Całkowity zakaz palenia dla urodzonych po 2000 r.? Tam to bardzo prawdopodobne

11.09.2012 06:00
Projekt australijskiego rządu - tak mają wyglądać opakowania papierosów

Projekt australijskiego rządu - tak mają wyglądać opakowania papierosów (Fot. REUTERS/HO)

Tasmania, najmniejszy stan Australii, może stać się pierwszym miejscem na świecie, gdzie osoby urodzone po 2000 roku nie będą mogły palić. Palacze staną się tam ginącym gatunkiem, tak jak... diabły tasmańskie - pisze "Gazeta Wyborcza".
Ustawodawcy z Hobart (stolica Tasmanii) chcą za pomocą pionierskich restrykcji wychować sobie pierwsze na świecie niepalące pokolenie. Propozycję wprowadzenia od 2018 r. zakazu sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 2000 r. przegłosowała pod koniec sierpnia Rada Ustawodawcza, 15-osobowa izba wyższa stanowego parlamentu.

- Kiedy to pokolenie osiągnie 18. rok życia, niektórzy jeszcze zapewne będą palili, ale z roku na rok palących będzie coraz mniej - tłumaczy niezależny deputowany Ivan Dean, gorący orędownik zmian przepisów. Jego zdaniem z wprowadzeniem ograniczeń nie będzie większych problemów, bo już teraz na wyspie obowiązuje zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (112)
Zaloguj się
 • mieetek

  0

  Dlaczego jak diabły tasmańskie? Wystarczy jak Tasmańczycy. Angole ich wykończyli w parę lat do przedostatniego Tasmańczyka. Ostania to dziewczynka, która żyła długo ale dzieci już nie miała.
  Ci co wnoszą ustawę zamieszkali tam po Holokauście Tasmańczyków.

 • niezakazom

  Oceniono 4 razy 2

  Pisaliśmy o tym kilka tygodni temu - trochę osób śmiało się że siejemy panikę.
  Dzięki za podjęcie tematu i pokazanie w którą stronę idzie ta paranoja zakazów i ubezwłasnowolnienia dorosłych ludzi

  zapraszamy na stronę
  www.facebook.com/pages/NIE-zakazom-UE-Unia-chce-zakaza%C4%87-cienkich-i-mentholowych-papieros%C3%B3w/466504890035105

 • princealbert

  Oceniono 2 razy 0

  demokracja, panie.

 • critto

  Oceniono 16 razy 8

  dzięki takim idiotycznym pomysłom palenie papierosów, które obecnie uznawane jest za obciach i głupotę, stanie się MODNE... Młodzi, którym nie będzie dane skosztować papierosa, będą opowiadali legendy o tym, jakie to "wspaniałe" i "cudowne" uczucie... Zacznie się turystyka do innych części Australii i innych krajów, w których można legalnie palić papierosy, wzrośnie zapotrzebowanie na nielegalny towar; podejrzewam też, że osoby urodzone przed 2000 r. będą kupować papierosy młodszym (w końcu nie nieletnim, więc nie ma co się krępować)... Tak oto przemysł tytoniowy, który w krajach rozwiniętych chyli się ku upadkowi, ZYSKA...

 • pedauikierownica

  Oceniono 9 razy 9

  Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. - Albert Einstein.

 • supertlumacz

  Oceniono 12 razy -6

  Zenująco niski poziom dyskusji na ten apolityczny temat świadczy o konieczności sterylizacji Polaków pozostałych na terenie między Bugiem a Odrą, tak aby stworzyć przestrzeń życiową dla Niemców i Rosjan, zwłaszcza w obliczu spodziewanej eksplozji demograficznej w obu tych krajach.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 8 razy 6

  pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_antynikotynowy_w_III_Rzeszy
  historia się powtarza !

 • tepicpo

  Oceniono 9 razy 3

  toż to czysty faszyzm

 • szulcu1306

  Oceniono 40 razy 2

  OMG...

  Pójdźmy krok dalej - każdy z obywateli będzie miał możliwe do przejścia trzy trasy: dom-praca, dom-sklep i praca-sklep. Przecież chodzenie gdzie indziej to niepotrzebne ryzyko utraty zdrowia, lub nawet życia.

  Do tego niestety dąży lewica - do zapewnienia "bezpieczeństwa" obywateli. Niestety kosztem godności i wolności obywatela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje