Kukiz w walce o JOW-y: Jak będzie trzeba, zablokujemy z "Solidarnością" Sejm

08.09.2012 22:03
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz (Fot. Cezary Aszkiełowicz/ Agencja Gazeta)

Paweł Kukiz chce wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych. W tym celu zainicjował akcję Zmieleni.pl - w jej ramach poparcie dla pomysłu wyraziło już 38 tys. osób. - Gdy zbierzemy wystarczającą liczbę podpisów, pójdziemy pod Sejm i będziemy manifestować... Jeżeli jedynym wyjściem będzie blokada Sejmu, to jestem na to gotowy - powiedział w rozmowie z Onet.pl.
Do złożenia w Sejmie obywatelskiego jakiegokolwiek projektu ustawy potrzeba 100 tys. podpisów na papierze. W ciągu tygodnia poparcie na stronie internetowej akcji Zmieleni.pl dla postulatu Pawła Kukiza o zmienieniu ordynacji wyborczej wyraziło (do godz. 22) nieco ponad 38 tys. osób. Muzyk postuluje wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych.

"Na początek należy odtworzyć listę 750 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod petycją w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Paradoksalnie, listę przygotowała Platforma Obywatelska, ale po wygranych wyborach bardzo szybko zapomniała o tym postulacie. Dlaczego listę trzeba odtworzyć? Bo została... zmielona!!!" - tłumaczy na stronie Zmieleni.pl Kukiz.

"Przyjęcie ustawy, a potem samorozwiązanie Sejmu!"

Muzyk zapowiada, że za kilka tygodni wolontariusze wyjdą zbierać podpisy na ulice, a jak już ich wystarczająca liczba zostanie zgromadzona, uda się wraz z innymi entuzjastami zmian pod Sejm. Na Wiejskiej ma zamiar manifestować tak długo, aż "posłowie nie zajmą się pracami nad taką zmianą konstytucji, by umożliwić wprowadzenie JOW-ów. Kiedy już się tak stanie, powinno nastąpić samorozwiązanie Sejmu i wybory według nowych reguł" - mówił Onet.pl Kukiz.

Aby do tego doprowadzić, muzyk gotowy jest nawet zablokować Sejm przy udziale sił "Solidarności". Pytany o to przez portal rzecznik NSZZ Marek Lewandowski nie wyklucza wsparcia związku dla akcji.

"Czyżby któryś z polityków zaczął się już bać?"

Kukiz mobilizuje Polaków także na profilu akcji na Facebooku: "Posłuchajcie, co mówią o Nas politycy! W szczególności poseł Niesiołowski! >>Szczyt buty i chamstwa...<< Czyżby ktoś zaczął się bać?".

Wytyka też błędy w myśleniu polityków: "Do tego nietrafiony argument posła Wiplera, że JOW-y nie sprawdziły się w Senacie... Nie sprawdziły się, bo a) okręgi wyborcze były za duże (my postulujemy małe), b) nikt nie wytłumaczył, na czym polega wybór w JOW, c) Senat ma znaczenie drugorzędne w Polsce".

Zobacz także
Komentarze (673)
Zaloguj się
 • srkod66

  0

  następni chętni do łatwizny zarobkowej?Kukiz - po muzyku, szuka ratunku w polityce(sejm)?Główka niezbyt bogata w wiedzę!!!!!!!!!!!!!! Oj nie widzę wielkiej kariery.!!! Chyba,że skończy się na rozdawaniu ulotek-to co innego!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo jego wzorzec też rozdawał ulotki ale w ciszy domowej!!!!!!!!!!!!!

 • netdystrybutor

  0

  POLECAM INFO BUSA Z MEGAFONAMI I BANERAMI

  OBURZENI PUŁTUSK 60km na północ od Warszawy

  Paweł Jakowicki
  697 388 163

 • marych

  Oceniono 5 razy -5

  ten wiecznie nawalony pseudopunkowiec z elektropopowej kapeli dla gejów, na siłę chce zaistnieć w mediach, bo jego tzw. "dzieła" z grafomańskimi tekstami autora bez matury nie dość, że nikt nie chce słuchać, to jeszcze nikt tego chłamu nie chce grać.
  Więc znalazł sposób, że zostanie bojownikiem o wolność i demokrację, wtedy może się lepiej sprzeda.
  Tyle że durniów gadających pie-r-doły jest u nas dostatek i ciężko będzie się przebić

 • west500

  Oceniono 6 razy 2

  Tylko jednomandatowe okręgi mogą zamienić ten syf z Wiejskiej w coś logicznego. osobiście odwiedzę lokal wyborczy tylko w przypadku takich wyborów.

 • rtaj

  Oceniono 14 razy 10

  POPIERAM!!!! ten badziew z Wiejskiej trzeba wy...ć. Przecież to jest zwykła mafia, kwitnie prostytucja polityczna, można kupować ustawy/AWS/. Od 23 lat ci sami ludzie zmieniający partię , nazwy partii pasożytują na społeczeństwie i w chwilach wolnych kierują Państwem. Można śmiało powiedzieć że oni uwłaszczyli się na którejś tam RP. Przecież to jest najwyższej klasy nieróbstwo, pracować po kilka dni w miesiącu, brać za to niezłą kasę, więc nie ma czemu się dziwić że gwiazda pis, obecnie po a wcześniej jeszcze innej partyjki - Kluzik w tv mówiła że ona może pracować do końca świata i jeszcze trochę gdy była mowa o wydłużeniu wieku emerytalnego.Lekarstwem na to jest tylko zmiana ordynacji wyborczej na jednomandatową, zlikwidowanie dotacji Państwa dla partii politycznych.Wtedy nie będzie kacyk partyjny ustalał list wyborczych i miejsca na liście nie będą uzależnione od ilości wazeliny a od tego co ma się w głowie i co się reprezentuje sobą przed wyborcami.

 • carpediem87

  Oceniono 6 razy 0

  POPiSy wsadzą wam uja w upę, a nie ordynację zmienią ;)

 • gossam.2

  Oceniono 15 razy -9

  Co sie nie robi dla promocji plyty czyli dla kasy.

 • fordysta

  Oceniono 35 razy 23

  Pomysł z JOW jak najbardziej słuszny. Tylko dlaczego znowu taka niesamowita rozrzutność ?
  Jeżeli w USA mającym 314 milionów ludzi jest tylko 435 posłów, i np. w Niemczech mających 81 milionów ludzi - 620 posłów -
  to dlaczego w Polsce przy 38 milionach ludzi aż 460 posłów ? Przecież wystarczyłoby najwyżej 60 posłów. Zwłaszcza, że jest to bardzo kosztowne ugrupowanie.

 • kosimus

  Oceniono 27 razy 3

  Heh, zmiana prawa - okej. Zmiana prawa metodami a'la "wioskowy awanturnik" - nie,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje