Beata Kempa chce wrócić do PiS? "To brutalna prowokacja, nie sprzedaję się"

15.09.2012 11:27
Beata Kempa, posłanka Solidarnej Polski

Beata Kempa, posłanka Solidarnej Polski (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

Ważny polityk Solidarnej Polski chce do nas wrócić - mówią w mediach politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem ma to być osoba z kierownictwa partii. W zamian za powrót podobno chce jedynki na liście do europarlamentu. Od polityków PiS nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o Beatę Kempę. Ta jednak zaprzecza.
Temat wywołał rano poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński, który w audycji "Ranni Politycy" w TOK FM mówił: - Została złożona oferta przez jednego z liderów Solidarnej Polski o tym, że jest gotowy wrócić do Prawa i Sprawiedliwości w zamian za jedynkę do europarlamentu plus jeszcze ewentualnie dobre miejsce dla jednego z posłów Solidarnej Polski.

Mniej więcej w tym samym czasie inny poseł PiS Adam Hofman mówił w RMF FM, że "jeden z dwóch liderów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry złożył nam niedawno ofertę powrotu do PiS".

Nazwisk obaj posłowie nie podali. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o Beatę Kempę. Jej partyjna koleżanka Marzena Wróbel była w szoku. - Chciałabym, żeby do tego odniosła się pani Beata Kempa, ale nie bardzo wierzę - mówiła reporterowi TOK FM posłanka Wróbel.

Jak to zazwyczaj bywa z komentowaniem doniesień o zakulisowych negocjacjach posłanka Kempa w rozmowie z nami zaprzeczyła. Uważa to za brutalną prowokację kolegów z Prawa i Sprawiedliwości.

- To ewidentne kłamstwo. Ani ja nie rozmawiałam na ten temat z nikim z Prawa i Sprawiedliwości ani też nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie rozmawiał ze mną na ten temat. Ja nie jestem osobą, która kupczy czy się sprzedaje, więc jest to kłamstwo ewidentne. I tyle - mówi TOK FM Beata Kempa.

Posłanka mówi, że to "prymitywna próba" przykrycia konwencji w Kutnie, na której Solidarna Polska ma zaprezentować swojego kandydata na premiera rządu technicznego. Podobno ma nim być Stanisław Kluza - były minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także
Komentarze (132)
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 2 razy 2

  Smutna KEMPA, liczyla na nominacje premierowska. Ze wscieklosci moze odejsc z SP i wrocic na lono PIS.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystcy ludzie-Polacy wiedzą że Solidarna Polska pójdzie na zieloną trawkę jak PJN,chyba że wrócą do PISu,ale nie wiadomo czy ich przyjmą raczej nie przyjmie ich zpowrotem PAN PREZES.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 1 raz 1

  Kempa - PiSuarowa wersja Joanny Koryto - Rostkowskiej ??

 • kmicic-1-1

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda słów.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  ta menda dla forsy zrobi wszystko,że obywatele Sycowa jeszcze to tolerują???????????????

 • franek-janek

  Oceniono 3 razy 3

  Kempa zaprawiona w bojach o wlasne sprawy cwaniaczka wie od swojego drugiego szefa Ziobry ze nie trzeba znac jezykow by siedziec, tak siedziec w Euro Parlamencie. Za to siedzenie dostaje sie miesiecznie 7665,31 Euro brutto, plus za kazdy dzien posiedzenia parlamentu, komisji lub frakcji politycznej (298 euro), plus za działalności biur poselskich: w Brukseli – 17,5 tys. euro, biuro krajowe – 4 tys. euro. a na koniec emerytura z budżetu Unii Europejskiej. Jesli nie Bruksela to zostanie Sycow i bryndza.
  Za taka wyprawke pani Kempa zrobi wszystko, by jej marzenia sie spelnily. Jesli Kaczynski za ta wymarzona "jedynke" do EP kaze jej skakac publicznie z radosci, pani Kempa sie nie zawacha chwili tylko zapyta a jak wysoko i jak dlugo mam skakac Prezesie.

  Czytaj więcej na Wieszjak.pl: zarobki.wieszjak.pl/zarobki-w-ue/205191,Zarobki-poslow-w-Europarlamencie.html#ixzz26YbGtNDB

 • ewa5.0

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński i Ziobro,to takie same oszołomy dlatego Kepa może sobie być gdzie chce-jeden pies,zresztą ona też nic mądrego nie prezentuje.Olać takie "wiadomości"!

 • takiezlewiesci

  Oceniono 7 razy -3

  Witam przeciwnikow PO!

 • piemont12

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba przyznać, B.Kempa zasłużyła , swoim życiem, na to uznanie większości społeczeństwa.....
  "Jak żyjesz,żyłeś, takie uznanie innych" Czyje to słowa ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje