Wewnętrzne instrukcje PO: Za aferę Amber Gold obciążać PiS

PO zaleca swoim posłom, by odpowiedzialnością za aferę Amber Gold obciążali PiS - informuje ?Rzeczpospolita?. Rzecznik prasowy klubu codziennie przekazuje instrukcje, jak rozmawiać z mediami, by prezentować jednolite stanowisko.
Według "Rz", która dotarła do tzw. przekazów dnia przygotowywanych przez Pawła Olszewskiego, rzecznika prasowego klubu, to opozycja odpowiada za setki milionów złotych utraconych w Amber Gold. Ona też jest winna sprzedaży siedziby IPN. 11 sierpnia posłowie PO mieli mówić: "Pierwsze wyroki w sprawie Marcina P. zapadły w czasie rządów Jarosława Kaczyńskiego. PiS nadzorował wówczas służby specjalne oraz prokuraturę i miał możliwość podjęcia odpowiednich kroków".

Gdy media ujawniają, że premier otrzymał notatkę ABW o Amber Gold w maju, czyli mógł ją wykorzystać w rozmowie z synem, treść instrukcji brzmi: "Kwestia notatki ABW to wątek poboczny. Premier zrobił w sprawie Amber Gold wszystko, co do niego należało. Zgłaszanie przez opozycję kolejnych zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera to nowy sposób na polityczne życie".

Politycy PO tłumaczą, że przekazy są jedynie drobną pomocą dla parlamentarzystów. Chodzi o to, by byli na bieżąco - mówi "Rz" rzecznik klubu PO.

Więcej o:
Komentarze (422)
Wewnętrzne instrukcje PO: Za aferę Amber Gold obciążać PiS
Zaloguj się
 • curious2003

  Oceniono 270 razy 190

  Wg Partii Obietnic to PiS jest tez winny za podniesienie VAT na 23%, podniesienie skladki rentowej z 6% do 8%, obnizenie zasilku pogrzewobwego z 6.000 na 4.000, kradziez pieniedzy z OFE do ZUSu, rozrost biurokracji, bankructwa firm budujacych autostrady i stadiony i ich podwykonawcow, wzrost cen gazu, paliwa, ztwnosci.

 • m.arco

  Oceniono 224 razy 134

  PiS od samego początku rządów Tuska odpowiada za wszystkie afery PO. Rudy np.został przyłapany w sprawie Amber Gold na kolejnym kłamstwie ale wiadomo, że kłamie to Rudy to kłamie uczciwie a jeśli kłamie to dlatego, że zmusił go do takiej postawy premier Kaczyński...

 • wzgardzony

  Oceniono 174 razy 112

  "Za aferę Amber Gold obciążać PiS"
  I wykształceni, młodzi, ambitni, zaradni, z wielkich miast, pozytywnie myślący, nowocześni, inteligentni łykną to bez wachania, bez zmróżenia oka przyjmą to za świętą prawdę!
  No cóż samodzielne myślenie boli. Wyborcy PO podatni są na najbardziej kretyńską propagandę zwaną obecnie PR. Bo sąsiad już ma...

 • kasia20055

  Oceniono 154 razy 90

  Odwracanie kota ogonem. Tusk tylko to potrafi, kłamać, kłamać i nic więcej.

 • lisowski.piotr

  Oceniono 133 razy 87

  Zakłamany rząd, zakłamani dziennikarze GW i TVN chętnie będą forsować taką idę. Co z tego że rządy PO trwają 5 lat z czego 2 lata są u pełni władzy. Tną wydatki na służbę zdrowia, policję i edukacje przy czym zwiększają zatrudnienie. Niedługo będzie tak że za nasze podatki będziemy utrzymywali w gotowości szpitale, policję i nauczycieli za wszystko inne będziemy płacić dodatkowo. Wezwiesz pogotowie to pani powie 500 zł, policja w zależności od interwencji od 100- 1 tyś zł.

 • jedrek490

  Oceniono 90 razy 74

  PO ma ludzi na idiotów. I jak widać słusznie!

 • dyrdy.mal

  Oceniono 87 razy 71

  Partyjniactwo i kolesiostwo w najlepszym wydaniu. Posel nie byl wybrany przez narod a przez swoich kolegow (ktorzy go na liscie umiescili) wiec sam myslec nie moze i ma wykonywac polecenia kolegow z "gornej polki" (i nie dotyczy to tylko PO ale kazdej - podkreslam - kazdej partii).
  Oby tak dalej Polsko - w koncu bedziemy Japonia (feudalna) i Irlandia (z polowy XIX wieku). A "wybrancy narodu" beda na to wszystko patrzec i dobrze sie bawic.

 • zdanowicz

  Oceniono 143 razy 71

  Przecież POlitycy od POczątku za wszystko obciąża PiS, nawet za gradobicie i nieurodzaj w Górnej Wolcie. Ich bronią jest sianie strachu przed PiS'em. TUSKlandia pada. Czekamy na premiera z PiS'u - Jarosław niech stoi z tyłu. Potrzeba nowej twarzy.

 • bilko78

  Oceniono 106 razy 46

  PO rządzi 5 lat, winna Pis. PO to partia idiotów i nic tego nie zmieni, nawet przekaz dnia imbecyla Olszewskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX