William i Kate pozywają magazyn za nagie zdjęcia księżnej

14.09.2012 20:41
Closer

Closer (Fot. Thibault Camus AP)

- Książę William i jego żona księżna Kate złożyli pozew o naruszenie prywatności przeciwko francuskiemu magazynowi "Closer", który w piątek opublikował zdjęcia księżnej opalającej się topless - poinformował rzecznik rodziny królewskiej.
Zdjęcia wykonali paparazzi na zamku w Prowansji na południu Francji, gdzie drugi w kolejce do brytyjskiego tronu książę William i Kate spędzali na początku września wakacje.

Dwór królewski nazwał incydent, który niezwykle zasmucił książęcą parę, "groteskowym naruszeniem prywatności przypominającym najgorsze ekscesy prasy i paparazzich za życia matki Williama, księżnej Walii Diany".

Dwór królewski nie sprecyzował, czy w pozwie jest mowa o jakimkolwiek odszkodowaniu albo zadośćuczynieniu za straty poniesione przez księcia i księżną Cambridge w związku z publikacją.

"Dwór królewski przesadził z reakcją na te zdjęcia"

Magazyn plotkarski "Closer" nie zgadza się jednak z zarzutami o naruszenie prywatności.

"Dwór królewski przesadził z reakcją na te zdjęcia. Wszystko, co na nich widać, to dwoje młodych, szczęśliwie zakochanych nowożeńców" - stwierdziła Laurence Pieau, redaktorka naczelna magazynu.

"Zdjęcia przedstawiają młodą kobietę topless; dziesiątki takich można zobaczyć codziennie na plaży we Francji czy gdziekolwiek na świecie" - dodała.

Kate i William podróżują obecnie po krajach Azji Południowo-Wschodniej w ramach obchodów 60-lecia panowania Elżbiety II.

Zobacz także
Komentarze (37)
William i Kate pozywają magazyn za nagie zdjęcia księżnej
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 67 razy 43

  I bardzo dobrze, ze ich pozwali. Jak tym szmatlawcom nie pokaze sie gdzie jest granica, to ich oboje zaszczuja.

 • m-kow

  Oceniono 42 razy 40

  Francuskie media są słodkie. Przez 20 lat nie udało im się sfotografować Anne Pingeot, kochanki Mitteranda, a tu proszę jaka sprawność...

 • arkras

  Oceniono 48 razy 38

  Te zdjecia to groteskowe naruszenie prywatnosci? Wszystkie takie gazetki to groteska!

 • kloceklego

  Oceniono 33 razy 29

  to dlatego tak szybko usunęliście skany z Closera z plotka? żeby i was nie pozwali?

 • far_far_away

  Oceniono 14 razy 10

  Zamiast o niezawisłości sądów to o jakichś cyckach rodziny królewskiej.

 • afrochinczyk

  Oceniono 8 razy 8

  Widziałem jak to funkcjonuje - to naprawdę istny wyścig szczurów. Nie znasz dnia ani godziny gdzie i jaką sesję z ukrycia ci zrobią. Im lepsze pstrykną, tym więcej od wydawców gotówki wytargują. Szczególnie w GB jest to masową skalę, bo ludzie tam uwielbiają takie pierdoły typu Beckham idzie, Beckham jedzie, Beckham śpi itd.
  Myślę, że niewielu znanym się to podoba - niektórzy to dla świętego spokoju wychodzą i pozują, żeby mieć potem kilka godzin spokoju

 • pyrronb

  Oceniono 13 razy 7

  Srutututu, majtki z drutu. Dlaczego takie czasopisma na całym świecie, nie tylko we Francji, publikują takie rzeczy? Bo jest masa ludzi, która chce to zobaczyć. Najpierw były potężne ludzkie potrzeby plotkowania i podglądactwa, a dopiero potem odpowiedź w postaci kolorowych gazet. Osobiście nigdy nie kupuję takich magazynów, bo mnie celebryci nie interesują. Ale jest masa ludzi, którzy żyją takimi tematami na co dzień. Tak więc nie róbmy z fotografów i wydawców czasopism potworów. Tym bardziej, że nikt nie zrobił nikomu krzywdy. Osoba publiczna wyszła z domu na i została sfotografowana. Banał… A że była przy tym półnago? To już jej własne ryzyko.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 7 razy 5

  Hipokryzją jest to, że za nagie zdjęcia Harrego nie pozwali.... gorszy jest? jego prywatność można naruszać?

 • archimago7

  Oceniono 15 razy 3

  Wielki zaiste problem, jakby cycków nikt nie widział.
  A cycki czy to księżnej, czy nie księżnej to tylko cycki.
  Po prostu rodzina królewska niczego nie ukrywa przed narodem
  Prawie pełna "transparentność".
  Dopiero co książę Harry całkiem na golasa, teraz księżna Kate,
  niestety tylko topless.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje