"Jak debil" czy "dobry fachowiec"? Politycy o synu Tuska

Donald Tusk z synem Michałem

Donald Tusk z synem Michałem (fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

- Syn premiera sprawiedliwie się ocenił - powiedział Tomasz Nałęcz, mając na myśli określenie "debil", jakim określił się sam Michał Tusk. - To dobry fachowiec - tak z kolei uważa minister transportu Sławomir Nowak.
- Młody pan Tusk popełnił w tej sprawie bardzo wiele błędów i, jak sam to ocenił, zachował się w tej sprawie bardzo niemądrze - powiedział Tomasz Nałęcz w Radiu ZET. - Jak debil? - przypomniała słowa syna premiera z wywiadu dla tygodnika "Wprost" Monika Olejnik. - Sam tak powiedział. I chyba sprawiedliwie się ocenił -odpowiedział Tomasz Nałęcz. Dodał, że jego zdaniem sprawa Amber Gold "nie jest aferą premiera Tuska".

- Michał Tusk to dobry fachowiec. Cieszę się, że tacy fachowcy pracują w porcie lotniczym w Gdańsku - powiedział w RMF FM Sławomir Nowak. Zaprzecza, aby miał jakikolwiek wpływ na zatrudnienie syna premiera. Nie widzi też powodów, dla których młody Tusk powinien zrezygnować z pracy.

Nowak: Nie zastanawiałem się nad dymisją

- Przeprowadziłem analizę sposobu przyznania koncesji spółce OLT Express, należącej do Amber Gold. Wiem, że nie doszło do złamania prawa, ale sprawdzamy dalej, jak to wszystko funkcjonuje. Chcę mieć 100 proc. pewności, czy wszystko zagrało, by sytuacja - taka jak z OLT - nigdy się już nie powtórzyła. Mam też pewne wnioski legislacyjne - powiedział gość Kontrwywiadu RMF FM.

- Po historii z OLT Express nie zastanawiałem się nad dymisją. Staram się kompetentnie i cierpliwie tłumaczyć opozycji tę sprawę. Niestety, opozycja okazuje się tu wyjątkowo odporna na argumenty i wiedzę - dodał minister transportu. 

Komisja śledcza? Nie wykluczam

Prof. Tomasz Nałęcz w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET nie wykluczył potrzeby powołania komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Zastrzegł, że wcześniej chciałby poznać "białą księgę" zawierającą wyjaśnienia urzędów zaangażowanych w tę sprawę.

- Będę zwolennikiem komisji śledczej w tej sprawie, gdyby za kilka miesięcy, kiedy będę miał okazję zapoznać się z wyjaśnieniami odpowiednich urzędów, okazało się, że to wyjaśnienie jest niesatysfakcjonujące. Wtedy komisja śledcza powinna objąć swoim działaniem tę sprawę i sposób jej późniejszego wyjaśnienia - argumentował były przewodniczący komisji śledczej wyjaśniającej aferę Rywina.

Zobacz także
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
 • Michał Tusk MichałTuskGate - co się wydarzyło? [PODSUMOWANIE]
Komentarze (138)
"Jak debil" czy "dobry fachowiec"? Politycy o synu Tuska
Zaloguj się
 • diabel-medialny-reinkarnacja

  Oceniono 215 razy 115

  Pan Sławomir Nowak kpi a jednocześnie się ośmiesza.

  Młody Tusk jak wiele mu podobnych młodziaków totalnie nie ma żadnego realnego doświadczenia.

  Co to za fachowiec od pisania marnych tekstów?

  Rozumiem, położyć kafelki, naprawić silnik, napisać program, wyciąć wyrostek - fachowcy.

  Ale specjalista od tekścików, w dodatku nie mający żadnego wyczucia PRowego co dobitnie udowodnił?

  Niech pan panie Nowak przestanie dawać dyrdymały. Bo kupują to idioci, a budzi zażenowanie u ludzi myślacych. Jeśli wogóle cokolwiek jeszcze budzi.

 • rosfita

  Oceniono 129 razy 89

  Piękny Slawomir Nowak ocenia Tuska jako dobrego fachowca. Ależ rekomendacja biorąc pod uwagę to, że Sławomir jest tak samo niekompetentnym przypadkiem jak Tusk.

 • remo29

  Oceniono 121 razy 87

  "To dobry fachowiec - tak z kolei uważa minister transportu Sławomir Nowak"

  No, to powiem, że jestem spokojny. Skoro taki fachowiec jak min. Nowak tak powiedział...
  --
  parada karzełków

 • intel-e-gent

  Oceniono 120 razy 68

  Patrzę na osiągnięcia młodego Tuska i na pewno nie mogę o nim powiedzieć, że jest fachowcem. A już w sprawie Amber Gold i OLT zachował się tak jak sam o sobie powiedział.
  Dziennikarzem rewelacyjnym również nie był.

  Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
  lewysierpowy.blox.pl

 • iremus

  Oceniono 115 razy 65

  Kto wymyślił to słynne przysłowie o spadającym jabłku obok jabłoni? Jakiś prorok czy genetyk?

 • oservattoreromano

  Oceniono 80 razy 46

  No jasne, dobry fachowieć, drugiego takiego nie ma w całej Polsce.

 • kapitan61

  Oceniono 83 razy 41

  Kiedyś się mówiło pomroczność jasna tylko dlaczego to dotyka tych z trójmiasta może to jakiś nieodporny na uczciwe życie gatunek homo politykus czy jaka inna dżuma ciekawe........

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 83 razy 37

  Gajowy bedzie sie odcinal od Tuskow czy Naleczowi smsa nie przyslali i nie trzyma lini ?

 • szarak_44

  Oceniono 59 razy 31

  Jedna z prawd o dziennikarzu Tusku:

  przejrzyjcie jego teksty w GW o gospodarce morskiej, a potem odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wobec ostrej rywalizacji Gdańska i Gdyni na tym polu, a także wojny terminali kontenerowych był dziennikarzem obiektywnym ;-)

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje