Poseł Szczerski: Nazwisko kandydata PiS na premiera będzie hitem jesieni

10.09.2012 06:00
- Minister Rostowski umie prognozować tylko do jutra, a nie w dłuższej perspektywie. Jest ministrem dojutrkiem, a rząd Tuska zarzyna naród - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Krzysztof Szczerski z PiS. Poseł twierdzi też, że nazwisko kandydata na premiera, które zaproponuje jego partia, będzie hitem jesieni.
PiS chce złożyć konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska i zamierza przedstawić kandydata na nowego szefa rządu. Co prawda poseł Szczerski nie zdradza, kto nim będzie, ale zapewnia: - To będzie prawdziwy hit tej jesieni. Wyjaśnia, że chodzi o to, by pokazać Polakom czytelną alternatywę. - Jestem przekonany, że opinia publiczna pozytywnie przyjmie naszą ofertę i doprowadzimy do szybkiego końca złych rządów Tuska - mówi.

Krzysztof Szczerski odrzuca krytykę, z jaką spotkał się plan naprawy państwa zaproponowany przez Jarosława Kaczyńskiego. Mówi wprost, że minister Rostowski, który podliczył zmiany zaproponowane przez PiS, się myli. - Bo zakłada same koszty, a nie bierze pod uwagę pozytywnych skutków proponowanych przez nas zmian. Umie prognozować tylko do jutra, a nie w dłuższej perspektywie. Jest ministrem dojutrkiem. Koszty da się łatwo zrównoważyć dodatkowymi wpływami do budżetu - argumentuje poseł.

Polityk nie zostawia też suchej nitki na premierze. Jego zdaniem, choć "Donald Tusk jest superszczęściarzem", to od pięciu lat zarzyna Polaków, którzy na szczęście jakoś sobie radzą, bo są przedsiębiorczy. - To znaczy, że my pracujemy, a państwo pod rządami Tuska ma nas w nosie. Dlaczego ludzie wyjeżdżają? Przecież za granicą też jest ciężko, jako imigranci pewnych barier nie przeskoczą. Ale zostają tam, bo odkrywają, że wokół nich funkcjonuje jakiś system państwowy. Że jak żona jest w ciąży, to dostają pomoc. Urzędnicy sami przychodzą i mówią: jeśli czegoś potrzebujecie, pomożemy wam - wylicza Szczerski.

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej" .

Komentarze (165)
Zaloguj się
 • stasieczek5

  0

  Hit jesieni ? roku ? stulecia ?
  Raczej wschodząca gwiazda na zachodzącym firmamencie...

 • simonh

  0

  żałosny jest ten neptek oszczerski :)

 • foniawizja

  0

  Kogo moze jeszcze pis desygnowac jako "hit" ? Wszyscy juz byli !

 • india.wr

  0

  Klasa próżniacz stara sie pokazać, ze coś robi dla lepszego jutra Polski

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  "my pracujemy," :-) Dowcip roku

 • piehemoth

  Oceniono 3 razy -1

  Hitem lata był Pitbul i Call Me Maybe. Obstawiam ze strony PiSu coś równie "tanecznego".

 • totapis500

  Oceniono 3 razy -1

  Hit to będzie nie lada jeżeli PiS na premiera desygnuje mamusię gnoma Jarusia ,nie załapała się na kobietę XX w. to niech się nacieszy premierostwem.-

 • henryk57

  Oceniono 6 razy 2

  Jeżeli Tusk nie zarżnął jeszcze brzuchate prosiaki i loszki z Sejmu to nie jest tak źle.Kabany wypasione na naszych podatkach brednie wygadują nie mając poczucia rzeczywistości.Wystarczy trochę śruty wsypać do koryta a już Błaszczak,Wipler,Hofman i inni kwiczą z zachwytu na widok prezesa.

 • korcia2000

  Oceniono 8 razy 4

  Prognozować na daleką przyszłość potrafi tylko pewna pani, ekspert finansowy PiS-u, z wykształcenia etnograf....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje