ABW złoży donos ws. Mitera. "Dowody mieliśmy już w piątek"

17.09.2012 06:00
Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

Znany prowokator z Wrocławia przyznał, że to on wykonał nagrania kompromitujące prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego. ABW chce zawiadomić prokuraturę - podaje "Gazeta Wyborcza".
W sobotę Miter pochwalił się tygodnikowi "Wprost", że to on zadzwonił do prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego, podając się za pracownika KPRM. Według źródeł w ABW Miter,

ujawniając się, dokonuje zabiegu "uderzenia wyprzedzającego".

- W piątek mieliśmy zebrane materiały na 90 proc. wskazujące, że podawał się za urzędnika państwowego, a wcześniej sfałszował maila, który miał pochodzić od ministra Arabskiego, i wysłał go do sądu w Gdańsku - twierdzi rozmówca "Gazety" z ABW. "Według niego w zawiadomieniu, które ma być dziś przesłane do prokuratury, Miterowi zarzuca się przestępstwo 'powoływania się na wpływy' i fałszowania dokumentów" - czytamy.

To druga tego typu sprawa prowadzona przez ABW. Agencja zbiera też materiały nt. fałszywej notatki z operacji ABW ws. szefa Amber Gold, którą Miter przekazał szefowi parabanku w sierpniu.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"Zobacz także
Komentarze (153)
Zaloguj się
 • georgeb

  0

  Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest powołanie wewnętrznej niezależnej wewnętrznej policji w służbach i sądownictwie oraz prokuraturze.

 • zomozadwa

  Oceniono 1 raz 1

  /.../- W piątek mieliśmy zebrane materiały na 90 proc. wskazujące, że podawał się za urzędnika państwowego, a wcześniej sfałszował maila, który miał pochodzić od ministra Arabskiego, i wysłał go do sądu w Gdańsku/.../

  no, chyba ich poyebało, tych agentów abwery! :-D

  /.../www/sharpmail.co.uk - Send "fake" email for free! Send "fake" SMS. I sugestia dla fałszerza o tym, że za opłatą można tę linijkę usunąć./.../

  "sfałszował" fałszywego emaila?!

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12483564,Prowokacja__GPC___Pelna_tresc_maila_do_sedziego_Milewskiego.html?t=1347667680064&obxx=12483564&v=1&pId=19051119&send-a=1#opinion19051119
  niech ci spece spróbują skutecznie wcisnąć kasjerce z biedronki
  stówkę z czerwonym, skośnym napisem: WZÓR...
  zobaczymy, jak długo kobitka popracuje na równie odpowiedzialnym stanowisku,
  jak tłusta morda z Gdańska...

 • apas13

  Oceniono 1 raz -1

  Koleś jest mitomanem i debilem, czego dowiódł w kwestii "Operacji Ikar". Jednak w tym wypadku dokonał prowokacji by unaocznić słabość w funkcjonowaniu państwa. Pan sędzie może się tłumaczyć, ale nie było by sprawy, gdyby po mailu i telefonie grzecznie podziękował rozmówcy informując, o konstytucyjnej zasadzie niezawisłości sądów, a następnie sam poinformował odpowiednie organa o podejrzanych próbach kontaktu. Ponieważ pan sędzia zamiast tego wolał się popłaszczyć i połasić do "wadzy", to teraz TYLKO I WYŁĄCZIE on powinien być w zainteresowaniu służb, organów i władz.
  Jeśli natomiast kłopoty z prawem bedzie miał ów niewdarzony dziennikarz - cóż, to będzie oznaczało, że państwo chroni patologię władzy kosztem obywatela, nawet średnio rozgarniętego.

 • cyklista

  Oceniono 1 raz 1

  Polska do dziwna kraj. Najbardziej się ceni kapuś i prowokator.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Nazistowski aparat już ruszył.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz -1

  No proszę kim posługuje się sekta i Gazeta Polska .Nie ma się jednak co dziwić jaki pan taki kram.

 • r1111111

  Oceniono 2 razy 2

  "Znany prowokator z Wrocławia przyznał, że to on wykonał nagrania kompromitujące prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego."
  Gdyby to chodziło o kogoś z PiS-u, a nie z PO-wskiego układu, to nie byłoby mowy o prowokacji.
  To byłoby "dziennikarstwo śledcze".

 • abhaod

  Oceniono 2 razy 2

  Rysiu, nie pękaj !!!
  www.tv.rp.pl/artykul/873487,933450-Ziemkiewicz-do-sedziego-Milewskiego--Rysiu-nie-pekaj--wideo-.html

 • rewolucja_wisi_w_powietrzu

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce nadal rządzi milicja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje