Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW

10.09.2012 15:33
Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek wystąpił do szefa ABW o przeprowadzenie kontroli ochrony informacji niejawnych w Kancelarii Premiera. Poseł domaga się też wszczęcia postępowania kontrolnego wobec szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i Pełnomocnika do spraw Ochrony Informacji Niejawnych.
Poseł Kaczmarek, znany też jako agent Tomek, w piątek chciał w Kancelarii Premiera zasięgnąć informacji na temat majowej notatki ABW w sprawie Amber Gold. We wniosku do szefa ABW poseł podkreślił, że premier nie udzielił dotąd w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi.

Powołując się na Ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz na przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych Tomasz Kaczmarek zażądał okazania mu dokumentów w tej sprawie. Chciał wiedzieć, kiedy premier notatkę przeczytał i komu przesłał.

Jak powiedział Polskiemu Radiu, dowiedział się tylko, że notatka nosi klauzulę poufności, a nie tajności. Okazania dokumentów ewidencyjnych mu odmówiono. Poseł powiedział, że otrzymał dokument od pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych z informacją, że odpowiedź dostanie na piśmie.

Arabski złamał prawo?

Według Kaczmarka, doszło do ewidentnego złamania przepisów prawa. Polega ono według posła PiS na "zawyżeniu klauzuli narzędzia ewidencyjnego" oraz na niedopełnieniu obowiązków przez ministra Tomasza Arabskiego i pełnomocniczkę do spraw ochrony informacji niejawnych KPRM Iwonę Jóźwiak. Sposób działania posła PiS spotkał się za to z krytycznymi uwagami polityków z innych ugrupowań. Ich zdaniem, osobiste wizyty posłów w różnych sprawach mogłyby zablokować pracę Kancelarii Premiera.

Zdaniem "agenta Tomka", takie rozumowanie świadczy o nieudolności i bezradności. Gdyby posłowie potrafili korzystać z praw, które im przysługują, to według posła PiS Polska byłaby państwem bardziej sprawnym, a "łapówkarskie wyczyny" przedstawicieli różnych partii zostałyby ukrócone.

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • misfire01

  0

  Tomek, nie biadol. Powiedz Arabskiemu, że jesteś biznesmenem z Wiednia i daj mu kwiaty. Zaproś na kolację, popatrz czule w oczy. Nie minie tydzień, a sam ci wszystko powie. Przecież wiesz, jak to się robi.

 • kyoden77

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński co bardziej inteligentnych ludzi przecedził przez sito, widzę, że sami "NAPRAWDĘ INTELIGENTNI" osobnicy mu zostali. Dziwi tylko fakt, że to błoto polityczne ma nadal tak duże oparcie społeczne. Coś nie tak jest chyba z tym naszym narodem, skoro idzie za takimi osłami...

 • procnal33

  Oceniono 1 raz 1

  Pohasaj sobie, pohasaj dziecinko, prezes ci łaskawie pozwala. Ale uważaj, abyś za wysoko nie podskakiwał, bo prezes bardzo tego nie lubi. Jest takie polskie przysłowie ' wyżej prezesa nie podskoczysz" , czy takie podobne. Wszyscy, co tego nie wiedzieli, dostali kopa od prezesa, bez względu na zasługi. Oj, było ich sporo, oj było. Tak, że i ty dziecinko naiwna wiedz, że prędzej, czy później , raczej prędzej, też dostaniesz takiego kopa, że zapomnisz, że jesteś ubek Tomek. A po drodze, jeżeli więcej ludzi skrzywdzisz, bo to potrafisz, możesz dostać przypadkowo po ryju, tak że będziesz nosem gwizdał. Amen.

 • tybet64

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny debil w PiSuarze.

 • crimen

  Oceniono 1 raz 1

  Kto wzywa bez powodu karetkę pogotowia, musi zapłacić za jej przyjazd. Jeśli bezmózgi Tomuś wzywa bez powodu ABW, również powinien ponieść koszty nieuzasadnionego wezwania. Nic go to nie nauczy, ale zrekompensuje koszty jego głupoty!!!

 • kyoden77

  Oceniono 1 raz 1

  Niech wezwie policję! Po co zaraz ABW?!

 • wiarus25

  Oceniono 29 razy 21

  Byl doberman Kurski ale zmadrzal, to teraz kundelek Tomek szczeka i obsikuje cudze lydki.
  do budy smierdzielu!!

 • blski

  Oceniono 26 razy -10

  Nie widze niczego zlego w tym, ze przeciwnicy polityczni staraja sie wyciagnac jakies przekrety swoich oponentow. Tak wlasnie ma pracowac system wielopartyjny.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 23 razy 15

  Agent sromek na tropie:-Q

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje