(Agent) Tomek na tropie nowej specsłużby. Poseł PiS pisze do premiera...

16.09.2012 13:55
Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Znany jako agent Tomek - obecnie poseł PiS - Tomasz Kaczmarek wykrył istnienie nowej służby specjalnej - Agencji Bezpieczeństwa Publicznego. Sprawa wydaje się bardzo poważna, bo poseł postanowił napisać do premiera w sprawie "nowej" agencji - donosi portal tvp.info.
I choć sprawa wzięła się z przejęzyczenia, agent Tomek zupełnie na serio pyta szefa rządu, jakie kompetencje ma nowa służba i na podstawie jakiego aktu prawnego ją powołano - informuje tvp.info.

O istnieniu ABP miał poinformować kilkorga posłów PiS rzecznik rządu Paweł Graś. W imieniu premiera Donalda Tuska odpowiedział na ich interpelację dotyczącą Amber Gold. "Sprawa jest badana przez prokuraturę i Agencję Bezpieczeństwa Publicznego" - napisał.

Interpelacja skierowana do szefa rządu to już kolejna w ciągu ostatniego miesiąca interwencja posła Kaczmarka. Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu były agent CBA wystąpił do szefa ABW o przeprowadzenie kontroli ochrony informacji niejawnych w kancelarii premiera. Poseł domagał się też wszczęcia postępowania kontrolnego wobec szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego i pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych. A wszystko, bo odmówiono mu informacji na temat notatki ABW w sprawie Amber Gold. Poseł chciał wiedzieć, kiedy premier notatkę przeczytał i komu przesłał. Polityk wcześniej w tej samej sprawie wezwał funkcjonariuszy do Kancelarii Premiera, gdzie odmówiono mu wydania dokumentu pokazującego, kto czytał "tajną notatkę" ABW.

Jednak najbardziej spektakularną akcją posła Kaczmarka było wezwanie policję do TVN24. Poszło o woreczek z marihuaną, który to pokazał na wizji jeden z uczestników dyskusji o legalizacji miękkich narkotyków, przedstawiciel Wolnych Konopi.

Zobacz także
Komentarze (209)
Zaloguj się
 • tenare

  0

  Słyszałem u fryzjera, że Kaczmarek tam inwestował.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Idiot nie agent, dziwne że kaczor się go jeszcze nie pozbył on robi więcej szkody jak pożytku dla pisiaków.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 1 raz 1

  Trzymanie takiej figury w randze posła uwłacza powadze Sejmu !

 • krukpl

  Oceniono 2 razy 2

  skończyć kłamać to nie agent a poseł który w dodatku się obija i unika pracy

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  spuśćmy zasłonę milczenia nad tym co sądzi,działa emeryt.

 • cheffin

  Oceniono 1 raz 1

  Wielki agent na emeryturze kon by sie usmial koledzy i ciesza sie ze odszedl. Teraz wielki posel lata i podsluchuje na korytarzach Sejmu..

 • pelikannet

  Oceniono 7 razy -5

  Madry facet - takich nie lubia i takich boja sie geszefciarze z partii oszustw.

 • litrahalf

  Oceniono 4 razy 4

  Czyżby skontaktował się z kapitanem Sową, też na tropie !!??

 • kula5211

  Oceniono 5 razy 3

  Agent Tomek --- Psychiatra przyjmuje codziennie od godziny ........... do godziny ............. może Pan też wziąść ze sobą swojego Szefa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX