Kurski o Kaczyńskim: Niewiarygodny, nie chciał realizować programu własnej partii

Jacek Kurski i Jarosław Kaczyński w 2006 roku

Jacek Kurski i Jarosław Kaczyński w 2006 roku (Fot. Sławomir Kaminski / AG)

Jarosław Kaczyński co innego mówi, jak walczy o władzę, a co innego robi, kiedy ma władzę. Było ileś tam rzeczy z programu PiS, których nie dało się przeforsować w czasie rządów PiS z powodu betonowego oporu samego lidera - mówił Jacek Kurski w Radiu Zet.
Prezes PiS zaproponował kilka dni temu debatę nt. gospodarki z udziałem czołowych ekonomistów w kraju. Przedstawił też projekty ustaw i propozycje reform ekonomicznych, jakie popiera jego partia. O tych propozycjach dyskutowali politycy w "7. dniu tygodnia".

"Zerżnięte" z kongresu Solidarnej Polski?

- Solidarna Polska ma taki problem z tymi propozycjami PiS: około 1/3 z nich jest żywcem zerżnięta z naszego założycielskiego kongresu w marcu, można w internecie sprawdzić te propozycje - powiedział, mówiąc m.in. o konfiskacie majątku przestępców i redukcji opodatkowania najniższych emerytur.

- Te propozycje nam się podobają, bo są nasze, problem jest w wiarygodności. Jarosław Kaczyński często co innego mówi, kiedy walczy o władzę, wtedy jest bardzo solidarnościowy, a kiedy ma władzę, to przychodzi najbardziej skrajny, liberalny polityk, jakim jest np. Zyta Gilowska i wymusza na nim rozwiązania, których nie było nawet w programie PiS, ani w expose Marcinkiewicza czy Kaczyńskiego - przypominał Kurski. - Było ileś rzeczy z programu PiS, których nie można było przeforsować w czasie rządów PiS z powodu betonowego oporu samego lidera - dodał.

- Pan już nie ufa prezesowi? Nic a nic? - zapytała Monika Olejnik.

- Ja mam bardzo wielki szacunek do prezesa Kaczyńskiego, ale polityka ma swoje reguły - odparł Kurski.

Zobacz także
Komentarze (71)
Kurski o Kaczyńskim: Niewiarygodny, nie chciał realizować programu własnej partii
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 48 razy 38

  "Ja mam wielki szacunek do prezesa Kaczyńskiego, ale polityka ma swoje reguły - odparł Kurski."
  ======================================================================
  Polityka ma swoje reguły, a w ramach tych reguł Jacuś Kur(ew)ski ma swoje "specjalne reguły" z bezideowością i zakłamaniem na czele...Kasa jest najważniejsza...

 • andrzej.frant

  Oceniono 34 razy 30

  Przyganiał kocioł garnkowi,
  Kurski to dopiero jest niezwykle wiarygodny.

 • xtc3

  Oceniono 34 razy 28

  już nic piękniejszego mnie w życiu nie spotka jak widok bulteriera obszczekującego swego pana.

 • szats69

  Oceniono 24 razy 24

  I zauważyłeś to Kurski dopiero jak się znalazłeś poza partią, a wcześniej broniłeś w ciemno każdej głupoty Kaczynskiego - tyle jesteś warty.

 • batura3

  Oceniono 27 razy 23

  BEZCENNE - prawicowopisowscy towarzysze broni, skaczą sobie do gardeł. jaki cyrk takie małpy

 • jerzykkur

  Oceniono 23 razy 19

  Jacuś - marne szanse na ponowny wybór do Europarlamentu,nie będziesz mógł oddać swoich wszystkich sił i swojego geniuszu dla dobra i pomyślności Najjaśniejszej Przeczpospolitej.Bardzo mi się podoba twój patriotyzm i postawa prawdziwego Polaka,pędzącego do Polskiego Sejmu,na obrady komisji Spraw Zagranicznych,złożenie podpisu,zainkasowanie 300 Euro i natychmiastowa ucieczka.A dzisiejszy występ u pana Rymanowskiego w TVN24 w programie " Kawa na ławę" nie przynosi ci chluby ani splendoru,mimo,że zastosowałeś cały arsenał słów "ludzi z wyższej półki" np.kilkakrotny "ryj", ę,ą,bułkę przez bibułkę.Prawdopodobnie ,wymarzone wory pieniędzy na następne długie lata w PE uciekają w siną dal.

 • jerzysm42

  Oceniono 25 razy 19

  Kurski teraz dopiero odkrył, że Jarosław Szalony potrafi zmienić zdanie kilka razy na dzień i w żadne jego obietnice wierzyć nie można.
  Kilka lat stracił bezkrytycznie popierając wodza.
  Całe szczęście, że chociaż Jacek Kurski zawsze mówi prawdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje