Wypadek na trasie rajdu. Auto potrąciło kobietę. Czekała prawie kwadrans na karetkę

Karetka

Karetka (Fot. Robert Kowalewski / AG)

Uczestnik charytatywnego wyścigu samochodowego w Kościerzynie podczas jazdy wypadł z zakrętu i potrącił młodą kobietę. Dziewczyna ma złamaną nogę - informuje TVN24. Materiał telewizji sugeruje, że impreza nie miała odpowiedniego zabezpieczenia medycznego. Policja nakazała przerwanie rajdu.
Kobieta została już przewieziona do szpitala, trwają dokładne badania mające określić, w jakim jest stanie. Według materiału TVN ranna musiała czekać kilkanaście minut na przyjazd karetki, bo na miejscu rajdu takiego zabezpieczenia nie było.

- Na poprzednim rajdzie karetka była, na tym był samochód medyczny - tłumaczył w TVN24 organizator rajdu. Na materiale telewizji nie widać żadnych barier zabezpieczających widzów przed ewentualnym wypadnięciem samochodu z trasy. Tłum oddzielała od samochodów tylko taśma.

Charytatywny rajd w Kościerzynie został wznowiony - niedługo później jednak policja zdecydowała o jego przerwaniu. Telewizyjny materiał pokazywał zabawnie poprzerabiane samochody, często były to "wraki", przygotowane specjalnie pod rajd - jedno z aut było np. pomalowane na biało-niebiesko, a na drzwiach miało napis "Milicja".

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Wiadomo, że życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (25)
Wypadek na trasie rajdu. Auto potrąciło kobietę. Czekała prawie kwadrans na karetkę
Zaloguj się
 • darian3000

  Oceniono 57 razy 51

  Bardzo "inteligentny" nagłówek że ranna czekała na karetke , jeszcze się nie spotkałem z sytuacja żeby to karetka czekała na rannych.

 • niechmediabedacywilizowane

  Oceniono 41 razy 39

  Czy największy portal internetowy w tym kraju nie może zatrudnić kogoś kto odróżnia wyścigi od rajdów? Specyfika rajdów i wyścigów jest diametralnie różna. Każdy kto choć raz był jako kibic na rajdzie ze świadomością, że jest na radzie a nie na wyścigach wie, że ciężko obstawić barierkami czasami 20 - 30 kilometrowy odcinek specjalny. Dziennikarze w tym kraju to dno i piszą o wszystkim byle tylko napisać. W Polsce rajdy są jednymi z najlepiej zorganizowanych w europie.

 • wujaszek_joe

  Oceniono 39 razy 33

  hiena już szuka ścierwa. karetki nie było a może musiała być?
  barierek nie było. A niby miały być?
  Doinformuj się amatorze, a potem wysmażaj ta swoją nędzną wierszówkę.

 • jamj

  Oceniono 16 razy 14

  Przyjazd karetki na miejsce wypadku w niespełna kwadrans, to bardzo dobry wynik. Może wg malkontentów organizować wyłącznie rajdy karetek, to może wtedy będą od razu na miejscu wypadku?

 • mandanara

  Oceniono 17 razy 11

  Jakim cudem na trasie rajdu miały być barierki? Po prostu nie należy stać blisko trasy, na zewnętrznej zakrętów, a najlepiej stanąć za grubym drzewem lub w ogóle nie przyłazić.

 • art1313

  Oceniono 14 razy 10

  Który RAJD ma barierki zabezpieczające????
  "Dziennikarzu" czy do tej pory pisałeś o tym jak kupować w biedronie...
  "Szacun"!!!!

 • kesik001

  Oceniono 21 razy 9

  Ach te wiejskie hardkorowe imprezy.

 • gupek70

  Oceniono 16 razy 8

  Ranna czekala na karetke... co za kretyn popelnil ten artykul? Juz wypieprzyli 250 chochlikow dziennikarskich I stazysty pisza czy moze chochlik ma kaca? Najlepiej do piano z tym. Mozna powiedziec, ze jest to artykul niszowy hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje