Wypadek na trasie rajdu. Auto potrąciło kobietę. Czekała prawie kwadrans na karetkę

16.09.2012 16:02
Karetka

Karetka (Fot. Robert Kowalewski / AG)

Uczestnik charytatywnego wyścigu samochodowego w Kościerzynie podczas jazdy wypadł z zakrętu i potrącił młodą kobietę. Dziewczyna ma złamaną nogę - informuje TVN24. Materiał telewizji sugeruje, że impreza nie miała odpowiedniego zabezpieczenia medycznego. Policja nakazała przerwanie rajdu.
Kobieta została już przewieziona do szpitala, trwają dokładne badania mające określić, w jakim jest stanie. Według materiału TVN ranna musiała czekać kilkanaście minut na przyjazd karetki, bo na miejscu rajdu takiego zabezpieczenia nie było.

- Na poprzednim rajdzie karetka była, na tym był samochód medyczny - tłumaczył w TVN24 organizator rajdu. Na materiale telewizji nie widać żadnych barier zabezpieczających widzów przed ewentualnym wypadnięciem samochodu z trasy. Tłum oddzielała od samochodów tylko taśma.

Charytatywny rajd w Kościerzynie został wznowiony - niedługo później jednak policja zdecydowała o jego przerwaniu. Telewizyjny materiał pokazywał zabawnie poprzerabiane samochody, często były to "wraki", przygotowane specjalnie pod rajd - jedno z aut było np. pomalowane na biało-niebiesko, a na drzwiach miało napis "Milicja".

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Wiadomo, że życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (25)
Zaloguj się
 • nie-tak

  Oceniono 3 razy 3

  Cytat:
  Czekała prawie kwadrans na karetkę
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Nic dodać nic ująć, a co karetka ma skrzydła i może zaraz w sekundę przylecieć?
  Kwadrans czekania jest dopuszczalnym czasem, skoro gazeta się nie orientuje niech lepiej sprawdzi - sianie celowej jak i wrogiej wszystkiemu propagandy szkodzi tylko wiarygodności gazety jak jej na zysku - gdyż staje się widocznym ewidentnym manipulatorem wykorzystującym durnotę jak i ciemnotę narodu do siania niepokoju jak i nieufności w państwie - normalni ludzie zauważają to, przez to ta reakcja i ten wpis.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Czekajcie, glupota tej dziennikarzyny poszla tak daleko, ze nawet nie podal na jaki cel byl ten charytatywny rajd.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 4 razy -2

  chciała emocji to miała,co to kogo gó... obchodzi?

 • niepyszczyc

  Oceniono 3 razy -3

  mloda czy stara?

 • queserasera

  Oceniono 11 razy -11

  Auto potrąciło kobietę. Czuję w tym rączkę Roberta Kubicy - wieloletniego idola polskich idiotów, który ma tyle sukcesów, że po spisaniu ich na bilecie tramwajowym jeszcze by zostało wolne miejsce

 • mandanara

  Oceniono 17 razy 11

  Jakim cudem na trasie rajdu miały być barierki? Po prostu nie należy stać blisko trasy, na zewnętrznej zakrętów, a najlepiej stanąć za grubym drzewem lub w ogóle nie przyłazić.

 • art1313

  Oceniono 14 razy 10

  Który RAJD ma barierki zabezpieczające????
  "Dziennikarzu" czy do tej pory pisałeś o tym jak kupować w biedronie...
  "Szacun"!!!!

 • gupek70

  Oceniono 16 razy 8

  Ranna czekala na karetke... co za kretyn popelnil ten artykul? Juz wypieprzyli 250 chochlikow dziennikarskich I stazysty pisza czy moze chochlik ma kaca? Najlepiej do piano z tym. Mozna powiedziec, ze jest to artykul niszowy hehe

 • jamj

  Oceniono 16 razy 14

  Przyjazd karetki na miejsce wypadku w niespełna kwadrans, to bardzo dobry wynik. Może wg malkontentów organizować wyłącznie rajdy karetek, to może wtedy będą od razu na miejscu wypadku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje