Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek wystąpił do szefa ABW o przeprowadzenie kontroli ochrony informacji niejawnych w Kancelarii Premiera. Poseł domaga się też wszczęcia postępowania kontrolnego wobec szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i Pełnomocnika do spraw Ochrony Informacji Niejawnych.
Poseł Kaczmarek, znany też jako agent Tomek, w piątek chciał w Kancelarii Premiera zasięgnąć informacji na temat majowej notatki ABW w sprawie Amber Gold. We wniosku do szefa ABW poseł podkreślił, że premier nie udzielił dotąd w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi.

Powołując się na Ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz na przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych Tomasz Kaczmarek zażądał okazania mu dokumentów w tej sprawie. Chciał wiedzieć, kiedy premier notatkę przeczytał i komu przesłał.

Jak powiedział Polskiemu Radiu, dowiedział się tylko, że notatka nosi klauzulę poufności, a nie tajności. Okazania dokumentów ewidencyjnych mu odmówiono. Poseł powiedział, że otrzymał dokument od pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych z informacją, że odpowiedź dostanie na piśmie.

Arabski złamał prawo?

Według Kaczmarka, doszło do ewidentnego złamania przepisów prawa. Polega ono według posła PiS na "zawyżeniu klauzuli narzędzia ewidencyjnego" oraz na niedopełnieniu obowiązków przez ministra Tomasza Arabskiego i pełnomocniczkę do spraw ochrony informacji niejawnych KPRM Iwonę Jóźwiak. Sposób działania posła PiS spotkał się za to z krytycznymi uwagami polityków z innych ugrupowań. Ich zdaniem, osobiste wizyty posłów w różnych sprawach mogłyby zablokować pracę Kancelarii Premiera.

Zdaniem "agenta Tomka", takie rozumowanie świadczy o nieudolności i bezradności. Gdyby posłowie potrafili korzystać z praw, które im przysługują, to według posła PiS Polska byłaby państwem bardziej sprawnym, a "łapówkarskie wyczyny" przedstawicieli różnych partii zostałyby ukrócone.

Zobacz także
Komentarze (219)
Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW
Zaloguj się
 • netbigzbig

  Oceniono 59 razy 45

  Ty, agent skarżypyta! Przestań podkradać tabletki prezesowi! I tak go nie przeskoczysz!!!!!!!!

 • wmc-33

  Oceniono 62 razy 44

  Tomek się skończył. Zamiast rozkochać w sobie Arabskiego i w romantycznych okolicznościach przyrody, przy szampanie (albo chociaż przy browarku) skłonić do wyznania winy, które to wyznanie Tomek przypadkowo by nagrałby niechcący aktywując pochowane po kieszeniach ziobrofony, nasz spermen dzwoni ze służbowej komórki po milicję, jak jakaś stara urzędowa dupa! To już nie agent, to najwyżej ajent.

 • minusujcie_mnie_lemingi

  Oceniono 55 razy 35

  a czy już doniósł na siebie że pił alkohol w miejscu publicznym ?

 • alpejski1

  Oceniono 53 razy 29

  Przestańcie się nakręcać ten człowiek to typ który dla kasy i żądzy kariery pogrąży wszystkich to odrażający i mściwy typ.Takie typy mogą odnaleźć się tylko w pisie bo każda inna partia brzydzi się jego dorobkiem i zachowaniem on jest kompromitacją polskiego parlamentu i pisu.

 • pawlik744

  Oceniono 47 razy 25

  Ta pi*da dalej kabluje...Wstyd! ale to dobrze, ujmuje punktów PISowi przynajmniej. Ludzie widzą z jakiej on jest partii i przestaną na nich głosować. Za grosz honoru w tej laleczce nie ma.

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 55 razy 25

  Chłpotaś chciał zapunktować u prezesa ale nie wyszło. Teraz próbuje z innej strony :)

 • wkoz1

  Oceniono 32 razy 24

  znaczy co?? wezwani policjanci bylemu "koledze" nie pomogli??? o niegodziwcy....
  moze trzeba bylo straz miejska wezwac??? albo mpo? albo pogotowie energetyczne?? albo......................... lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ratunku!!!!!! wszyscy mnie lekcewaza!!!!

 • monoekann

  Oceniono 50 razy 24

  Ograniczenie malpie dostepu do brzytwy to nie przestepstwo a zapobiegliwosc.

 • jgalka

  Oceniono 39 razy 23

  dlaczego ciagle pisza agent, przeciez on teraz pracuje jako donosiciel na dodatek jak cos doniesie to sie okazuje niewypal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje