożone są karą do 4,5 roku więzienia.

Najnowsze informacje