Kamiński: 29 września PiS ma przedstawić kandydata na premiera

10.09.2012 08:50
Mariusz Kamiński

Mariusz Kamiński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Najprawdopodobniej 29 września, w trakcie ogólnopolskiego spotkania działaczy PiS w Warszawie, padnie nazwisko kandydata PiS na szefa ponadpartyjnego rządu - poinformował poseł PiS Mariusz Kamiński.
- Chcemy, żeby właśnie tego dnia, kiedy obywatele wyjdą protestować przeciwko polityce rządu, szerzej, nie tylko w sprawie telewizji Trwam, żeby to nazwisko padło. To będzie taka symboliczna alternatywa dla obecnego układu rządzącego - powiedział Kamiński w TVN24.

Na 29 września środowiska Radia Maryja i PiS zaplanowały manifestację pod hasłem "Obudź się, Polsko". W marszu, który będzie wyrażał sprzeciw wobec obecnego rządu, weźmie także udział Solidarność.

Gilowska? "Nie mogę zaprzeczyć"

Jak dodał Kamiński, demonstracji towarzyszyć będzie duże, ogólnopolskie spotkanie działaczy PiS w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. - W trakcie tego spotkania padnie nazwisko naszego kandydata na premiera - poinformował polityk.

Dopytywany, kim jest ten kandydat, Kamiński powtórzył wcześniejszą informację przekazywaną przez innych polityków PiS, że "to nie jest osoba z bieżącej polityki". Na pytanie, czy jest to Zyta Gilowska, odparł: "Nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić jakiegokolwiek nazwiska". Pytany, czy jest to ktoś z tytułem profesora, powiedział: "Myślę, że tak". Jak dodał, osoba ta zgodziła się na otrzymaną propozycję.

- Na pewno będzie to autorytet w swojej dziedzinie. Na pewno będzie to osoba, której bliskie są sprawy ekonomii, finansów, zarządzania. Będzie to na pewno osoba o niekwestionowanym autorytecie - powiedział, pytany o kompetencje kandydata, które mają przekonać do niego polityków opozycji."Nie ma mowy o żadnej koalicji z RP"

Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska PiS zapowiedziało złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. W przypadku składania takiego wniosku konieczne jest podanie nazwiska kandydata na premiera.

Jak podkreślił Kamiński, "nie ma mowy o żadnej koalicji z Ruchem Palikota ani z SLD". - To ma być rząd ponadpartyjny, rząd, który będzie przez pewien czas administrował państwem do przyspieszonych wyborów - mówił o ewentualnym przyszłym rządzie PiS.

Kamiński przyznał jednak, że nie wie, czy w tym momencie znajdzie się większość w parlamencie do poparcia konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Tuska i poparcia dla rządu PiS. - Gdyby się znalazła, znakomicie. Być może znajdą się osoby w PSL czy w Platformie, które uznają, że obecny układ wypalił się i potrzebne jest nowe rozdanie polityczne. Być może. Ale oczywiście byłoby to myślenie życzeniowe, gdybyśmy tylko na to liczyli. Natomiast samo złożenie wotum nieufności wobec obecnego rządu, uruchomienie procedury w parlamencie pozwoli nam postawić jeszcze raz Polakom bardzo jasną diagnozę sytuacji i pokazać, że jest alternatywa dla obecnego układu rządzącego - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (47)
Kamiński: 29 września PiS ma przedstawić kandydata na premiera
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 24 razy 20

  Jeszcze 19 dni niepewności. Rynki światowe zamarły w oczekiwaniu, a Polacy modlą się o mądrą decyzję Kaczyńskiego Jarosława.

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 16

  Szkoda że nie 1 listopada bo byłoby jasne że kandydatem jest jakiś polityczny trup

 • szary-polak

  Oceniono 13 razy 13

  " PiS pokaże kandydata 29 Września...." A co, Kaczyński oficjalnie ściągnie spodnie !?

 • notremak

  Oceniono 16 razy 12

  Cały świat wstrzymał oddech!
  Ja też umieram z ciekawości, czy to będzie słynny fizyk od Izabel, czy pewna złoto-, a raczej czerwonousta socjolożka.
  Najważniejsze, że pisi wciąż nie zdają sobie sprawy z własnej śmieszności. Tak jest OK, bo wszystko co złe dla pisu - jest dobre dla Polski.

 • e-komentarz

  Oceniono 11 razy 11

  Po co czekać? Dziś taka okazja - miesiączka na Krakowskim...

 • marple_jane

  Oceniono 10 razy 10

  Wrzesień pełen emocji! Ach,kogóż to kogóż,nasz Umiłowany Przywódca Jarosław ,nominuje na stanowisko:
  -premiera
  -prezydenta
  -prymasa
  Bukmacherzy szaleją,w kadrach wrze,dotychczasowi,pełniący bezprawnie powyższe stanowiska, drżą ze strachu......

 • dz46

  Oceniono 10 razy 10

  a czy moze bedziecie kandydata na waszego premiera obnosic w czasie manifestacji w trumnie? to juz wiem kto to bedzie i wiecznie zywy, ale nie powiem !!!

 • janusz_au

  Oceniono 9 razy 9

  Omalze sie zaksztusilem kanapka ,czy ci ludzie nie znaja podstawowych praw matematyki.?

 • banan125

  Oceniono 11 razy 9

  oczywiście, powtarzając deklaracje Jarka K> - kiedy M Kamiński był szefem CBA - to nie było to z nadania politycznego ....
  czy ten Jarek ma Polaków za IDIOTÓW ????? chyb atak - bo kręci lody na boku już od czasu spółki Telegraf i udaje prawiczka .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje