Talibowie chcą uprowadzić i zabić księcia Harry'ego

10.09.2012 19:39
Książę Harry w Camp Bastion

Książę Harry w Camp Bastion (Fot. POOL REUTERS)

Afgańscy talibowie oświadczyli, że robią wszystko, co w ich mocy, by uprowadzić lub zabić brytyjskiego księcia Harry'ego. Brytyjski książę w ubiegłym tygodniu przybył do Afganistanu, gdzie ma pilotować śmigłowiec bojowy Apache.
Harry - wnuk królowej Elżbiety II - został wysłany do Afganistanu na cztery miesiące. Przebywa na terenie brytyjskiej bazy Camp Bastion w niespokojnej prowincji Helmand.

- Wykorzystujemy wszystkie nasze siły, by się go pozbyć (...) powiadomiliśmy naszych dowódców w prowincji, by zrobili wszystko, co mogą, by go wyeliminować - powiedział agencji Reuters rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid. Dodał, że chodzi o uprowadzenie lub zabicie księcia w, jak to nazwał, "Operacjach Harry".

Brytyjskie Ministerstwo Obrony odmówiło skomentowania oświadczenia rzecznika talibów - pisze Reuters. Zaznacza, że władze brytyjskie - ze względów bezpieczeństwa - ujawniły bardzo niewiele szczegółów na temat zadań księcia w Afganistanie.

Służba po skandalu

Trzeci w sukcesji do tronu 27-letni książę Harry, a w wojsku kapitan Harry Wales, ma kwalifikacje drugiego pilota helikoptera bojowego Apache. Został wysłany do Afganistanu w dwa tygodnie po tym, gdy sfotografowano go baraszkującego nago w pokoju hotelowym w Las Vegas z także nagą kobietą.

"Sunday Times" doniósł w niedzielę, że książę ma w Afganistanie uzbrojonych ochroniarzy ze względu na obawy przed zamachem.

Zobacz także
Komentarze (61)
Talibowie chcą uprowadzić i zabić księcia Harry'ego
Zaloguj się
 • heniooo87

  Oceniono 27 razy 23

  Z góry przepraszam za moją śmiałą sugestię laika, ale wydaje mi się, że najpierw się porywa lub zabija ofiarę, a dopiero potem komunikuje światu swoje zamiary i sukces.

 • c.t.k

  Oceniono 32 razy 22

  Nagi,dorosły-stanu wolnego-mężczyzna baraszkował w pokoju hotelowym z nagą kobietą.Wiele osób na świecie tak robi,ale nikt nie wysyła ich za to do Afganistanu.

 • mi3tek

  Oceniono 26 razy 20

  Czy zamachowiec, terrorysta lub porywacz obwieszcza całemu światu co zamierza zrobić? Są 2 wyjścia, albo talibowie są głupsi niż Kononowicz albo to kolejny nius wyssany z cukierków miętowych.

 • pan_zer_faust

  Oceniono 27 razy 13

  Taaaa... Talibowie, Al Kaida i inni zazwyczaj ogłaszają wszem i wobec swoje plany odnośnie celów, jakie mają zamiar zaatakować. Tak było w przypadku WTC, w zamachach w Hiszpanii i Londynie i w zasadzie przed każdym innym atakiem. Teraz padło na rude truchło.

  Ja rozumiem, że są ludzie, którzy przełkną każdy idiotyczny kit, ale nie chce mi się wierzyć, że do nich kierujecie Wasze pismo???

 • jgalka

  Oceniono 24 razy 12

  "Sunday Times" doniósł w niedzielę, że książę ma w Afganistanie uzbrojonych ochroniarzy ze względu na obawy przed zamachem. buahahahaha uuuhuhuhuu buahahaha.

 • age.kruger

  Oceniono 19 razy 9

  To ma byc jakas kara za to imprezowanie Harrego? Talibom to by oczy wyszly z orbit w tym Vegas. Mam nadzieje z Harry upoluje kilku tych amatorw koziej milosci.

 • snurfik

  Oceniono 14 razy 8

  Taa jest drugim pilotem...ale w baraku na xboksie pilnowany 24h na dob?

 • nie-tak

  Oceniono 13 razy 7

  Propaganda jest do usług i bije na rozkaz alarm gdyż znowu coś knują.

 • euro2020

  Oceniono 6 razy 6

  Psa królowej otruli Talibowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje