Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym

09.09.2012 14:37
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (Fot. Marcin Olejniczak / AG)

Grafik Tomasz Jakub Sysło odpowiedział rysunkiem Januszowi Korwin-Mikkemu, który stwierdził, że w telewizji powinniśmy oglądać tylko ludzi pięknych i zdrowych. Teraz Korwin-Mikke za ten rysunek pozywa do sądu. O sprawie pisze "Gazeta Wrocławska".
Korwin-Mikke skrytykował ostatnio idee paraolimpiady. "Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa" - napisał na swoim blogu - "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądac ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety" - dodał.

Grafik Tomasz Jakub Sysło, poruszający się na wózku inwalidzkim, zilustrował słowa Korwin-Mikkego rysunkiem, zamieszczonym w serwisie naTemat.pl. Widać na nim niepełnosprawnego mężczyznę jadącego na wózku w kierunku wyznaczonym przez strzałkę z napisem "Do gazu". Pod obrazkiem napisano: "Hasło Janusza Korwin-Mikkego, by nie oglądać inwalidów w TV".Fot. tsyart.wordpress.com

Korwin-Mikke pozywa, Sysło konsultuje się z prawnikami

Rysunek ten obraził Korwin-Mikkego. - Pozew złożę najdalej w poniedziałek - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wrocławską". - To nadinterpretacja tego, co napisałem. A napisałem, że sport jest po to, by wygrywali najlepsi, a nie inwalidzi. Nie jest też przyjemne oglądać, że posyłam ludzi do gazu - dodaje.

Sysło sam zastanawia się nad złożeniem pozwu. Jest po konsultacjach z prawnikami, ale czeka, aż pierwszy ruch wykona polityk. - Naruszył moje dobra osobiste. W tym, co Korwin-Mikke napisał na swoim blogu, najbardziej załamało mnie twierdzenie: "Powinniśmy oglądać zdrowych, pięknych, a nie zboczeńców i inwalidów". To są poglądy sprzed dwóch wieków - mówi artysta.

Komentarze (446)
Zaloguj się
 • Emila Borows

  0

  Ciekawe czemu żadna telewizja nie pokazywała paraolimpiady? A jak Korwin powiedział, że słusznie, że nie pokazują - to festiwal nienawiści.

 • sitz0r

  Oceniono 5 razy 5

  Tak jak pisałem: nie umniejszając racji Pana Tomasza, jego 'sztuka' to potworne bohomazy.. Można zachwycać się Nikiforem, jasne, ale przy TSY Nikifor to Salvador Dali.. I pomyśleć, że komuś wpadło do głowy jego badziewiem okleić tramwaje miejskie we Wrocławiu..

 • stanley_4

  Oceniono 2 razy 0

  Korwin Mikke jest po prostu człowiekiem zarozumiałym ,wypływa z niego chęć rządzenia(PO, PIS +PSL utrzymanie się za wszelką cenę przy korycie) a Monika Olejnik jest tak samo zarozumiałą kobietą ,dla niej liczy się jej tok myślenia(lub ukierunkowanie telewizji) i stołek pod swoje pośladki.Dla mnie są mniej niż zero (zero dołączyć do liczby dodatniej lub ujemnej da nam jakąś wartość a konkretnie matematyczną).

 • antydurniom

  Oceniono 3 razy -1

  Pozal sie Boze nad takimi stworami jak ten czy inny jakis tam kike czy mu podobnymi,
  bredza i bredza na dupie siedza i co najgorsze to sami nie wiedza co tak ciagle bredza...

  Jest tylko pytanie, dlaczego takiego co bredzi zaprasza sie do TV-studia skoro powinien nie byc publicznie pokazywany gdyz jest ten czy inny jeden z drugim sam niepelnosprawny bo ma "umysl" pokiereszowany.

  Wiadomo, ze TV czy tez inne media zyja jak te hyjenny i zeruja na roznych sensacjach chocby kosztem innych bo to sie najlepiej sprzedaje ... .! Tylko zdrowy czlowiek na umysle, z obrzydzeniem to wszystko odbiera i widzi z przerazeniem, co z tego w efekcie zostaje.

  A efekt jest taki ze sa w naszym kraju nie tylko politycy lecz tez i polityczne pokraki !!! :(((

 • sitz0r

  Oceniono 4 razy -2

  Oczywiście Pan Tomasz Jakub Sysło ma pełnię racji, ale gwoli ścisłości artystą per se nigdy nie był i nie będzie.. Jego bohomazy to prymitywizm w czystej formie, któremu dodaje się znaczenia wyłącznie dzięki osiągnięciom Taty (którego bardzo cenię, btw). Odkąd pamiętam, jego 'sztuka' była miałka, bez żadnego wyrazu czy głębszego przekazu i naznaczona *rażącym* brakiem talentu plastycznego!

  Whatever..

  Wespół cieszmy się osiągniętą estymą niepełnosprawnego Artysty, bo przecież wielkim jest!!

 • gojaga1

  Oceniono 11 razy 3

  Korwin Mikke mówi, że każdy powinien robic to to potrafi najlepiej, a jak jest niepełnosprawny no to ewentualnie może grac w brydża (przypuszczam żeby nie było widać kalectwa).
  A przecież Korwin-Mikke sepleni (a w każdym razie mówi dośc niewyraźnie)
  Z TAKĄ WYMOWĄ CHCE BYĆ PREZYDENTEM ?!? Sam zaprzecza swoim zasadom !

 • minkat

  Oceniono 31 razy 11

  "To są poglądy sprzed dwóch wieków - mówi artysta."

  nie sprzed dwoch wiekow, a sprzed 80-ciu lat. Niejaki Hitler byl podobnego zdania.

 • amerlyn

  Oceniono 25 razy 13

  Dobry pomysl. Niech JKM pozywa grafika Tomasaz Jakuba Sysło, a brzydcy, chorzy i niepelnosprawni niech pozwa JKM. Zaczne od siebie, piekna nie jestem i pare groszy sie przyda, a taki liberal nad liberaly forsy musi miec jak lodu - bo inaczej bylby przeciez nieudacznikiem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje