William i Kate pozywają magazyn za nagie zdjęcia księżnej

14.09.2012 20:41
Closer

Closer (Fot. Thibault Camus AP)

- Książę William i jego żona księżna Kate złożyli pozew o naruszenie prywatności przeciwko francuskiemu magazynowi "Closer", który w piątek opublikował zdjęcia księżnej opalającej się topless - poinformował rzecznik rodziny królewskiej.
Zdjęcia wykonali paparazzi na zamku w Prowansji na południu Francji, gdzie drugi w kolejce do brytyjskiego tronu książę William i Kate spędzali na początku września wakacje.

Dwór królewski nazwał incydent, który niezwykle zasmucił książęcą parę, "groteskowym naruszeniem prywatności przypominającym najgorsze ekscesy prasy i paparazzich za życia matki Williama, księżnej Walii Diany".

Dwór królewski nie sprecyzował, czy w pozwie jest mowa o jakimkolwiek odszkodowaniu albo zadośćuczynieniu za straty poniesione przez księcia i księżną Cambridge w związku z publikacją.

"Dwór królewski przesadził z reakcją na te zdjęcia"

Magazyn plotkarski "Closer" nie zgadza się jednak z zarzutami o naruszenie prywatności.

"Dwór królewski przesadził z reakcją na te zdjęcia. Wszystko, co na nich widać, to dwoje młodych, szczęśliwie zakochanych nowożeńców" - stwierdziła Laurence Pieau, redaktorka naczelna magazynu.

"Zdjęcia przedstawiają młodą kobietę topless; dziesiątki takich można zobaczyć codziennie na plaży we Francji czy gdziekolwiek na świecie" - dodała.

Kate i William podróżują obecnie po krajach Azji Południowo-Wschodniej w ramach obchodów 60-lecia panowania Elżbiety II.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Widać, Księżna,
  Jak każda kobietka,
  To dla chłopa
  Nie lada podnietka.

  I dlatego ją pewnie
  Utrwalił na kliszy,
  By jej wizją nacieszyć
  Się w domowej ciszy.

  Jako że zdjęcia takie
  To sukces nie mały,
  Dlatego się w poczytnej
  Prasie ukazały.

  A Wy, Szanowni Władcy,
  Czyż tego nie wiecie,
  Że tylko zysk i sława
  Liczą się na Świecie ?

 • patriotaaa

  Oceniono 1 raz -1

  ROZSTRZELAĆ TYCH REPORTERÓW I TO Z TRANSMISJA TELEWIZYJNA NA CAŁY ŚWIAT Czas najwyższy skończyć z takim chamstwem dziennikarzy i reporterów a gazetę zamknąć by więcej nie ukazała się

 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  Tych podglądaczy należy potraktować jak pedofili,ponieważ normalnemu zdrowemu człowiekowi nie przyjdzie do głowy żeby kogoś podglądać,a do tego jeszcze fotografować i upubliczniać zdjęcia.Jak widać zboczeńców na świecie dostatek.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 7 razy 5

  Hipokryzją jest to, że za nagie zdjęcia Harrego nie pozwali.... gorszy jest? jego prywatność można naruszać?

 • zeldox

  0

  A kogo to obchodzi? Cały problem z tymi "gazetami" polega na tym, że poważne media też o nich piszą. Gdyby programowo tego nie robiły, hałasu byłoby tyle co nic. Podobnie z niektórymi "politykami". Kogo by obeszły wynurzenia Korwina-Mikke gdyby nie mainstreamowe media?

 • pyrronb

  Oceniono 13 razy 7

  Srutututu, majtki z drutu. Dlaczego takie czasopisma na całym świecie, nie tylko we Francji, publikują takie rzeczy? Bo jest masa ludzi, która chce to zobaczyć. Najpierw były potężne ludzkie potrzeby plotkowania i podglądactwa, a dopiero potem odpowiedź w postaci kolorowych gazet. Osobiście nigdy nie kupuję takich magazynów, bo mnie celebryci nie interesują. Ale jest masa ludzi, którzy żyją takimi tematami na co dzień. Tak więc nie róbmy z fotografów i wydawców czasopism potworów. Tym bardziej, że nikt nie zrobił nikomu krzywdy. Osoba publiczna wyszła z domu na i została sfotografowana. Banał… A że była przy tym półnago? To już jej własne ryzyko.

 • jamj

  Oceniono 2 razy 0

  Gorzej jak okaże się, że Kate zdjęła staniczek gdy zobaczyła w krzakach paparazzich.

 • lusjola

  Oceniono 3 razy -1

  maja racje dosc chlopakowi narobili krzywdy a teraz znowu

 • mkonodybas

  Oceniono 4 razy 0

  ...i ok. Nie sądzę, aby wyrażali zgodę na publikację tych zdjęć! P.s. ...podsyłam autorską... youtu.be/S_okej7UcZk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje