Były szef Mossadu: Atak na Iran to najgłupszy pomysł, o jakim słyszałem

17.09.2012 10:25
Meir Dagan, były szef Mossadu

Meir Dagan, były szef Mossadu (fot. cbsnews.com/Youtube)

Meir Dagan, były szef izraelskiego wywiadu, stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS News, że atak izraelskich wojsk na Iran to "najgłupszy pomysł, o jakim słyszał".
- Atak na Iran teraz, przed rozważeniem wszystkich innych możliwych działań, nie jest właściwym sposobem postępowania - ocenił Dagan, który przez ponad 10 lat kierował Mossadem.

Według Dagana najlepszym sposobem unieszkodliwienia irańskiego reżimu jest wspieranie irańskiej opozycji i studentów.

Iran oskarża Dagana o wysyłanie zabójców, wirusów komputerowych i uszkadzanie sprzętu - wszystko po to, by opóźnić irański program atomowy. Prezydent kraju Mahmud Ahmadineżad groził w przeszłości całkowitym zlikwidowaniem państwa żydowskiego.

Tymczasem Dagan ocenia irańskie władze w wyważony sposób: - Reżim w Iranie jest bardzo racjonalny. Nie jest racjonalny według zachodnich standardów myślenia, ale niewątpliwie myśli o politycznych konsekwencjach wszystkich swoich działań - powiedział.

Izraelscy obywatele i władze są podzielone w kwestii potencjalnego ataku na irańskie instalacje nuklearne. Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział ostatnio, że wszyscy zwolennicy "powstrzymywania" irańskiego programu nuklearnego "wyznaczają nowy standard ludzkiej głupoty".

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • mniejniz0

  0

  nigdy nie ufałem gładko wygolonym i napakowanym

 • lechujarek_wolski

  0

  Zazwyczaj nie ufam Żydom, jednak ten facio mówi z sensem!

 • jan.go

  0

  Tak,walną w Izrael i załatwią dwa problemy za jednym zamachem Żydów i Arabów.A może się mylę i jest jakaś technologia która pomoże bombie atomowej rozróżnić jednych od drugich.

 • enki79

  Oceniono 3 razy 1

  I ma rację. 80% społeczeństwa Irańskiego ma serdecznie dosyć swojego reżimu. Atak tylko by proces upadku obecnego rządu w Iranie tylko by opóźnił.

 • zamorano102

  Oceniono 2 razy 0

  Bzdura. Najszybciej rozwijającą się religią jest tzw. chrześcijaństwo ewangelikalne.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy 1

  Atak na Iran to w zasadzie byłby atak na religię w Iranie i próba przestraszenia właścicieli pól naftowych którzy są z tej samej odmiany muzumanów. Wiadomo ze religii nie wykorzeni się ogniem i mieczem.
  Gdyby Żydzi tak postąpili to świat miałby moralne prawo aby tak postąpić z nimi zwłaszcza ze byłaby to odebrane jako prowokacja do wojny światowej ze strony Izraela i Żydostwa..
  Ostatecznie to nie Iran mógłby zaatakować Izrael bombą atomową, mógł by to zrobić Pakistan.

 • dyzlav

  Oceniono 3 razy 3

  Haroszyj dzjed z tego Dagana (Dagona?). Dobrze, że mówi głośno takie rzeczy.

 • kesik001

  Oceniono 9 razy 3

  Mam nadzieję że kwestia Usraela zostanie juz wkrótce rozwiązana.
  Na ciepło.....

 • rabbinhood

  Oceniono 2 razy 2

  Błogosławieni niech będą Pokój czyniący.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje