"Cymański na premiera? Po cholerę zawracacie mi tym głowę?"

17.09.2012 06:00
Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"Do jasnej cholery, co to kogo obchodzi?! Jakie to ma znaczenie? Po kiego diabła zawracacie mi tym głowę?! Co się stało w dziennikarskich głowach, że tak masowo łapią się na polityczną szmirę?" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Żakowski oburzony, że media zajmują się tym, kogo ziobryści i PiS widzą w roli premiera.
W mediach ok. tygodnia temu pojawił się temat tajemniczego, nowego PiS-owskiego kandydata na premiera - choć komentatorzy polityczni podśmiewają się z tego. Z kolei w sobotę Solidarna Polska, najmniejszy klub w Sejmie - chcąc biec PiS i przyciągnąć nieco uwagi - ogłosiła, że też ma swojego kandydata na szefa rządu i jest nim Tadeusz Cymański. Dla Jacka Żakowskiego tego już było za wiele.

Wg niego dziennikarze zajmują się sprawami bez znaczenia. "Co się stało w dziennikarskich głowach, że tak masowo łapią się na polityczną szmirę? Sześćdziesiąt IQ wystarczy, by wiedzieć, że wieści o politycznej śmierci Tuska są zdecydowanie przedwczesne. PO jeszcze się nie rozpada, bo rządzi. Koalicja jest zaspawana sztabami potężnych interesów" - czytamy.

Żakowski wytyka kolegom po fachu, że przez "promowanie tandety" przyczyniają się do spadku liczby własnych odbiorców oraz do tego, że ludzi mają coraz gorsze zdanie o polityce: "Kiedy się prywatnie rozmawia z politykami albo dziennikarzami, każdy to z grubsza rozumie. Ale nic z tego nie wynika. Rządzi tandeciarski wirus autodestrukcji. Wracają do roboty i na własną zgubę dalej kupują i sprzedają szmirę. Po cholerę?".

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Cymański to dobra kandydatura. Jako były grabarz ma doświadczenia, które może wykorzystać na stanowisku premiera!

 • benkmen

  Oceniono 1 raz 1

  To nawet tej Fotygi już nie chcą? Linda za to jest gotów odegrać tą rolę.Twarzowy chociaż.

 • holzmilak

  0

  Pssst! Polko będzie prenierem.Pssst!

 • alisci

  Oceniono 1 raz 1

  Z perspektywy budżetu domowego każdego polskiego podatnika, to naprawdę wszystko jedno, kto jest lub będzie premierem. Nasz wybór ogranicza się li tylko do estetyki. Dlatego, dopóki partyjniacka ordynacja wyborcza nie zostanie zastąpiona demokratyczną, spacer do urny wyborczej nie ma najmniejszego sensu. Listy wyborcze układa w Polsce 5-10 osób. Czy można to nazwać demokracją? Mnie przy urnie na pewno już nikt nie spotka. Nie po tym, co zafundowała nam PO po ogłoszeniu wyniku ostatnich wyborów. Pan Tusk w dojarce włączył tryb turbo. Liczba i wysokość danin rosną, a realne dochody dramatycznie spadły. Kryzys? Bardzo wygodne wytłumaczenie. Zwłaszcza w kontekście ostatnio ujawnionych przez media kombinatów synekur dla klanów i rodzin partyjniackich. Liczba pasożytów w Polsce rośnie i to jest trwała tendencja. Ordynacji dranie nie pozwolą zmienić.

 • morlis2

  0

  A co mnie obchodzi co myśli Żakowski? Ja Żakowskiego, Olejnik, dziennikarzy Gazety Wyborczej i
  dziennikarzy TVN mam w głębooookim "poważaniu". Bo to są "ujadające pieski" na usługach
  Tuska i PO.

 • edza4

  0

  To jakaś mega fobia że dziennikarze tak rzucili się na temat,który nadaje się najwyżej na druk, na papierze toaletowym.To świadczy o rzemiośle ludzi,którzy bardziej powinni siedzieć w tabloidach niż pokazywać się w mediach.Dziecinada goni dziecinadę a głupcy zachwyceni igrzyskami.

 • lokator

  0

  "Wracają do roboty i na własną zgubę dalej kupują i sprzedają szmirę. Po cholerę?".

  :-)
  Paaaanie Żakowski.... Z tych samych powodów, dla ktorych Pan tym "artykułem" zawracasz d..ę czytelnkom.
  Nie dla idei. Tylko dla WIERSZÓWKI.

 • simonh

  Oceniono 1 raz 1

  a po kiego grzyba komuszy pismak zawraca ludziom glowę ? I jedno i drugie jest żałosne

 • franek2711

  Oceniono 1 raz -1

  Jaki Cymański , tylko wyskrobany Jaro wielki prezes może być premierem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje