ABW złoży donos ws. Mitera. "Dowody mieliśmy już w piątek"

Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

Znany prowokator z Wrocławia przyznał, że to on wykonał nagrania kompromitujące prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego. ABW chce zawiadomić prokuraturę - podaje "Gazeta Wyborcza".
W sobotę Miter pochwalił się tygodnikowi "Wprost", że to on zadzwonił do prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego, podając się za pracownika KPRM. Według źródeł w ABW Miter,

ujawniając się, dokonuje zabiegu "uderzenia wyprzedzającego".

- W piątek mieliśmy zebrane materiały na 90 proc. wskazujące, że podawał się za urzędnika państwowego, a wcześniej sfałszował maila, który miał pochodzić od ministra Arabskiego, i wysłał go do sądu w Gdańsku - twierdzi rozmówca "Gazety" z ABW. "Według niego w zawiadomieniu, które ma być dziś przesłane do prokuratury, Miterowi zarzuca się przestępstwo 'powoływania się na wpływy' i fałszowania dokumentów" - czytamy.

To druga tego typu sprawa prowadzona przez ABW. Agencja zbiera też materiały nt. fałszywej notatki z operacji ABW ws. szefa Amber Gold, którą Miter przekazał szefowi parabanku w sierpniu.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"Zobacz także
Komentarze (153)
ABW złoży donos ws. Mitera. "Dowody mieliśmy już w piątek"
Zaloguj się
 • usmiechnijsie1

  Oceniono 285 razy 191

  Chory kraj. Gdyby sedzia byl niezalezny i uczciwy to nie byloby sprawy.
  Poniewaz jest zalezny i nieuczciwy to trzeba tego ktory to pokazal innym wsadzic za kratki.
  ABW zamienia sie organizacje broniaca przestepcow.
  Czy ABW zebrala takze dowody na niewinnosc czlonkow mafii pruszkowskiej?

 • tenare

  Oceniono 285 razy 167

  Afera z tym Milewskim jest większa niż Amber Gold. Miter obnażył służalczość i zależność władzy sądowniczej i to wysokiego szczebla wobec władzy wykonawczej.
  Miter wykazał sytuację bardzo niebezpieczną dla demokracji i państwa prawa: Wysoki Sąd skacze tak jak mu urzędnicy rządowi skakać każą.

 • hdx01

  Oceniono 241 razy 131

  wystarczy, że przeczytałem tytuł. Artykułu nawet nie chce mi się czytać!!!!! Obywatel obnaża układy a tu łeb chcą mu ukręcić!!! To jest dla mnie totalitaryzm do potęgi n-tej!!! Sądy, sędziowie, prokuratory i cała ta banda prawniczyn ma nad nami już i tak ogromną władzę a tu jeszcze udupią człowieka, który im pokazał, że są śmieciami!!!

 • hdx01

  Oceniono 174 razy 88

  ja nie potrafię wyjść z osłupienia i chyba szybko mi nie przejdzie! Człowiek, który powinien zostać uznany za bohatera narodowego demaskującego niesprawiedliwość w wymiarze sprawiedliwości jest ścigany???!!! dla mnie szok. Sprawa pokazuje, że dla urzędników szczególnie tych z immunitetami (sędziowie, prokuratorzy, ale i senatorowie i posłowie) jesteśmy mniej warci niż krowie łajno!!!!
  PS. A jak niby można pokazać, że sędzia jest przestępcom? skoro ma immunitet i nikt mu nie podskoczy a każda wypowiedź na jego temat może zostać surowo ukarana?!

 • hr.mar

  Oceniono 120 razy 68

  zarzuc powolywania siena wplywy wysmieje kazdy prawnik - brakuje dowodow, ze osiagnalby korzysci majatkowe...no ale robimy ludziom wode z mozgu, aby wybielic sedziego, ze niby dziennikarz jest co najmniej wspolwinny, jak w sprawie sawickiej, gdziedoszukiwano sie winy policjanta, a ktora ostatecznie zostala skazana bezokolicznosci lagodzacych...

 • bioder65

  Oceniono 159 razy 63

  A co z synkiem premiera ,który POdszywał się POd Bąka.To też oszustwo.

 • troll_fra_fjellet

  Oceniono 95 razy 53

  właśnie kiedy zaczynało nam żyć się lepiej, dzwoni jakiś prowokator i wszystko niszczy

 • losiu4

  Oceniono 97 razy 51

  swoją drogą widać Bondaryk staje na wysokości zadania. Ciekawe od kogo telefon odebrał

  Pozdrawiam

  losiu

 • natenczas_wojski

  Oceniono 37 razy 27

  Trzecia władza odwraca kota ogonem i chce kary dla człowieka który obnażył ich skandaliczną bylejakość.
  Sprawa trafi teraz do prokuratury która ma sławę równą ZUS. Jakbym czytał o Putinie i Pussy Ried.
  Strach się bać. Najważniejsze że mają immunitety, nieusuwalność i dobra kasę z niewysychającego źródełka, czyli od podatników ( bez względu na wyniki pracy ).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje