"Cymański na premiera? Po cholerę zawracacie mi tym głowę?"

Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"Do jasnej cholery, co to kogo obchodzi?! Jakie to ma znaczenie? Po kiego diabła zawracacie mi tym głowę?! Co się stało w dziennikarskich głowach, że tak masowo łapią się na polityczną szmirę?" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Żakowski oburzony, że media zajmują się tym, kogo ziobryści i PiS widzą w roli premiera.
W mediach ok. tygodnia temu pojawił się temat tajemniczego, nowego PiS-owskiego kandydata na premiera - choć komentatorzy polityczni podśmiewają się z tego. Z kolei w sobotę Solidarna Polska, najmniejszy klub w Sejmie - chcąc biec PiS i przyciągnąć nieco uwagi - ogłosiła, że też ma swojego kandydata na szefa rządu i jest nim Tadeusz Cymański. Dla Jacka Żakowskiego tego już było za wiele.

Wg niego dziennikarze zajmują się sprawami bez znaczenia. "Co się stało w dziennikarskich głowach, że tak masowo łapią się na polityczną szmirę? Sześćdziesiąt IQ wystarczy, by wiedzieć, że wieści o politycznej śmierci Tuska są zdecydowanie przedwczesne. PO jeszcze się nie rozpada, bo rządzi. Koalicja jest zaspawana sztabami potężnych interesów" - czytamy.

Żakowski wytyka kolegom po fachu, że przez "promowanie tandety" przyczyniają się do spadku liczby własnych odbiorców oraz do tego, że ludzi mają coraz gorsze zdanie o polityce: "Kiedy się prywatnie rozmawia z politykami albo dziennikarzami, każdy to z grubsza rozumie. Ale nic z tego nie wynika. Rządzi tandeciarski wirus autodestrukcji. Wracają do roboty i na własną zgubę dalej kupują i sprzedają szmirę. Po cholerę?".

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Marek Zając: PiS to materiał na tragedię szekspirowską PiS goni PO, ale i tak nie wygra. "PiS to materiał na tragedię szekspirowską"
 • Janina Paradowska Kandydat PiS na premiera? Paradowska: "Nie wiem, kogo tak naprawdę to obchodzi"
 • Waldemar Kuczyński i Dominika Wielowieyska "Ofensywa PiS to maskarada. Człowiek, który zgodzi się być kandydatem na premiera, ośmieszy się"
Komentarze (41)
"Cymański na premiera? Po cholerę zawracacie mi tym głowę?"
Zaloguj się
 • hippolitkwas

  Oceniono 130 razy 108

  Myślę,że konwencja PIS może śmiało wystawić kandydata na prezydenta USA.
  Macierewicz ?

 • a.k.traper

  Oceniono 101 razy 93

  I tu redaktor Żakowski ma rację, od kilku lat media pogrążają się w degrengoladzie, zajmują się pierdołami, próbują w sposób bardzo infantylny kreować wydarzenia, dla nich kandydatem może być ktokolwiek, im głupiej się wypowiada tym lepiej bo dłużej mozna komentować (ci co się wypowiadają konkretnie, rzadziej są zapraszani bo mówią rzeczy niepopularne no i trzeba posiadać troszkę wiedzy w tym temacie).
  Panie Żakowski, z tym IQ to niech pan nie przesadza, ja zauważyłem raczej instynkt stadny ale nie inteligencję, nawet do niedawna szanowani przeze mnie redaktorzy zrobili dziwną woltę i zapraszają tych co plotą duby smalone, byleby jak najwięcej kontrowersji by móc "onanizować" się tematem kilka dni, wspaniały przykład dla studentów marketingu jak przyciągnąć klienta i wzorcowy przykład dla adeptów dziennnikarstwa jak sprzedać chałę i przynieść zysk (sobie chyba też). Ja przestałem czytać kilka tytułów i ogladać kilka audycji.
  Większość "polityków" nie ma nic do zaproponowania, chociaż prywatnie wykazują się konkretną wiedzą, ten marketing jest jak pan to nazywa destrukcyjny, dla społeceństwa też, bo skoro jest tak żle to dlacego nic nie zrobią w kierunku dobrego tylko pobijają bębenek że jest źle i będzie i dlatego trzeba zmienić rząd najlepiej, parlament moze zostać:))) Nikt nie mówi o liwidacji archaicznej izby Senatu, niekt nie mówi o zmianie w ordynacji w kierunku wyboru alternatywnego by wyborca mógł wskazać miejsce na liście a nie partia, D. Tusk gada głupoty o suwakach i juz panie rozanielone rozmawiają ile to ich będzie tu czy tam a wyborcy gdzie?
  Nie ma dyskusji różnych opcji o rzuconej propozycji przez jakiegoś polityka np. ostatnio tworzenie stref przemysłowych przez państwo przy malejącej dynamice inwestycji, kto ma to robić, jak, kto to kupi, kto będzie zarządzał i ile zysku dla społeczeństwa a ile dla skarbu państwa?
  Trzeba jasno pokazywać, że głosujemy na cyników mających nas za idiotów.

 • yoonac

  Oceniono 75 razy 59

  Kto będzie pisowskim kandydatem? Może ten cytat prezesa odpowie

  "Kto powiedział, że ja chcę być premierem? Ja muszę. To nie jest wynik moich ambicji" - na antenie TVP (08.07.2006)

  On MUSI i koniec, choćby się Polska zawalić miała...

 • jezory.pasiukowski

  Oceniono 32 razy 32

  Cos musza pisac, zeby liczba klikniec rosla! :-P Tytuly sa niezle: Kto nowym premierem!? itd

 • kj46

  Oceniono 29 razy 29

  Piszą bzdety bo w głowach mają sieczkę zamiast rozumu. A tacy z nich dziennikarze, jak z koziej d....u trąba

 • costa3500

  Oceniono 33 razy 19

  Całe to PS razem z ZEREM to banda przygłupów nie umieją nawet czytać sondaży, chcą je poprawić przez wirtualne pomysły, Tymańskiego mi trochę żal bo go lubiłem jak można się tak dać wpuścić prymitywnemu pajacowi.

 • emerytgw

  Oceniono 33 razy 17

  Co za debilowaty wpis pis-durnia? Rozsądne wypowiedzi premiera Tuska drażnią takich wrednych posterowiczów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje