USA: na pchlim targu kupiła oryginalnego Renoira - za 50 dolarów

08.09.2012 22:40
Odnaleziony obraz Pierre-Auguste'a Renoira

Odnaleziony obraz Pierre-Auguste'a Renoira (Fot. NewsyHub / YouTube)

Obraz kupiony na pchlim targu w Wirginii za jedyne 50 dolarów - w zestawie z lalką i plastikową figurką krowy! - to najprawdopodobniej dzieło samego Pierre-Auguste'a Renoira. Eksperci oceniają, że płótno na aukcji może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów.
Może się okazać, że dla Amerykanki to był zakup życia. Na pchlim targu w Wirginii za niecałe 50 dolarów nabyła m.in. obraz, który według ocen ekspertów jest oryginalną pracą francuskiego mistrza Renoira "Paysage Bords de Seine" z ok. 1879 r.

Według szacunków pracowników domu aukcyjnego obraz może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów podczas licytacji pod koniec miesiąca. Według ekspertów, którzy prześledzili historię obrazu, ślad po nim ginie w 1926 r., kiedy został sprzedany prywatnemu kupcowi przez paryską galerię - podaje internetowy serwis BBC.

Jego współczesna szczęśliwa nabywczyni, która chce pozostać anonimowa, postanowiła skonsultować się z pracownikami lokalnego domu aukcyjnego z powodu tabliczki z nazwiskiem francuskiego mistrza umieszczonej na ramie obrazu.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • sluziniec

  Oceniono 1 raz 1

  A czyjego autorstwa była plastikowa figurka krowy?

 • antykosmita

  Oceniono 26 razy -12

  Mój 4 letni syn maluje podobne. Renoir jest na ramie i to za ramę można dostać 99 990,a obraz wart 10.

 • alt.er.ego

  Oceniono 9 razy -1

  Ja na pchlim targu nawet pchły nie znalazłem. Pozazdrościć.

  Afera o jakiej jeszcze nie wiecie www.tokfm.pl/blogi/myslinadobranoc/2012/09/szpitale_w_gorzowie_gate/1

  Ratujemy gorzowski szpital ! - Pomóż, dołącz, udostępnij ! www.facebook.com/ObronaGorzowskiegoSzpitala

  Głodujący apeluje do Premiera o oddłużenie szpitala www.youtube.com/watch?v=UIj8aXJ7mB8

 • leslaw28

  Oceniono 2 razy 2

  Istniejacy od pieciu lat, dom aukcyjny Potomack w Alexandrii Va. nie jest najlepszym miejscem do sprzedazy obrazu . Obraz obejrze, choc nie jest artystycznie ciekawy i imponujacy.

 • kondziu111

  Oceniono 3 razy -1

  za renoira to dałbym jeszcze 100 tys. dolarów ale za warhola nie dałbym nawet 10 tysiecy. A tu jego obrazy naleza do najdrozszych. nawet teraz jego obraz zostanie wyystawiony na aukcji za 20 milionów dolarów. Przesyłam linka excluzive.pl/finanse/majatek/znany-obraz-andy%E2%80%99ego-warhola-na-sprzedaz-za-ile-tym-razem/24148

 • teklanietekla

  Oceniono 10 razy -2

  Obrzydliwy ten Renoir, nic dziwnego, że leżał na strychu
  kobietyihistoria.blogspot.com/

 • supertlumacz

  Oceniono 13 razy 3

  W dzikich krajach pieniądze leżą na ulicach.

  W Polsce złotym interesem jest rejestracja banków, operatorów telefonicznych, a ostatnio biur podróży...Wszedzie tam gdzie można ooszukać masowego klienta.
  Na okazyjne kupno arcydzieła nie ma co liczyć bo w Polsce właścicielami takich rarytasów bywają wyłącznie pasożyci społeczni o umysłach nieskażonych pracą w sferze budżetowej, absolwenci dobrych szkół podstawowych z okresu kiedy nie było ulg dla upośledzonych.

  USA to co innego. GWB , absolwent Yale, nie rozrózniał Australii od Austrii , i OPEC od APEC.

 • arek_nowak1

  Oceniono 18 razy 4

  swoją drogą poziom artykułów faktycznie osiąga dno w gazecie... w nagłówku ponad sto tysięcy, w treści do stu tysięcy, czy nikt do k... nędzy tego nawet nie czyta, żeby choć trochę trzymało się kupy?? już lecę płacić za taki shit...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje