Wypadek na trasie rajdu. Auto potrąciło kobietę. Czekała prawie kwadrans na karetkę

16.09.2012 16:02
Karetka

Karetka (Fot. Robert Kowalewski / AG)

Uczestnik charytatywnego wyścigu samochodowego w Kościerzynie podczas jazdy wypadł z zakrętu i potrącił młodą kobietę. Dziewczyna ma złamaną nogę - informuje TVN24. Materiał telewizji sugeruje, że impreza nie miała odpowiedniego zabezpieczenia medycznego. Policja nakazała przerwanie rajdu.
Kobieta została już przewieziona do szpitala, trwają dokładne badania mające określić, w jakim jest stanie. Według materiału TVN ranna musiała czekać kilkanaście minut na przyjazd karetki, bo na miejscu rajdu takiego zabezpieczenia nie było.

- Na poprzednim rajdzie karetka była, na tym był samochód medyczny - tłumaczył w TVN24 organizator rajdu. Na materiale telewizji nie widać żadnych barier zabezpieczających widzów przed ewentualnym wypadnięciem samochodu z trasy. Tłum oddzielała od samochodów tylko taśma.

Charytatywny rajd w Kościerzynie został wznowiony - niedługo później jednak policja zdecydowała o jego przerwaniu. Telewizyjny materiał pokazywał zabawnie poprzerabiane samochody, często były to "wraki", przygotowane specjalnie pod rajd - jedno z aut było np. pomalowane na biało-niebiesko, a na drzwiach miało napis "Milicja".

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Wiadomo, że życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (25)
Zaloguj się
 • darian3000

  Oceniono 57 razy 51

  Bardzo "inteligentny" nagłówek że ranna czekała na karetke , jeszcze się nie spotkałem z sytuacja żeby to karetka czekała na rannych.

 • niechmediabedacywilizowane

  Oceniono 41 razy 39

  Czy największy portal internetowy w tym kraju nie może zatrudnić kogoś kto odróżnia wyścigi od rajdów? Specyfika rajdów i wyścigów jest diametralnie różna. Każdy kto choć raz był jako kibic na rajdzie ze świadomością, że jest na radzie a nie na wyścigach wie, że ciężko obstawić barierkami czasami 20 - 30 kilometrowy odcinek specjalny. Dziennikarze w tym kraju to dno i piszą o wszystkim byle tylko napisać. W Polsce rajdy są jednymi z najlepiej zorganizowanych w europie.

 • wujaszek_joe

  Oceniono 39 razy 33

  hiena już szuka ścierwa. karetki nie było a może musiała być?
  barierek nie było. A niby miały być?
  Doinformuj się amatorze, a potem wysmażaj ta swoją nędzną wierszówkę.

 • jamj

  Oceniono 16 razy 14

  Przyjazd karetki na miejsce wypadku w niespełna kwadrans, to bardzo dobry wynik. Może wg malkontentów organizować wyłącznie rajdy karetek, to może wtedy będą od razu na miejscu wypadku?

 • mandanara

  Oceniono 17 razy 11

  Jakim cudem na trasie rajdu miały być barierki? Po prostu nie należy stać blisko trasy, na zewnętrznej zakrętów, a najlepiej stanąć za grubym drzewem lub w ogóle nie przyłazić.

 • art1313

  Oceniono 14 razy 10

  Który RAJD ma barierki zabezpieczające????
  "Dziennikarzu" czy do tej pory pisałeś o tym jak kupować w biedronie...
  "Szacun"!!!!

 • kesik001

  Oceniono 21 razy 9

  Ach te wiejskie hardkorowe imprezy.

 • gupek70

  Oceniono 16 razy 8

  Ranna czekala na karetke... co za kretyn popelnil ten artykul? Juz wypieprzyli 250 chochlikow dziennikarskich I stazysty pisza czy moze chochlik ma kaca? Najlepiej do piano z tym. Mozna powiedziec, ze jest to artykul niszowy hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje