Wypadek na trasie rajdu. Auto potrąciło kobietę. Czekała prawie kwadrans na karetkę

16.09.2012 16:02
Karetka

Karetka (Fot. Robert Kowalewski / AG)

Uczestnik charytatywnego wyścigu samochodowego w Kościerzynie podczas jazdy wypadł z zakrętu i potrącił młodą kobietę. Dziewczyna ma złamaną nogę - informuje TVN24. Materiał telewizji sugeruje, że impreza nie miała odpowiedniego zabezpieczenia medycznego. Policja nakazała przerwanie rajdu.
Kobieta została już przewieziona do szpitala, trwają dokładne badania mające określić, w jakim jest stanie. Według materiału TVN ranna musiała czekać kilkanaście minut na przyjazd karetki, bo na miejscu rajdu takiego zabezpieczenia nie było.

- Na poprzednim rajdzie karetka była, na tym był samochód medyczny - tłumaczył w TVN24 organizator rajdu. Na materiale telewizji nie widać żadnych barier zabezpieczających widzów przed ewentualnym wypadnięciem samochodu z trasy. Tłum oddzielała od samochodów tylko taśma.

Charytatywny rajd w Kościerzynie został wznowiony - niedługo później jednak policja zdecydowała o jego przerwaniu. Telewizyjny materiał pokazywał zabawnie poprzerabiane samochody, często były to "wraki", przygotowane specjalnie pod rajd - jedno z aut było np. pomalowane na biało-niebiesko, a na drzwiach miało napis "Milicja".

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Wiadomo, że życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (25)
Zaloguj się
 • nie-tak

  Oceniono 3 razy 3

  Cytat:
  Czekała prawie kwadrans na karetkę
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Nic dodać nic ująć, a co karetka ma skrzydła i może zaraz w sekundę przylecieć?
  Kwadrans czekania jest dopuszczalnym czasem, skoro gazeta się nie orientuje niech lepiej sprawdzi - sianie celowej jak i wrogiej wszystkiemu propagandy szkodzi tylko wiarygodności gazety jak jej na zysku - gdyż staje się widocznym ewidentnym manipulatorem wykorzystującym durnotę jak i ciemnotę narodu do siania niepokoju jak i nieufności w państwie - normalni ludzie zauważają to, przez to ta reakcja i ten wpis.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Czekajcie, glupota tej dziennikarzyny poszla tak daleko, ze nawet nie podal na jaki cel byl ten charytatywny rajd.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 4 razy -2

  chciała emocji to miała,co to kogo gó... obchodzi?

 • niepyszczyc

  Oceniono 3 razy -3

  mloda czy stara?

 • queserasera

  Oceniono 11 razy -11

  Auto potrąciło kobietę. Czuję w tym rączkę Roberta Kubicy - wieloletniego idola polskich idiotów, który ma tyle sukcesów, że po spisaniu ich na bilecie tramwajowym jeszcze by zostało wolne miejsce

 • mandanara

  Oceniono 17 razy 11

  Jakim cudem na trasie rajdu miały być barierki? Po prostu nie należy stać blisko trasy, na zewnętrznej zakrętów, a najlepiej stanąć za grubym drzewem lub w ogóle nie przyłazić.

 • art1313

  Oceniono 14 razy 10

  Który RAJD ma barierki zabezpieczające????
  "Dziennikarzu" czy do tej pory pisałeś o tym jak kupować w biedronie...
  "Szacun"!!!!

 • gupek70

  Oceniono 16 razy 8

  Ranna czekala na karetke... co za kretyn popelnil ten artykul? Juz wypieprzyli 250 chochlikow dziennikarskich I stazysty pisza czy moze chochlik ma kaca? Najlepiej do piano z tym. Mozna powiedziec, ze jest to artykul niszowy hehe

 • jamj

  Oceniono 16 razy 14

  Przyjazd karetki na miejsce wypadku w niespełna kwadrans, to bardzo dobry wynik. Może wg malkontentów organizować wyłącznie rajdy karetek, to może wtedy będą od razu na miejscu wypadku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje