"Chciał nam dać hasła do prywatnej skrzynki". Kulisy rozmowy "Wprost" z Michałem Tuskiem

10.09.2012 07:10
Michał Tusk wygrał proces z Muratorem, wydawcą

Michał Tusk wygrał proces z Muratorem, wydawcą "Super Expressu" (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

"Musieliśmy młodego Tuska trochę stopować. O rządzie ojca, otoczeniu premiera, polityce, pracy w 'Gazecie Wyborczej', swojej współpracy z P. opowiadał tak ekspresyjnie i tak głośno, że turyści siedzący przy sąsiednim stoliku przecierali oczy ze zdumienia" - Sylwester Latkowski i Michał Majewski ujawniają we "Wprost" kulisy spotkania z Michałem Tuskiem.
W związku z zapowiedzią Romana Giertycha pozwu przeciwko "Wprost" za artykuł o Michale Tusku, Sylwester Latkowski i Michał Majewski postanowili przedstawić czytelnikom kulisy powstawania ich tekstu na temat syna premiera. Dziennikarze opisują w najnowszym numerze tygodnika, jak wyglądały ich spotkania z młodym Tuskiem.

Michał Tusk o ojcu: Woli siedzieć cicho, burza jakoś przejdzie

Majewski i Latkowski piszą, że po opublikowaniu 4 sierpnia na stronie Wyborcza.pl wywiadu z Michałem Tuskiem, postanowili zgłębić temat jego współpracy z Marcinem P. Syn premiera zgodził się na rozmowę, spotkanie odbyło się w jednym z sopockich pubów, prowadzonych przez polityka PO.

"Musieliśmy młodego Tuska trochę stopować. O rządzie ojca, otoczeniu premiera, polityce, pracy w 'Gazecie Wyborczej', swojej współpracy z P. opowiadał tak ekspresyjnie i tak głośno, że turyści siedzący przy sąsiednim stoliku przecierali oczy ze zdumienia" - opisują rozmowę dziennikarze. Jak dodają, syn premiera wyłożył im także swoje credo: "Oni, czyli ojciec i jego współpracownicy, mają inne podejście do ludzi. To znaczy siedzieć cicho, nic nie mówić i burza jakoś przejedzie. (...) Młody Tusk prezentował następującą postawę: nie wolno się chować, trzeba rozmawiać z mediami, które w dobie internetu nawet z godziny na godzinę potrzebują odpowiedzi".

Ojciec podejrzewa, że może być podsłuchiwany

Latkowski i Majewski piszą, że syn premiera przyznał im w trakcie rozmowy, iż nie miał jeszcze okazji rozmawiać twarzą w twarz z ojcem o sprawie Amber Gold. Przez telefon ponoć rozmowa się nie kleiła, bo "ojciec jest wkurzony, podejrzewa, że może być podsłuchiwany i dla bezpieczeństwa dzwoni na telefon żony syna".

Młody Tusk był ponoć na tyle otwarty w rozmowie z dziennikarzami "Wprost", że zaproponował im ujawnienie hasła do swojej prywatnej skrzynki e-mailowej, którą zarejestrował jako Józef Bąk. "Uznaliśmy, że to jednak przesada" - piszą Majewski i Latkowski.

Dziennikarze wyjaśniają, że po opublikowaniu artykułu na temat Amber Gold i Michała Tuska ten zadzwonił do nich i podziękował za uczciwe potraktowanie tematu. W następnych dniach jednak zamilkł, a kiedy dziennikarze przyjechali do niego po raz kolejny, nie chciał z nimi rozmawiać. Kilka dni później usłyszeli o pozwie kierowanym przeciwko nim przez Romana Giertycha.

Więcej w tygodniku "Wprost" >>

Zobacz także
Komentarze (135)
Zaloguj się
 • alexy-dwa

  Oceniono 8 razy -6

  Jak widać ludzie z Wprost to chamy.

 • q-ku

  Oceniono 15 razy 9

  "artykuł we Wprost żenujący - zero sensownych danych.
  Ale obraz chłopaka Tuska powala - po prostu kretyn z przerostem dobrego samopoczucia, bez żadnego doświadczenia i instynktu samozachowawczego

 • gossam.2

  Oceniono 17 razy -7

  Wrzesniowa ofensywa pisowska widoczna na forum.Nie ma co, hejterzy spod znaku Rydzyka potrafia sie niezle sprezyc by moc wylewac swoj jad na forum,ktorym gardza co do zasady.Co do "Wprost" to artykuly o charakterze magla i tabloidalnym odrzucam i tyle

 • yarrrr

  Oceniono 25 razy -1

  Młody Tusk, trochę naiwny, ale niewinny. Teraz stał się pożywką dla masy frustratów i nieudaczników, którzy obrali go jako cel swego plucia. A pluć muszą. Jak ja was pluskwy nienawidzę.

 • andaraos

  Oceniono 19 razy 17

  Michał Tusk obraził się na Wprost!!!
  Jejku! Jakaż ważna wiadomość! Takimi wiadomościami jesteśmy zalewani ze wszystkich stron.
  SAME PIERDOŁY!

  A tymczasem, gdzieś w tle dzieją się rzeczy o wiele ważniejsze, o których media nawet się nie zająkną.
  Nie wierzycie?
  Obejrzyjcie/posłuchajcie sobie fragment (pomiędzy 14 min. 55 sek. a 31 min. 15 sek.) programu: www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=4850y9DXOLM

  Politycy sprzedają nasz kraj za bezcen ( np. 4.90 zł. za 1 tys. metrów sześciennych gazu łupkowego), zupełnie nie martwiąc się o dobro społeczeństwa polskiego.
  Przez tych sqrwysynów już dzisiaj możemy zapomnieć o jakiejkolwiek poprawie życia. Wręcz przeciwnie. Szykują nam totalną dewastację kraju, na rzecz zagranicznych koncernów i prywatnych kieszeni lokalnych decydentów.
  Polska nie będzie drugim Kuwejtem lecz krajem bezdomnych biedaków - na wzór nieszczęśników w jakimś afrykańskim zadupiu - okradanych przez międzynarodowe koncerny.

  Zastanawiam się, kto nami rządzi? Bo na pewno nie polscy patrioci.
  Warto byłoby przyjrzeć się tym, którzy nas najbardziej nienawidzą. Oni całkowicie bezinteresownie gotowi są nas unicestwić, zmieść nas z powierzchni Ziemi.

 • j.sobczak1bezcenzury

  Oceniono 21 razy -5

  Bąku, Bąku, nie wyprzesz się swoich mafijnych powiązań i nazistowskich ciągotek twoich i twojego tatuśka. Jak tylko Polacy odgonią od koryta nazioli Z PO resztę życia spędzicie na schylaniu się po mydło.

 • bacowa

  Oceniono 16 razy 0

  kto rozsądny wdaje się w dyskusje z takimi dziennikarzynami jak Sylwester Latkowski ?

  nie wspomnę już o takich jak Ziemkiewicz, bracia Karnowscy czy uważający się jako przyjaciel Ziemkiewicza niejaki Łukasz Warzecha

  te padalce będące na usługach PiS zawsze będą tak manipulowali

  by choć trochę dokopać Tuskowi i PO

  PS - Latkowski coś kiedyś napisał złego o członkach czy sympatykach PiS?

 • diabel-medialny-reinkarnacja

  Oceniono 29 razy 13

  Redaktorzy, dajcie już spokój młodemu Tuskowi. Podziałał nieetycznie ale nie ma co robić z tego wideł.

  Zajmicie się GetinBankiem, Finroyalem, przekrętami w wymiarze sprawiedliwości, żoną Plichty i tak dalej.

  Młodemu się aż nadto dostało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje