Kalisz: Kaczyński chyba stracił poczucie rzeczywistości!

Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Adam Kozak / AG)

- Prezes Kaczyński chyba stracił poczucie rzeczywistości! Jest większość? Nie ma! No to jak on o tym mówi i PiS-owcy mówią, to liczyć nie potrafią - skomentował w Radiu ZET Ryszard Kalisz zapowiedź konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu i propozycję nowego kandydata na premiera, o którym poinformował PiS.
Zdaniem Ryszarda Kalisza Donald Tusk nie powinien podawać się do dymisji, bo nie ma żadnej alternatywy dla rządu PO-PSL. - Nikt inny nie ma warunków, żeby utworzyć rząd posiadający większość. Nie ma też warunków, żeby przeprowadzić wcześniejsze wybory - powiedział.

Kalisz, zapytany przez Monikę Olejnik, czy SLD poprze kandydata PiS na premiera, nie krył zaskoczenia. - No co ma popierać? Po pierwsze, to my z PiS-em nigdy. Ale nawet teoretycznie zakładając, jakby dodać PiS, SP, RP i SLD, no to przecież nie ma większości! No pani redaktor, o czym my mówimy? To są jakieś fantasmagorie! - oburzał się.- To po co prezes Kaczyński chce to zrobić? - dopytywała Olejnik. - No bo chyba stracił poczucie rzeczywistości! Jest większość? Nie ma! No to jak on o tym mówi i PiS-owcy mówią, to liczyć nie potrafią - stwierdził Kalisz.

Wotum nieufności na pięciolecie rządów PO

Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska PiS zapowiedziało złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. W przypadku składania takiego wniosku konieczne jest podanie nazwiska kandydata na premiera. Jak poinformował poseł PiS Mariusz Kamiński, najprawdopodobniej 29 września, w trakcie ogólnopolskiego spotkania działaczy PiS w Warszawie, padnie nazwisko kandydata na szefa ponadpartyjnego rządu.

Dopytywany, kim jest ten kandydat, Kamiński powtórzył wcześniejszą informację przekazywaną przez innych polityków PiS, że "to nie jest osoba z bieżącej polityki". Na pytanie, czy jest to Zyta Gilowska, odparł: "Nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić jakiegokolwiek nazwiska". Pytany, czy jest to ktoś z tytułem profesora, powiedział: "Myślę, że tak". Jak dodał, osoba ta zgodziła się na otrzymaną propozycję.

Zobacz także
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak w ławach rządowych PO źle rządzi, ale i tak ma największe poparcie [SONDAŻ]
 • Monika Olejnik/Adam Hofman "Niech pani nie robi z siebie ofiary systemu" - Hofman do Olejnik [POSŁUCHAJ]
Komentarze (194)
Kalisz: Kaczyński chyba stracił poczucie rzeczywistości!
Zaloguj się
 • wojtekmat

  Oceniono 72 razy 66

  " Kaczyński chyba stracił poczucie rzeczywistości"
  Absolutnie nie zgadzam się z tym twierdzeniem!
  nie można stracić czegoś, czego się już od dawna nie posiada......

 • emerytgw

  Oceniono 90 razy 62

  Brawo p. Kalisz!!.Bełkot pis-bałwanów o wotum nieufności dla rządu jest dowodem, że ta pis-sekta żyje w świecie iluzji i fantazji. Grupa tzw. ekspertów PIS należy do III ligi fachowców, nie potrafiących nic rozsądnego zaproponować w okresie kryzysu światowego. Rząd Tuska stara się, aby jak najmniej dla nas dotkliwie przeżyć skutki kryzysu. Dziwię sie wszystkim tym głupolom, którzy w sondażach źle oceniają pracę rządu, a sami nie widza wokół siebie ile dobrego się dokonało i to mimo wyraźnej niechęci opozycji.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 72 razy 54

  cyt." Kaczyński chyba stracił poczucie rzeczywistości!" - a czy on kiedykolwiek miał to poczucie rzeczywistości? Przecież w tym matrix ie żyj od momentu, kiedy wraz z śp. Bratem podpieprzyli księżyc. I tak już zostało do tej pory.

 • apas13

  Oceniono 44 razy 42

  Oczywiście, Kalisz ma rację. Tyle, że Kaczorowi nie o odwołanie Tuska chodzi, tylko o to, by swoim wyborcom móc mówić: patrzcie, mieliśmy pomysł, mieliśmy człowieka, chcieliśmy wziąć odpowiedzialność za kraj i wreszcie ulżyć zwykłemu człowiekowi, ale nam nie dali. ONI, układ.
  Bo powiedzcie mi - ilu wyborców PiS rozumie rzeczywistość? Ilu z nich wie, na czym polega konstruktywne wotum nieufności? To są w większości ludzie, którzy najpierw słyszeli strzały, potem czuli hel, a ostatnio wierzą w wybuchy i to od razu dwa. To są ludzie, którzy korzystając z wolności słowa wszędzie wypisują, że w Polsce wolności słowa nie ma - bo nie rozumieją, co to znaczy. Oni są w stanie uwierzyć nawet w latające spodki i Wielką Stopę, byle to tylko potwierdzało ich przekonanie, ze są prześladowaną większością i że istnieją owi tajemniczy ONI.

 • al48

  Oceniono 56 razy 38

  Wydaje mi się , że Kaczyński i Rydzyk niszczą Polskę i są największymi wrogami Polaków.

 • jerzykkur

  Oceniono 39 razy 29

  Jarosław Pierwszy Wielki,dalej nazywany Jarosławem,Polskę zbaw lub magnatem,od 23 lat zbija bąki na koszt podatnika.Uważa się za nadpremiera i nadprezydenta.Poseł Kalisz trafnie zdiagnozował działania naszego geniusza i niedoścignionego męża stanu.

 • munaciello

  Oceniono 31 razy 29

  Tusk za taką opozycję, zwłaszcza za Kaczyńskiego, powinien w podzięce na kolanach iść do Częstochowy.
  I to z Sopotu.

 • minkat

  Oceniono 32 razy 28

  To, ze oni maja probremy z algebra widac po kazdych wyborych po ktorych PiS oglasza sie zwyciezca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje