Nałęcz: Nie życzę sobie, aby PiS szedł w marszu z hasłem skopiowanym z niemieckiego nazizmu

16.09.2012 11:01
- Występuję w obronie tych ludzi, bo oni nie wiedzieli, że im się proponuje w katolickiej Polsce iść pod hasłem skopiowanym z niemieckiego nazizmu. Nie życzę sobie, żeby w Polsce, tak boleśnie doświadczonej faszyzmem, związki zawodowe maszerowały pod hasłem "praca czyni wolnym". Albo żeby bal geologów obywał się pod hasłem "nocy kryształowej" - powiedział w Radiu Zet prof. Tomasz Nałęcz.
Na 29 września środowiska Radia Maryja i PiS zaplanowały manifestację pod hasłem "Obudź się, Polsko". W marszu, który będzie poświęcony krytyce obecnego rządu, weźmie także udział "Solidarność". - PiS usiłuje się bronić, że ja obrażam setki tysięcy organizatorów i uczestników tej demonstracji. A moim zdaniem głupiec, który to zaproponował, powinien przeprosić - dodał prof. Nałęcz.

"Tusk - lider al-kaidy"

Adam Hofman przytoczył przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie używa się hasła "Wake up, America". - Również partia pana prezydenta Komorowskiego również tego hasła używała w Białymstoku, gdzie kandydat Truskolaski z PO poprzednie wybory wygrywał pod hasłem "Obudź się, Białystoku" - mówił Adam Hofman. Dodał, że w arabskiej telewizji informacyjnej Al-Jazeera premier Donald Tusk podpisywany jest jako lider partii "al-kaida", ponieważ jest to tłumaczenie słowa "platforma".

- W Polsce powinniśmy mieć większą wrażliwość niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie niemal w powszechnym użyciu są "polskie obozy śmierci". Uważam, że szacunek dla milionów polskich ofiar nakazywałby poważnej partii politycznej sprawdzenie hasła demonstracji - zakończył Nałęcz.

Zobacz także
Komentarze (405)
Zaloguj się
 • olboy

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ważne jakie hasło ważne by biednym ludziom pomogło ! Mówi się o głupotach nie mających żadnego znaczenia a o problemie milczy !Panie Nałęcz niech się pan obudzi,a nie za hasłami się ukrywa to hańba ! Czy nie ma ważniejszych problemów jak hasła. Zacznij pan uczciwie pracować a nie brać kasy za nic nie znaczące bzdury.Mamy dość takich co tylko o własne tyłki dbają i kasę biorą na, którą nie zasługują !
  precz z takimi nieudacznikami !!!

 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 2

  a co to kogo obchodzi czego ty chłopie sobie życzysz

 • wyspaskarbow1

  Oceniono 2 razy 2

  W którym z tych trzech słów jest problem?
  Czy w słowo Polsko kojarzy się panu Nałęczowi faszystowsko? Czy może określenie "obudź się?

  A może całe zestawienie czyli "kraj + obudź się" tak oburzają tak pana profesora?
  Co w takim razie z hasłem "Ameryko, obudź się?" też jest faszystowskie?
  wyborcza.pl/1,101708,5194463.html
  Panie profesorze, proszę wybaczyć, ale stosuje Pan bardzo brzydką manipulację językową. Co więcej, jestem przekonana, że robi Pan to zupełnie świadomie.

 • fedon_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Szczerze mówiąc, mnie to hasło bardziej się kojarzy ze sztandarowym wydawnictwem Świadków Jehowy :))

 • acer59

  Oceniono 6 razy 6

  Codziennie rano słyszę "obudz się , kochanie " . Nałęcz , ty kretynie , czy mam powiedzieć swojej żonie "precz ty faszystowsko-nazistowska wywłoko , rzucam cię !! " ??? Że też taki bałwan mieni się "profesorem" . No cóż , ten imbecyl gotów jest pieprzyć najgłupsze farmazony - aby tylko zadowolić obecnego pana-żywiciela i trwać przy korycie . Służalcze , bezhonorowe dno moralne , i tyle .

 • mjjtwjht

  0

  wyslane i pokazane

 • mjjtwjht

  Oceniono 1 raz -1

  To nie jest prawda ze w USA wielu uzywa okreskenia "POLSKSIE OBOZY SMIERCI." Z tego co mnie udalo sie zobaczyc to klip z GW gdzie p. Prezydent USA Barak Obama powiedzial "POLSKIE OBOZY SMIERCI." Nie bylo to zadne przejezyczenia ani jakis blad. Pan Prezydent USA chcial tak powiedziec i powidzial, co nie znaczy ze wszyscy czy wielu innych uzywa tego wlasnie okreslenia. Nalezy pamietac ze w USA wolnosc slowa pozwala mowic wszystko wszystkim dowodem czego jest film obrazajacy Proroka Mahometa, ktoy pociagnal za soba krwawe protesty i smierc wielu ludzi w tym ambasodoa USA w Libii i trzech Amerykanow z jego zespolu. maciej

 • canisparvus

  Oceniono 6 razy 2

  To już długoletnia tradycja. Już 60 lat temu koledzy, pardon! - towarzysze z pierwszej partii pana Nałęcza faszystami nazywali Eisenhowera, Adenauera, Churchilla i wielu innych demokratów. To całkiem niezłe towarzystwo.

  A pan Nałęcz jest zwolennikiem hitlerowskiego programu aborcji., ha!

 • gossam.2

  Oceniono 3 razy -3

  Kolejny dzien wzmozenia kampani wrzesniowej , gdy aktyw rydzykowo-pisowski zasmaradza forum gazety ,ktora sie brzydza, jak czesto zaznaczaja.Wracajcie wiec na swoich niezaleznych.pl i forum Gazety P olskiej itp.Wasze budzenie na nic sie nie zda. Czas byscie otrzasneli sie z tej paranoi, ktora was dopadla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje