CBA weszło do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i trzech firm

11.09.2012 13:51
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i trzech prywatnych warszawskich firmach. Zatrzymany został jeden z urzędników resortu.
- O godzinie 9 agenci CBA weszli do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Na polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej zabezpieczamy dokumentację zarówno tam, jak i w trzech warszawskich firmach. Zatrzymana została jedna osoba - powiedział rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy wynika, że zatrzymany został jeden z urzędników ministerstwa. Będzie doprowadzony do prokuratury. CBA nie ujawnia, czego dotyczy sprawa. - Współpracujemy z organami ścigania i mamy nadzieję na szybkie wyjaśnienie tej sprawy - powiedział rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Piotr Popa.

Z informacji RMF FM wynika, że sprawa ma związek z partnerstwem publiczno-prywatnym. - Można się więc domyślać, że w grę wchodzą jakieś nie do końca zgodne z prawem związki urzędników z przedsiębiorcami - podano na stronie internetowej radia.

Komentarze (37)
Zaloguj się
 • zbycholj23

  0

  To jest właśnie Tuskolandia.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy -2

  Jakim prawem walka z korupcją w Polsce polega na walce z sektorem prywatnym?!

  Działania CBA powinny być ograniczone do sfery budżetowej: ministerstwa, urzędy, instytucje....Ale nie osoby fizyczne reprezentujące tylko siebie i ryzykujące swoje wlasne mienie.
  Danie łapówki budżetowej świni to naturealne prawo każdego prywatnego przedsiębiorcy. Tak jak wilk ma prawo polować, a tchórz smrodzić. Nsatomiast budżetowa świnia powinna być karana bo utrzymywana jest z naszych podatków.

 • ja20034

  Oceniono 5 razy 1

  Jak CBA chce sukcesu to powinni sie zainteresować szefem instytutu podleglego ministrowi Boniemu... tam to dopiero jest transfer technologii... tylko, że na własne konto i do byłej firmy...min. Kudrycka może być dumna...

 • dziwny22

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby naprawdę chcieć zacząć robić porządki w Polsce to za samą "prywatyzację" zabrakloby miejsc na stadionach, łącznie z tymi z euro, na lokowanie na nich "uczciwych" beneficjentów tego procederu.

 • logiczny1

  Oceniono 7 razy 1

  Wiadomo że chodzi o dotacje. W państwie PO urzędznicy oceniający wnioski - piszą te wnioski dla firm.
  NIe ma ŻADNYCH ograniczeń w tym zakresie - prawnych.
  Bo tak jest dobrze - by żyło się lepiej!

 • nowecba

  Oceniono 12 razy -8

  znalezione w sieci:"Słuchajcie ludzie!!!!

  Przeczytajcie to -> niezalezna.pl...-promocje-tuska

  a później mój tekst, który zamieściłem na portalu niezalezna.pl

  Nie można kupić dzisiejszej Gazety Polskiej Codziennie!!!!!!

  W Niemodlinie ( woj. opolskie ) w całej miejscowości ( 8tys. mieszkańców ) i najbliższej okolicy nie ma dzisiejszej gazety!!!!!!!!! Objeździłem wszystkie punkty w których codziennie ta gazeta jest dostępna, ale dziś jej brak!!!!!!!! Byłem w sklepach polo market,żabka, kiosk ruchu, sklepy Lewiathan, lokalne sklepy Społem, nie ma tej gazety również na orlenie, w netto, ani sklepie małpka!!!!!! To skandal!!! przez cenzurę, która panuje w POlsce nie kupiłem dziś mojej ulubionej gazety!!!!!! Za każdym razem w odwiedzanych przeze mnie sklepach, sprzedawcy byli zdziwieni i nie mogli udzielić mi odpowiedzi,dlaczego akurat dziś nie dostali tej gazety! Czy jest to spowodowane dzisiejszą okładką GPC i głównym tematem???!! Ja jestem przekonany,że to jest właśnie powód przez który nie mogłem dziś kupić tej gazety!!!! Ludzie!!!! żyjemy już w kraju totalitarnym!!!!"'
  może CBA się tym zajie, bo na GW nie liczę

 • fidogucio

  Oceniono 7 razy -1

  Witam ! W końcu sukces CBA . Więc jednak Julia stworzyła prężnie działajacą organizację ...... a nie to na polecenie prokuratury ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje