USA: na pchlim targu kupiła oryginalnego Renoira - za 50 dolarów

Odnaleziony obraz Pierre-Auguste'a Renoira

Odnaleziony obraz Pierre-Auguste'a Renoira (Fot. NewsyHub / YouTube)

Obraz kupiony na pchlim targu w Wirginii za jedyne 50 dolarów - w zestawie z lalką i plastikową figurką krowy! - to najprawdopodobniej dzieło samego Pierre-Auguste'a Renoira. Eksperci oceniają, że płótno na aukcji może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów.
Może się okazać, że dla Amerykanki to był zakup życia. Na pchlim targu w Wirginii za niecałe 50 dolarów nabyła m.in. obraz, który według ocen ekspertów jest oryginalną pracą francuskiego mistrza Renoira "Paysage Bords de Seine" z ok. 1879 r.

Według szacunków pracowników domu aukcyjnego obraz może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów podczas licytacji pod koniec miesiąca. Według ekspertów, którzy prześledzili historię obrazu, ślad po nim ginie w 1926 r., kiedy został sprzedany prywatnemu kupcowi przez paryską galerię - podaje internetowy serwis BBC.

Jego współczesna szczęśliwa nabywczyni, która chce pozostać anonimowa, postanowiła skonsultować się z pracownikami lokalnego domu aukcyjnego z powodu tabliczki z nazwiskiem francuskiego mistrza umieszczonej na ramie obrazu.

Zobacz także
 • Lofoty, Reine, Norwegia Blisko 60 tys. osób przez pomyłkę dostało norweskie obywatelstwo
 • Rafael: Portret młodzieńca Sensacja. Zaginiony podczas wojny obraz Rafaela "czeka bezpiecznie w jednym z bankowych sejfów"
 • Fragment odnalezionego obrazu Caravaggia Odnalazł się zaginiony obraz Caravaggia - portret św. Augustyna
Komentarze (37)
USA: na pchlim targu kupiła oryginalnego Renoira - za 50 dolarów
Zaloguj się
 • tahoe_lake

  Oceniono 39 razy 23

  a co z dzielami sztuki zagrabionymi przez Ukraincow. Lwowska Galeria to zbior polskiej wlasnosci,a czesc to wlasnosc z prywatnych zbiorow, ktore wlasciciele dali na przechowanie do miejskiej galerii bojac sie utraty w czasie wojennej zawieruchy !

  Np. jeden z najbogatszych ludzi na Podolu, Probus Barczewski,wielki patriota, prawnuk Wojciecha slynnego obroncy Baru, swoja ogromna kolekcje broni, sprzetow, obrazow historycznych i nuzmizmatow ofiarowal muzeom lwowskim i krakowskim, zastrzegajac, ze to dar dla instytucji czysto polskich "z zachowaniem jezyka polskiego bez zagrozenia lub ograniczenia swobod narodowosci polskiej "
  (na cmentarzu lwowskim na Lyczakowie mozemy podziwiac najwspanialsze mauzoleum wlasnie Barczewskich, ktorego fundatorem byl Probus)

  Calkowite milczenie polskich wladz i muzealnikow na temat zagrabienia polskiego dziedzictwa przez Rosjan a pozniej Ukraincow jest co najmniej dziwne, chociaz wlascwym slowem jest dranstwo !

  Przeciez to wlasnosc Polski i Polakow, a nie lup wojenny Ukraincow , jak i Litwinow czy Bialorusinow !

 • pindrals

  Oceniono 24 razy 18

  No tak, przez dziesiątki lat nikt pewnie tej tabliczki z podpisem jak wół nie zauważył, ze sprzedającym włącznie. Praktycznie niewidoczna byłą, a przypiął ją pewnie sam malarz :))) Dopiero kupująca w zestawie z plastikową krową zwróciła uwagę na podpis :-)

 • 2560a

  Oceniono 16 razy 12

  tylko w Hameryce można kupić plastikowa krowe z Renoirem gratis. Co innego jakies memorobilia po gwiezdzie
  Holiwuda. Tam krowy nie dodają.

 • puch-atek

  Oceniono 14 razy 8

  na amerykańskich pchlich targach, czy targach z antykami, zdarzają się unikalne prełki, nie to co na europejskich, nie wspominajc polskich.

 • shego

  Oceniono 8 razy 6

  Moze nie zakup zycia ale 100tys za 50 dolcow to dobra wymiana ^^

 • 2-julita

  Oceniono 9 razy 5

  w czasie wojny zagrabiono masę obrazów , teraz się znajdują

 • arek_nowak1

  Oceniono 18 razy 4

  swoją drogą poziom artykułów faktycznie osiąga dno w gazecie... w nagłówku ponad sto tysięcy, w treści do stu tysięcy, czy nikt do k... nędzy tego nawet nie czyta, żeby choć trochę trzymało się kupy?? już lecę płacić za taki shit...

 • supertlumacz

  Oceniono 13 razy 3

  W dzikich krajach pieniądze leżą na ulicach.

  W Polsce złotym interesem jest rejestracja banków, operatorów telefonicznych, a ostatnio biur podróży...Wszedzie tam gdzie można ooszukać masowego klienta.
  Na okazyjne kupno arcydzieła nie ma co liczyć bo w Polsce właścicielami takich rarytasów bywają wyłącznie pasożyci społeczni o umysłach nieskażonych pracą w sferze budżetowej, absolwenci dobrych szkół podstawowych z okresu kiedy nie było ulg dla upośledzonych.

  USA to co innego. GWB , absolwent Yale, nie rozrózniał Australii od Austrii , i OPEC od APEC.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje