Wewnętrzne instrukcje PO: Za aferę Amber Gold obciążać PiS

12.09.2012 07:39
Paweł Olszewski z PO

Paweł Olszewski z PO (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

PO zaleca swoim posłom, by odpowiedzialnością za aferę Amber Gold obciążali PiS - informuje "Rzeczpospolita". Rzecznik prasowy klubu codziennie przekazuje instrukcje, jak rozmawiać z mediami, by prezentować jednolite stanowisko.
Według "Rz", która dotarła do tzw. przekazów dnia przygotowywanych przez Pawła Olszewskiego, rzecznika prasowego klubu, to opozycja odpowiada za setki milionów złotych utraconych w Amber Gold. Ona też jest winna sprzedaży siedziby IPN. 11 sierpnia posłowie PO mieli mówić: "Pierwsze wyroki w sprawie Marcina P. zapadły w czasie rządów Jarosława Kaczyńskiego. PiS nadzorował wówczas służby specjalne oraz prokuraturę i miał możliwość podjęcia odpowiednich kroków".

Gdy media ujawniają, że premier otrzymał notatkę ABW o Amber Gold w maju, czyli mógł ją wykorzystać w rozmowie z synem, treść instrukcji brzmi: "Kwestia notatki ABW to wątek poboczny. Premier zrobił w sprawie Amber Gold wszystko, co do niego należało. Zgłaszanie przez opozycję kolejnych zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera to nowy sposób na polityczne życie".

Politycy PO tłumaczą, że przekazy są jedynie drobną pomocą dla parlamentarzystów. Chodzi o to, by byli na bieżąco - mówi "Rz" rzecznik klubu PO.

Zobacz także
Komentarze (422)
Zaloguj się
 • ricci15

  0

  republika bananowa Tuska

 • 2-julita

  0

  istny folwark zwierzęcy Orwella

 • berberysa

  Oceniono 1 raz -1

  Fakt, że w ciagu 48 godz w tym roku Amber Gold otrzymał od PO licencję na skład złota to wina PiS-u, fakt, że posłowie w Sejmie nie chcieli komisji śledczej w sprawie Amber Gold to tez wina PiS-u.
  To, że Tusk nie zostanie przewodniczacym KE to też wina PiS-u.
  No i że deszcz pada, słońce świeci - to też wina PiS-u.
  Media i część polityków sądzą, że wszystko co piszą, mówią, ludzie bezkrytycznie przyjmują, a jeśli nie to trzeba powtarzać do ogłupienia, może większość da się zmanipulować.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 1

  I mają całkowitą rację.Kto mianował Seremeta i jego zastępców ten ponosi wyłączną odpowiedzialność za stan Prokuratury.A tamten śp.Prezydent nie zrobił by niczego, czego nie uzgodnił z bratem.To miała być bomba a wyszło jak zawsze pisowskie g.....podkładanie świnii w którą samo wpadło ,po raz kolejny wrzeszcząc z nienawiści i obłędu winien Donald Tusk.

 • piotr110660

  Oceniono 2 razy 0

  Chciałoby się powiedzieć, że głupota nie boli, ale tak samo wyjaśniana jest katastrofa w Smoleńsku i yak samo wyjaśniana była afera hazardowa.

 • 1neo1

  Oceniono 6 razy 0

  To że Tusk malował kominy to tez jest winna PiSu. A że Kwaśniewski wchodził po pijaku do bagażnika, to też winna Pis-u.

 • drozd215

  Oceniono 8 razy 0

  Olszewski jako syn komunistycznego wojewody bydgoskiego robi to co powinien zrobić prawdziwy komunista.
  Kłamać, aż w końcu kłamstwo zacznie żyć własnym życiem.
  Robi to czego partia od niego oczekuje.

 • jkal

  Oceniono 4 razy 0

  zara, a ile to już latek żondzi PO i oczywiście nic NIE wiedzieli. Z kogo głupkowaty POlszewski chce durniów zrobić? Za syf Ministerstwie Finansów Jacka Vincenta tyż PiS odPOwiada?

 • reali-sta1

  Oceniono 5 razy -3

  Czy przypadkiem Olszewski nie planuje przejść do PIS-u? Tymi bredniami robi przysługę PIS-owi. Platforma do banda zidiociałych kretynów. Myślą, że ludzie nie widzą co się dzieje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje