Rutkowski stanął przed sądem. "Złośliwość prokuratury"?

Były detektyw jest oskarżony o popełnienie sześciu przestępstw, w tym bezprawnego prowadzenia działalności detektywistycznej. W latach 2004-2006 Krzysztof Rutkowski miał prowadzić nielegalną działalność detektywistyczną. Jego warszawskie Biuro Doradcze przyjęło w tym czasie 269 zleceń.
Prokuratura zgromadziła w tej sprawie 115 tomów akt i przesłuchała ponad 300 świadków. Uważa, że w ciągu dwóch lat Rutkowski, nie mając zezwolenia, przyjął zlecenia detektywistyczne między innymi na poszukiwanie osób zaginionych czy skradzionych samochodów.

Do najbardziej spektakularnej akcji doszło w Książenicach koło Rybnika, gdzie matka wyprowadziła dziecko ze szkoły w asyście zamaskowanych pracowników biura Rutkowskiego, co wywołało w klasie panikę.

Były detektyw tak komentuje te zarzuty: - W wielu przypadkach nieudolność prokuratury i organów ścigania doprowadza do takich sytuacji, jakie mamy w tej chwili. Wiele osób, które zwracało się do nas, nie zwracało się dlatego, że prokuratura czy policja pracuje bardzo dobrze, tylko dlatego, że są bezradni - mówił przed salą rozpraw oskarżony Krzysztof Rutkowski, który na sali powiedział, że chce być przedstawiany z imienia i nazwiska. Zaznacza, że w tamtym okresie miał licencję detektywa. - Absurdem jest robić komuś zarzut, że wykonywał czynności niezgodne z ustawą - zaznacza.

Złośliwość?

Licencja detektywistyczna została cofnięta Rutkowskiemu 1 czerwca 2009 roku. Nie mógł więc sam uzyskiwać od osób informacji, zbierać ich ani przetwarzać.

Zarzuty Rutkowski traktuje jako złośliwość, gdyż ta sama Prokuratura Okręgowa w Katowicach oskarża go o udział w śląskiej mafii paliwowej. - To jest przede wszystkim złośliwość prokuratury. Zresztą pani prokurator Skrzypek przejęła całą odpowiedzialność za wszelkie kwestie, które dotyczą zarzutów kierowanych przeciwko mnie. W tym momencie będziemy starali się przedstawić sądowi słuszność z naszej strony, mimo że jesteśmy w konflikcie prawnym z prokuraturą - mówi były detektyw.

Krzysztofowi Rutkowskiemu grozi do dwóch lat więzienia.

Zobacz także
 • Krzysztof Rutkowski. Rutkowski znajdzie złoto Amber Gold?
Komentarze (46)
Rutkowski stanął przed sądem. "Złośliwość prokuratury"?
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 37 razy 15

  Najwyższa pora, aby zajęli się tym super oszustem.

 • jotembi

  Oceniono 27 razy 13

  no, nareszcie

 • tadek56

  Oceniono 20 razy 12

  Nie siedzi i siedzieć nie będzie.W Polsce siedzą tylko maluczcy.Pamietaj jaki Gówin taki wymiar sprawiedliwości.Ten minister od siedmiu boleści woli zajmować się zarodkami,słuchać ich krzyku a nie wymiarem sprawiedliwości.Kaczy przydypas!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jkredman

  Oceniono 11 razy 9

  rejestry, zezwolenia, licencje, koncesje

  Gowin w ramach deregulacji planuje zakazać niepełnosprawnym instalowania i programowania systemów alarmowych i telewizyjnych

  rzecznik niepełnosprawnych drzemie i nic nie wie [bo go nie poprosili o opinie

 • kesik001

  Oceniono 25 razy 9

  Koleś ma duuuże kompleksy.
  Widać to po nim na każdym kroku.
  Zawsze musi być z przodu,okularki,specyficzne zachowanie.
  Taki robak zrobi wiele aby sie dowartosciować.
  Mam nadzieję że prokurator doceni jego starania i zapewni mu jakąś uroczą celę na długie lata z najpodlejszymi bydlakami jakich ten kraj posiada. (nie nie .... nie tuska,kaczyńskiego ,millera czy bolka... ;-) )

 • pfm69

  Oceniono 10 razy 8

  Rutkowski Rutkowskim - wiadomo showman,
  ale może prokuratura - zajmie się swoimi obowiązkami, zamiast ścigać zwykłego szaraczka, za przejście na czerwonym świetle???

 • srull

  Oceniono 14 razy 8

  Nie jest źle. Być może przydarza szansa na kolejny zarobek. Relacja na żywo, z celi i po zgaszeniu świateł.

 • bacowa

  Oceniono 25 razy 7

  z Rutkowskiego detektyw jak z koziej doopy trąba

  były ZOMOwiec i Milicjant za PRL

  wydalony ze służby za okradanie pojazdów samochodowych

  mega hochsztapler wyciągający od poszkodowanych ludzi pieniądze

  grający przed mediami Chucka Norrisa pod publikę

  a ,,ciemny Naród'' z Polski B to kupuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje