Europosłanka PO oskarżona o wyłudzenie: Tu chodzi o błąd, chcę wyjaśnić

- Prokuratura wystąpiła o odebranie immunitetu Małgorzacie Handzlik, pełniącej funkcję skarbnika klubu Platformy i PSL-u w europarlamencie. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego. Handzlik zrezygnowała już z funkcji skarbnika klubu i zawiesiła członkostwo w PO. Europosłanka mówi, że chce jak najszybciej sprawę wyjaśnić.
Według RMF FM Małgorzata Handzlik miała wziąć pieniądze na kurs językowy, na którym się nie pojawiła. Ma chodzić o blisko 1,5 tys. euro. Sprawę wykryła unijna instytucja kontrolna - odpowiednik polskiego NIK-u. Po wstępnej analizie przekazała dokumentację do prokuratury w Warszawie. Wszczęte zostało śledztwo.

- Sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w grudniu 2010 roku. Do czerwca 2012 roku trwały czynności procesowe w tej sprawie - powiedziała w rozmowie z portalem Gazeta.pl prokurator Katarzyna Jakacka.

Na razie europosłankę chroni immunitet. Jak ustaliła Gazeta.pl, 26 czerwca śledczy przesłali odpowiedni wniosek do Brukseli. Teraz zajmie się nim komisja prawna europarlamentu, która zapozna się ze sprawą i wysłucha wyjaśnień Małgorzaty Handzlik.

"Chodzi o błąd, to przedziwna sprawa"

Handzlik poinformowała dziennikarzy w Parlamencie Europejskim, że zrezygnowała z funkcji skarbnika europarlamentarnej delegacji PO-PSL w związku z podejrzeniami wyłudzenia pieniędzy.

Zapewniła, że chodzi o błąd i chce szybkiego uchylenia swojego immunitetu przez PE, by jak najszybciej sprawę wyjaśnić.

- Ponieważ uważam, że ta kwestia dotyczy wyłącznie mnie, a nie Platformy Obywatelskiej, złożyłam rezygnację z funkcji skarbnika w tejże delegacji - powiedziała Handzlik. - Nie zamierzam tym oskarżeniem w jakikolwiek sposób rzutować na dobre imię delegacji - dodała.

Zapewniła, że "jeżeli będzie taka decyzja", to w związku z podejrzeniami zawiesi swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

- Uważam, że to jest przedziwna sprawa, którą bardzo szybko ja sama powinnam wyjaśnić - podkreśliła. Tłumaczyła, że "nie miała w ręku" 1400 euro, o których przywłaszczenie jest podejrzana i że może chodzić o błąd księgowy.

- Jeżeli był jakiś błąd, to ja domniemywam, że to jest jakiś zwykły błąd, który każdemu mógł zdarzyć się przy ewentualnym wypełnianiu dokumentów - zapewniła.

Więcej o:
Komentarze (292)
Europosłanka PO oskarżona o wyłudzenie: Tu chodzi o błąd, chcę wyjaśnić
Zaloguj się
 • niestaly_czytelnik

  Oceniono 101 razy 75

  Najgorsze jest to, że to społeczeństwo jest już tak ogłupione, że broni nawet złodziei. Ktoś to już nazwał "syndromem bitej żony" - żona jest bita, ale broni swego oprawcę. Tak samo tu - okradani przez tych złodziei potrafią ich bronić zaciekle - vide ten baran poniżej, który syczy "Co to jest 1500 euro???". Jak to nie jest dużo, to przelej mi tyle na konto idioto jeden.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 61 razy 49

  Ciężkie pieniądze dostaje za obijanie się w PE, a jeszcze połasiła się na 1500 euro. Nienażarte babsko.

 • vidi12

  Oceniono 40 razy 30

  Podobno były poseł, obecny PO-wski wiceminister Sekuła... ma "wyjaśnić" sprawę !

 • zaplutykarzelreakcji2

  Oceniono 40 razy 28

  Jakie czynności procesowe w sprawie o wyłudzenie 1,500 euro moą trwać 19 miesięcy? No chyba, że to czynność "zamiatania pod dywan" bo chodzi o Paradę Oszustów...

 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 47 razy 27

  co za pazernosc - dla 1500EURO... zenuła, cale szczescie ze sprawa jest w Brukseli. Tam moze sad bedzie sprawiedliwy i kara bedzie wyzsza niz jakby w Polsce ukradla 1 mln

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 31 razy 25

  Jakim prawem Bruksela miesza się do naszych spraw. Jeszcze nikt z PO za defraudację 1500 Euro nie odpowiadał przed sądem i nie będzie. Rozumiem, gdyby to był ktoś z SLD albo PiS. Ale PO? To już koniec świata.

 • astrolog-2

  Oceniono 31 razy 23

  Ta pani przestrzega standardów obowiązujących w PO .
  Bierze przykład z kolesiów.......

 • adamo64

  Oceniono 32 razy 22

  Kradnie PO winny jest PIS, niezle. POpaprancy juz mozgi na sieczke zamienili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX