Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (Fot. Marcin Olejniczak / AG)

Grafik Tomasz Jakub Sysło odpowiedział rysunkiem Januszowi Korwin-Mikkemu, który stwierdził, że w telewizji powinniśmy oglądać tylko ludzi pięknych i zdrowych. Teraz Korwin-Mikke za ten rysunek pozywa do sądu. O sprawie pisze "Gazeta Wrocławska".
Korwin-Mikke skrytykował ostatnio idee paraolimpiady. "Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa" - napisał na swoim blogu - "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądac ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety" - dodał.

Grafik Tomasz Jakub Sysło, poruszający się na wózku inwalidzkim, zilustrował słowa Korwin-Mikkego rysunkiem, zamieszczonym w serwisie naTemat.pl. Widać na nim niepełnosprawnego mężczyznę jadącego na wózku w kierunku wyznaczonym przez strzałkę z napisem "Do gazu". Pod obrazkiem napisano: "Hasło Janusza Korwin-Mikkego, by nie oglądać inwalidów w TV".Fot. tsyart.wordpress.com

Korwin-Mikke pozywa, Sysło konsultuje się z prawnikami

Rysunek ten obraził Korwin-Mikkego. - Pozew złożę najdalej w poniedziałek - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wrocławską". - To nadinterpretacja tego, co napisałem. A napisałem, że sport jest po to, by wygrywali najlepsi, a nie inwalidzi. Nie jest też przyjemne oglądać, że posyłam ludzi do gazu - dodaje.

Sysło sam zastanawia się nad złożeniem pozwu. Jest po konsultacjach z prawnikami, ale czeka, aż pierwszy ruch wykona polityk. - Naruszył moje dobra osobiste. W tym, co Korwin-Mikke napisał na swoim blogu, najbardziej załamało mnie twierdzenie: "Powinniśmy oglądać zdrowych, pięknych, a nie zboczeńców i inwalidów". To są poglądy sprzed dwóch wieków - mówi artysta.

Komentarze (446)
Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym
Zaloguj się
 • andrzej.frant

  Oceniono 163 razy 73

  "w telewizji powinniśmy oglądac ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych"

  To znaczy że TV już nigdy nie pokaże Korwina ???

 • gonebosco

  Oceniono 105 razy 69

  wiecie dlaczego stadion olimpijski jest wypelniony po przegi podczas paraolimpiady???? wiecie dlaczego sa kraje w ktorych pokazuje sie osiagniecia niepelnosprawnych sportowcow???? Otoz dlatego ze sa oni pelnoprawnymi obywatelami w swoim kaju. Rodziny nie chowaja ich w szafie, nie wstydza sie ich. Ich niepelnosprawnosc jest czeto wynikiem nieszczesliwego wypadku. Poza tym sa to osoby ktore mimo roznym przeciwnoscia losu realizuja swoje plany i marzenia rowniez dzieki wsparciu rodziny przyjaciol i znajomych !!!! Przykrto znow slyszec o ciemnogrodzie rozlewajacym sie po Polsce!!!!!

 • maryla5-3-2

  Oceniono 113 razy 57

  Korwin-Mikke nie jest nawet kontrowersyjny, to po prostu zwykly blazen, o czym pisalam dawno i teraz z pelna swiadomoscia to potwierdzam

 • andre_234

  Oceniono 76 razy 54

  A co jkm ma zamiar zrobić z jąkałami ? Przecież nie są pełno sprawni .

 • northe

  Oceniono 58 razy 44

  ja widzę szansę dla tego pana z zepsutymi zębami w wyborach para-prezydenckich

 • puch-atek

  Oceniono 61 razy 29

  tylko zło objawione może być zwalczone. A Korwin właśnie objawił swoje prawdziwe inwalidztwo i brzydotę, tę istotową, esencjonalną. Zapomniał patałach że zewnętrzne piękno niejednokrotnie służy przykryciu wenętrznej brzydoty, trucizny i ohydy próżności. Korwin należy do wymierającego, na szczęście, gatunku dinozaurów. Z drugiej strony jest on przykładem tego czym staje się skrajna prawica. Tym samym co skrajna lewica. Demagogią czystego egoizmu, żądnego 'uszczęśliwiać' innych na swoją modłę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje