Libicki: Wspieram Kukiza, niezależnie od stanowiska PO. Niklewicz: Polecam lekturę...

09.09.2012 14:02
Fragment strony zmieleni.pl, założonej przez Pawła Kukiza

Fragment strony zmieleni.pl, założonej przez Pawła Kukiza

- Jeżeli inicjatywa Kukiza trafi do Sejmu, a później do Senatu, to niezależnie od stanowiska PO, które, mam nadzieję, będzie pozytywne, poprę JOW-y - powiedział senator PO Jan Filip Libicki w rozmowie z Onetem. Z kolei Konrad Niklewicz, wiceminister rozwoju regionalnego, poleca Kukizowi przeczytanie opinii ekspertów.
Zobacz także
 • Paweł Kukiz Kukiz w walce o JOW-y: Jak będzie trzeba, zablokujemy z "Solidarnością" Sejm
Komentarze (249)
Libicki: Wspieram Kukiza, niezależnie od stanowiska PO. Niklewicz: Polecam lekturę...
Zaloguj się
 • ww-77

  Oceniono 42 razy 28

  Światopoglądowo różnię się od Kukuza o 180 stopni, a do JOW pochodzę z rezerwą, ale popieram jego inicjatywę. Za samo "zmielenie" podpisów 750 tysięcy obywateli Platforma powinna dostać porządnego kopa w szczenę z półobrotu.

 • dqdb

  Oceniono 43 razy 27

  A może szanowny Pan dr przeanalizuje wybory prezydentów miast. Tu jakoś dużo dają wybory konkretnego kandydata. Niezależni prezydenci miast to moim skromnym zdaniem najlepsza grupa polityków.

  Dawanie Senatu jako przykład nieudanych JOW jest śmieszne. Mało kto potrafi w Polsce wymienić więcej niż trzech Senatorów. Nikogo nie interesują te wybory. Senator w zasadzie nic nie może. Służy tylko do pobierania kasy z budżetu. Najlepiej byłoby jakby Senat został zlikwidowany.

  Co do JOW należało zabronić kandydowania osób, które nie są zameldowane na stałe w danym okręgu, bądź też nie pracują w danym okręgu. W obecnej sytuacji blisko 50% posłów jest z Warszawy. Region, z którego zostali wybrani odwiedzają jedynie przy okazji jakiś wyborów. Prowadzi to do coraz większych różnic w rozwoju kraju.

 • jabbaryt

  Oceniono 31 razy 23

  A to co piszą ludzie o innych poglądach niz pan Flis moze o nich słyszeliście?

  Zbigniew Brzeziński - były doradca prezydenta USA
  Najgorsza i najgłupsza na świecie (o polskiej ordynacji wyborczej).

  Jan Nowak-Jeziorański (1914-2005) - legendarny kurier z Warszawy
  Zacząłbym od reformy ordynacji wyborczej, a więc od wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

  Karl Popper - światowej sławy filozof
  System wyborczy reprezentacji proporcjonalnej odziera posła z odpowiedzialności osobistej. Czyni zeń maszynę do głosowania, a nie myślącego i czującego człowieka...

 • cwanybolek

  Oceniono 26 razy 20

  Nie wiem też w jaki niby sposób fakt, ze do Senatu weszło tylko trzech niezależnych senatorów może świadczyć o tym, że JOW-y nie zdały egzaminu. Wbrew temu co się wielu wydaje one nie mają służyć temu, żeby wybierano ludzi nie należących do jakichś partii. Mają służyć temu, żeby o wyborze do Sejmu nie decydowała partyjna wierchuszka tylko ludzie oddający głosy - partie pozostaną ale ludzie w nich będą się zmieniać.

 • henrykkreuz

  Oceniono 23 razy 19

  Ordynacja JOW ma też odczepić partie od koryta, czy finansowania partii z budżetu. W tej chwili żaden niezależny kandydat do Senatu nie ma takiej kasy na wybory jak kandydaci partyjni zasilani z kasy publicznej.
  JOW jest w Anglii, Australii, USA, Kanadzie to czemu nie miałby być w Polsce? Jeżeli dobre dla nich dlaczego miałoby by być złe dla nas? Tego nikt nie jest w stanie podważyć.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 49 razy 17

  No i mamy dalej festiwal "parcia na szkło" kototaliba Libickiego.
  Czekam kiedy Libicki zesra się publicznie jak mu TVN24 obieca transmisje na żywo.

 • grzybniazpatatajnia

  Oceniono 18 razy 14

  "- PO nie odstąpiła od JOW-ów. Po prostu wprowadza je wolno. Może za wolno."

  Jak na mój gust tak wolno że na pewno nie zdążą przed końcem kadencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje