Arabski o sfałszowaniu jego maila: To przestępstwo

13.09.2012 15:17
Tomasz Arabski

Tomasz Arabski (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta??????????????)

- Fałszowanie mojego maila nie wygląda na wygłup; tego typu fałszerstwa to już przestępstwo; mam nadzieję, że sprawcy zostaną odnalezieni - tak szef kancelarii premiera Tomasz Arabski skomentował wysłanie do szefa sądu okręgowego w Gdańsku fałszywego maila w jego imieniu.
- Brak mi słów, to jest po prostu oburzające i właściwie wprost łajdackie, dokonywanie takich prowokacji - powiedział Arabski w czwartek w RMF FM, pytany o maila wysłanego - rzekomo od niego - do prezesa sądu okręgowego w Gdańsku.

Szef sądu okręgowego w Gdańsku powiedział RMF FM, że podczas rozmowy z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera zapowiedziano wysłanie mu maila od Arabskiego. Jak dodał, takiego maila otrzymał. Nie chciał jednak ujawnić jego treści.

- Fałszowanie mojego maila to nie wygląda na wygłup, ale chyba na świadome działanie. (...) Mam nadzieję, że sprawcy tego zostaną odnalezieni, bo to nie są żarty. Tego typu fałszerstwa to już jest naprawdę przestępstwo - oświadczył. Pytany, czy w związku z tym zawiadomi organa ścigania czy służby specjalne o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, odpowiedział: "będziemy [to] analizować, moje służby prawne będą się przyglądać całej sprawie i na pewno wyciągniemy z tego wnioski". Nie sprecyzował jednak jakie, gdyż - jak mówił - ma za mało danych.

Jak podała czwartkowa "Gazeta Polska Codziennie", 6 września do prezesa sądu okręgowego w Gdańsku zadzwonił człowiek, który przedstawił się jako urzędnik z kancelarii premiera Donalda Tuska. W rozmowie szef sądu miał prosić o instrukcje, czy przyspieszać posiedzenie sądu ws. zażalenia na aresztowanie Marcina P., prezesa Amber Gold.

Osoba, która przedstawiła się jako urzędnik z kancelarii premiera, miała też - jak napisała gazeta - pytać o sędziów, którzy będą zajmowali się rozpatrzeniem zażalenia. W trakcie rozmowy poruszano też sprawę kontroli, którą zarządził w gdańskim sądzie okręgowym minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Prezes sądu miał też umówić się na spotkanie z premierem: wstępnie wyznaczono datę 13 września.

Arabski, poproszony o komentarz do tej sprawy, odparł, że nie zna szczegółów rozmowy, wypowiedzi prezesa sądu ani kontekstu całej sprawy. Dodał, że zapoznał się tylko z informacją w internecie, z której zresztą nie wynikało, że chodzi o prowokację.

Zobacz także
Komentarze (234)
Arabski o sfałszowaniu jego maila: To przestępstwo
Zaloguj się
 • 3alfa.alfa

  Oceniono 257 razy 133

  Ja bym raczej sprawdził bilingi i mejle Arabskiego z gdańskim sądem odbyte po tej prowokacji

 • sabbina

  Oceniono 189 razy 117

  Panie Ministrze Arabski !

  trzeba coś z tymi fałszywymi mailami zrobić

  bo potem jacyś sędziowie, czy prokuratorzy dostaną kolejne polecenia

  i nie będą wiedzieć, czy maila są prawdziwe, czy fałszywe

  !

 • szafir51

  Oceniono 191 razy 99

  Panie Arabski,

  czyli powinni posadzić dziennikarza, który posłużył się fortelem w celu obnażenia nieprawidłowości. A patologię, którą opisano powinno się zamieść pod dywan?!?
  Właśnie dlatego dziennikarze nie chcą ujawnić źródeł - żeby tacy jak Pan i Panu podobni nie wsadzali ich za kratki za ujawnianie Waszych zaniedbań.

 • mrfx

  Oceniono 129 razy 73

  Czy Szef Kancelarii napnie się teraz do takiego stopnia, że przekaże swojemu asystentowi, by ten, tym razem naprawdę, zadzwonił, tym razem do prokuratora i wydał mu instrukcje surowego ukarania podszywacza?

 • dyrdy.mal

  Oceniono 147 razy 71

  Lajdactwo. A ten nieszczesny redaktor ktory rozmawial z sedzia to juz wogole zbrodniarz. Skazac i wyslac do lagru. Jak w Rosji. Sedzia oczywiscie powinien byc prezes sadu okregowego w gdansku zeby bylo sprawiedliwie.
  Sedziemy/prezesowi natomiast nalezy sie nagroda - dozywotni tytul "obronca godnosci urzedu".

 • sop3

  Oceniono 139 razy 69

  Arabski to wyjatkowa kanalia w tym rzadzie.Pewnie niedługo dowiemy sie że tego sędziego mianował śp.Lech Kaczyński.czekaja tylko na ,,przekazy dnia".

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 108 razy 64

  Młody Tusk też fałszował mejle pisząc jako Bąk.
  Do pudła z tym groźnym przestępcą!!!!

 • wudugurus

  Oceniono 115 razy 35

  jako obywatel jestem wdzięczny panom za pokazanie jak to wyglądają te niezawisłe sądy. korwin korwin przybywaj...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje