Biuro Sindbad: Autokarem jechały osoby z całej Polski

11.09.2012 10:50
Policja już bada przyczyny wypadku - ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu był trzeźwy. akcja ratunkowa zakończyła się niedługo przed 11.00

Policja już bada przyczyny wypadku - ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu był trzeźwy. akcja ratunkowa zakończyła się niedługo przed 11.00 (Fot. VINCENT KESSLER Reuters)

"Dziś rano na zjeździe z autostrady w okolicach Miluzy (Mulhouse) autokar liniowy realizujący połączenie z Polski do Francji południowej uległ wypadkowi" - potwierdził w specjalnym oświadczeniu Ryszard Wójcik z biura podróży Sindbad, które jest właścicielem autokaru.
"Autokarem podróżowało 65 osób i 3 członków załogi. Były to osoby z terenu całej Polski, a jechały do Miluzy, Cannes, Toulon, Lyon, Chalon-Sur-Sac, Marseille, Bollene i Nicei. Na miejsce zdarzenia jadą już dwa autokary zastępcze, z których jeden zabierze pasażerów do miast docelowych we Francji, natomiast drugi będzie do dyspozycji pasażerów, którzy zdecydują się na powrót do kraju" - poinformował Ryszard Wójcik z biura podróży Sindbad.

"Według potwierdzonych informacji przez rzecznika MSZ oraz Konsula RP w Lille, w wyniku wypadku zginęły 3 osoby, około 30 jest rannych. Dane personalne poszkodowanych na razie nie są nam znane. Wszystkim osobom udzielana jest pomoc przez służby ratunkowe prowadzące akcję ratowniczą. Jesteśmy w stałym kontakcie z załogą autokaru i naszą placówką dyplomatyczna w Lille. Więcej informacji będziemy w stanie udzielić po zgromadzeniu szczegółowych informacji z miejsca wypadku" - czytamy w oświadczeniu.

Ryszard Wójcik poinformował, że "przewoźnikiem liniowym na tej trasie jest firma Albatros z Przemyśla".

Zobacz także
Komentarze (43)
Zaloguj się
 • 2random

  Oceniono 1 raz 1

  Kierowcy Sindbada to szaleńcy. Nie raz ich kierowcy wyprzedzali mnie na drodze nr 6 w kierunku Gdańska - jeżeli ja jadę 100, to ile oni? Wyprzedają na wzniesieniach, ciągłych liniach. To biuro podróży nie kontroluje najwyraźniej swoich kierowców, skoro pozwala im na taka jazdę. Jeżdżą jak rajdówkami, a przecież prowadzą kilkutonowe autokary - Z LUDŹMI, a nie bydłem. Odradzam - z resztą widzicie jak to się kończy. Tylko idiota wykonuje nagły skręt, gdy przegapi zjazd. Zupełny brak wyobraźni.

 • romek8490

  Oceniono 1 raz 1

  chalon sur saone a nie chalon sur sac

 • stan.france

  Oceniono 2 razy 2

  dlaczego moj dzisiejszy komentarz zniknal z tego forum?

 • donek.com

  Oceniono 10 razy -8

  P{Odobno Donald Tusk przez 5 lat rozpoczął budowę aż 10 km nowych autostrad, prawda to?

 • busomat.pl

  Oceniono 5 razy 5

  Wyrazy współczucia.

 • mykytyn

  Oceniono 13 razy 1

  kiedyś jechałam tym autobusem do londynu, kierowca mało nas nie zabił, był pijany, było czuć, zjechał na bok, ktoś złapał za kierownicę

 • londona

  Oceniono 5 razy 5

  ...
  Półtora tygodnia temu moi rodzice jechali z Londynu do Wrocławia autobusem SINDBAD właśnie.
  Już w Londynie na dworcu Viktoria narzekali ze walizki nie mieszczą się do bagażników (cześć pojedzie innym pojazdem) a kierowcy są aroganccy... oczywiście pełny komplet pasażerów :P
  Na autostradzie natomiast, jak to określił mój ojciec Panowie Kierowcy urządzali sobie WYŚCIGI (!!!)
  ... przepełnionymi autokarami ... jak widać na efekty nie trzeba było długo czekać :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje