Czekają nas już tylko dwa dni lata - potem deszcz i zimno

We wtorek i środę będzie jeszcze ciepło, ale w czwartek czeka nas deszcz i niska temperatura

We wtorek i środę będzie jeszcze ciepło, ale w czwartek czeka nas deszcz i niska temperatura (fot. gazeta.pl)

Ciepło i słonecznie - tak będzie w ciągu najbliższych dwóch dni. To już ostatnie akcenty mijającego lata. Koniec tygodnia będzie chłodny i spadnie deszcz - informuje synoptyk Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej.
Wtorek i środa będą najcieplejszymi dniami w nadchodzącym tygodniu - podkreśla Małgorzata Tomczuk.

We wtorek w całym kraju słonecznie. Jedynie na Pomorzu Zachodnim po południu pojawią się przelotne opady deszczu. Wszędzie temperatury lipcowe, od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 27 w centrum, aż do 28 stopni na południu i południowym zachodzie - informuje Małgorzata Tomczuk.

We wtorek nad północno-zachodnie krańce Polski wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, a od środy od zachodu zacznie napływać chłodne powietrze. Na zachodzie termometry pokażą od 16 do 18 stopni. Jedynie na południowym wschodzie ciepło do 27 stopni - mówi Małgorzata Tomczuk.

Końcówka tygodnia będzie chłodna, temperatura w całym kraju nie przekroczy dwudziestu stopni Celsjusza. Termometry maksymalnie pokażą 20 stopni. Wszędzie należy również spodziewać się przelotnego deszczu. W środę i w czwartek mogą lokalnie wystąpić burze.

Niestety, grzybiarze i rolnicy nie mogą liczyć na deszcz. Opady w drugiej połowie tygodnia będą przelotne i niezbyt intensywne.

Komentarze (2)
Czekają nas już tylko dwa dni lata - potem deszcz i zimno
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 20 razy 6

  byle
  do 21 grudnia
  (i pogoda
  się skończy)

 • spartacus01

  Oceniono 15 razy 5

  wierzę w te Wasze prognozy jak w obietnice Donalda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje