"Wprost": Kluzik-Rostkowska wchodzi do rządu. A ona: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

09.09.2012 09:41
Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Joanna Kluzik-Rostkowska ma zostać prawą ręką ministra finansów Jacka Rostowskiego - podaje najnowsze "Wprost". Sama posłanka nie chce komentować tych doniesień.
Według "Wprost" była gwiazda PiS ma wejść do rządu jako prawa ręka ministra Rostowskiego od rynku pracy. Ma do tego dojść w połowie września.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - zbywa dziennikarzy Kluzik-Rostkowska pytana o te plany.

Próbujemy skontaktować się z Joanną Kluzik-Rostkowską i uzyskać jej komentarz w tej sprawie.

"Jeśli Tusk powoła ją do swojego gabinetu, może skończyć się dla niej czas politycznego odtrącenia. Od wielu miesięcy była w zasadzie nieobecna w polityce" - komentuje "Wprost".Protasiewicz: Kompetentna i pracowita

Informacje "Wprost" skomentował Jacek Protasiewicz podczas wizyty w Radiu ZET.

- To bardzo prawdopodobne, ponieważ wraz z przygotowywaniem wystąpienia premiera przed parlamentem premier będzie zastanawiał się nad ludźmi, którzy będą do nowych zadań wyznaczeni. Poseł Kluzik-Rostkowska jest kompetentna w obszarze polityki społecznej i bardzo pracowita - powiedział polityk.

Protasiewicz nie umiał odpowiedzieć na pytanie, jak duże będą zmiany w składzie gabinetu Donalda Tuska.

Polityczne losy Kluzik-Rostkowskiej

Kluzik-Rostkowska podczas wyborów prezydenckich po katastrofie smoleńskiej kierowała kampanią Jarosława Kaczyńskiego. Po wyborach została przez prezesa odstawiona na boczny tor, potem zawieszona, a w końcu wyrzucona z szeregów partii razem z Elżbietą Jakubiak. Razem z innymi wyrzuconymi i uciekinierami z PiS założyła ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, a potem przeszła z niego do Platformy. Jej transfer, ogłoszony na konwencji PO przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, był ostro krytykowany. Niektórzy oponenci zarzucali jej nawet "polityczną prostytucję".

Po wyborach Kluzik-Rostkowska była mało aktywna - tylko dwa razy przemawiała z sejmowej mównicy i wysłała jedną interpelację.

Rozmówcy "Wprost" w klubie PO zarzucają jej chwiejność i roztrzepanie, jest też niezbyt lubiana przez partyjnych kolegów i koleżanki. - Jest spadochroniarzem i tak się tu czuje. Jakby jej było wstyd i wolała się schować - mówi jeden polityk z władz klubu.

Zobacz także
Komentarze (208)
Zaloguj się
 • minusujcie_mnie_lemingi

  0

  a jak jej nie wyjdzie to przytuli się do jeszcze innej partii albo stworzy kolejnego kanapowca. dla mnie ta pani jest śmieciem polityczny. a zupełnie pogrążyła się jak publicznie wyznała dlaczego będąc w jednej partii optowała za wprowadzeniem jakiejś ustawy, a po przejściu do innej blokowała ją. powiedziała że nie jest ważne czy ustawa jest dobra dla kraju czy też nie, bo jest oczywiste że głosuje się przeciwnie do swojego głównego oponenta politycznego. obawiam się że z takimi mendami bardzo długo będziemy w czarnej doooopie a nie na zielonej wyspie.

 • west500

  Oceniono 6 razy 4

  To oznacza, że PO popiera prostytucję... Tylko pogratulować

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy 3

  No POpatrz, prostytucja w koncu nagrodzona z kieszeni POdatnikow.

  A POtem Giertych na Rzecznika POmówionych.
  Kalisz na Rzecznika POgrubionych.
  Urban na Rzecznika uPOsledzonych.

 • likierski

  Oceniono 4 razy 2

  i bardzo dobrze,im szybciej to wszystko padnie tym lepiej.

 • mavashi

  Oceniono 5 razy 3

  Faktycznie sama szybko potrafiła sobie znaleźć pracę, ale przecież Platforma nie ma w swoim łonie stanowisk dla wszystkich obywateli. Metoda na "kluzik" się nie sprawdzi.

 • ayronaa

  Oceniono 8 razy 2

  NIech wchodzi gdfzie chce a najlepiej wypie...ztego kraju

 • ayronaa

  Oceniono 4 razy 2

  Rygac sie chce jak sie patrzy na kolejna polityczna blad'

 • 2-julita

  Oceniono 18 razy 14

  tego babsztyla powinni usunąć z Sejmu , oszukała wyborców
  upadła gwiazda

 • 2-julita

  Oceniono 12 razy 8

  następny nieudacznik , upadła gwiazda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje