Leszek Czarnecki przeprasza internautę za "nadgorliwą reakcję" swojej firmy

14.09.2012 12:48
"Serdecznie przepraszam internautę, Pana Krzysztofa oraz czytelników serwisu Gazeta.pl" napisała w imieniu Leszka Czarneckiego jego rzeczniczka. Rada nadzorcza LC Corp przyznaje, że reakcja firmy na film zamieszczony przez naszego czytelnika na YouTube była przesadzona.
Wczoraj opisaliśmy historię Krzysztofa - naszego czytelnika, który sfilmował kraksę na jednej z głównych ulic Wrocławia. Film rejestrujący m.in. akcję straży pożarnej i pokazujący rozbite sportowe lamborghini trafił na YouTube. Dwa dni po publikacji wideo Krzysztof dostał zaskakującego e-maila. Przedstawiciel LC Corp, firmy należącej do Leszka Czarneckiego, zażądał natychmiastowego usunięcia filmu z internetu, bo na karoserii rozbitego samochodu, który sfilmował Krzysztof, widnieje logo firmy. Naszemu czytelnikowi zagroził konsekwencjami prawnymi. - To zwyczajna reporterska relacja z miejsca wypadku. Ludzi to interesuje, chcą wiedzieć, dlaczego stali w korku - mówił nam Krzysztof, zaniepokojony mailami, które dostał.

Po naszej publikacji o sprawie zrobiło się głośno. Czytelnicy byli oburzeni działaniem firmy. Dziś rada nadzorcza LC Corp oficjalnie przeprosiła za działanie firmy.

"Kolizja, która miała miejsce, wywołała negatywny efekt wizerunkowy, stąd nieprzemyślana i nadgorliwa reakcja spółki, za którą, w imieniu LC Corp, serdecznie przepraszam internautę, Pana Krzysztofa oraz czytelników serwisu Gazeta.pl" - napisała w wiadomości przesłanej na Alert24.pl Maria Bnińska, rzeczniczka Leszka Czarneckiego, szefa Rady Nadzorczej LC Corp.

Rzeczniczka poinformowała, że "zarządowi spółki LC Corp zwrócono uwagę na niestosowne zachowanie, a także na nietrafione pomysły marketingowe". Poinformowała, że Leszek Czarnecki, jako przewodniczący Rady Nadzorczej LC Corp SA wyczulił pracowników, by w "codziennym funkcjonowaniu spółka LC Corp kierowała się zasadami ładu korporacyjnego, przestrzegała norm etycznych i szanowała wolność słowa".

Maria Bnińska poinformowała także, że sfilmowane przez naszego czytelnika lamborghini z logo LC Corp nie należało ani do spółki, ani do żadnego z jej pracowników, menedżerów czy największych akcjonariuszy. Samochód został jedynie wypożyczony przez firmę na kilka dni w celu promocji spółki na Targach Mieszkaniowych.

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • innym_razem

  0

  tak się zastanawiam kto tu ma bardziej w głowie pokręcone, jak słowo daję.naprawdę nie ma nic lepszego do roboty niż rozsiewanie jakichś plotek itd? koleś chciał być może zaistnieć,wrzucił filmik do neta i wielka awantura.a czy gdyby to nie był samochód wypożyczony przez znaną osobę, tudzież jego firmę też by było takie halo? nie sądzę.po prostu pretekst żeby na kogoś popsioczyć itd.firma przeprosiła i tak powinno być. każdemu się zdarzają błędy.

 • sailor50

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież wiadomo kim był i kim jest p. Czarnecki. :)
  Pozostawiam to w domyśle, bo i tak wszyscy wiedzą, a jak napisze jawnie to gość weźmie się i za mnie.
  Ta jego "corp" to bańka mydlana. :)

 • ciemnywsiok

  Oceniono 2 razy 2

  To Lesio Czarnecki ,ten przekręt i jego getin noble bank ma jeszcze ma jeszcze odwagę grozić innym po odwaleniu tylu przekrętów na niby bardzo atrakcyjnych lokatach oferowanych w swoich bankach

 • cezar85

  0

  sportowe lambo

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 3 razy -1

  Hehę, niezły pomysł na akcje marketingową. Wynajmujemy super auto. Naklejamy logo firmy. Palimy a tzw przypadkowy reporter to kręci, wrzuca na jutuba. Prawnicy, gw. Dementi. Darmowa reklama na pierwszych stronach. Gratuluję!

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 2 razy 2

  Bo tak naprawde wiecej wizerunkowi firmy zaszkodzila interwencja pracownikow niz film w internecie.
  Film z pewnoscia nie zaszkodzilby w ogole, albo w stopniu znikomym. Nadgorliwosc jakiegos bufona sprawila, ze teraz dopiero firma bedzie zle kojarzona.

 • alexx.net

  Oceniono 2 razy 2

  Niech lepiej przeprosi i odda pieniądze ludziom naciągniętym przaz Open Finance, Getin Bank w takie produklty jak PARETO , LIBRA itp.

 • mi3tek

  0

  Głowy w korpo pewnie poleciały bo tym durnym żądaniem usunięcia nagrania narobili sobie nieporównywalnie więcej siary i anty piaru niż samym faktem, że na samochodzie jest ich logo - na co mało kto i tak zwróciłby uwagę. Dobrze chociaż, ze prezio ma więcej rozumu niż niektórzy z jego pracowników :]

 • omertahistoriamafii

  Oceniono 7 razy 7

  Stare przysłowie rzecze: Lamborghini nie dla świni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje