Breivik traci komputer i protestuje: "To złamanie umowy"

Anders Breivik przed sądem

Anders Breivik przed sądem (Fot. STOYAN NENOV REUTERS)

Anders Behring Breivik zostanie pozbawiony komputera. Stanie się tak, ponieważ o północy z piątku na sobotę uprawomocnił się jego wyrok 21 lat więzienia za zabicie 77 osób w zamachach terrorystycznych.
Po uprawomocnieniu się wyroku Breivik przeszedł więc automatycznie spod nadzoru policji pod nadzór służby więziennej. Od tego momentu obowiązują go przepisy dotyczące więźniów odsiadujących wyroki w Norwegii. Nie przewidują one, by wybrani skazani mogli dysponować komputerami. Poinformowano o tym Breivika, który był przekonany, że będzie miał w swojej celi nieograniczony dostęp do komputera.

Skazany protestuje, twierdząc, że stanowi to złamanie umowy, którą w tej sprawie zawarł z policją. Jednocześnie przystąpił do drukowania wszystkich tekstów napisanych przez siebie podczas śledztwa i procesu.

Podczas rozprawy, będąc przekonanym o dysponowaniu komputerem, Breivik, który przedstawiał się również jako pisarz, zapowiadał napisanie czterech książek: o sobie, o swych zamachach, o wyznawanej ideologii i o przyszłości Europy i zachodniej cywilizacji. Tej ostatnie jakoby bronił, popełniając masowe morderstwo.

Zobacz także
 • Anders Breivik przed ogłoszeniem wyroku Co może robić Breivik w więzieniu: korespondować, używać komputera, przyjmować gości...
 • Anders Breivik przed sądem Kim jest Breivik? Od chłopaka z sąsiedztwa do masowego mordercy
Komentarze (185)
Breivik traci komputer i protestuje: "To złamanie umowy"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 65 razy 59

  W ramach rekompensaty dać mu kalkulatorek, niech sobie przelicza lata na mniejsze jednostki czasu, żeby mu się jeszcze bardziej czas dłużył.

 • aeris

  Oceniono 60 razy 50

  i tu 1szy blad tego mordercy. pokazal czego mu trzeba. i jako kara, nie zabijac go, ale pozbawic jakiegokolwiek kontaktu ze swiatem. zero widzen.

 • kloszu

  Oceniono 50 razy 48

  20 lat bez kompa to okrutniejsze od kary śmierci. Barbarzyńcy ci Norwegowie ;)

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 63 razy 47

  Jaka umowa? Chłopie, siedzisz za wielokrotne zabójstwo. Ciesz się, że cię nie powiesili. To jedyna umowa, jakiej państwo musi przestrzegać.

 • nikt_inny

  Oceniono 41 razy 35

  powinni zostawić mu ten komputer - niech sobie pisze te książki, ale tak go ustawić, żeby się "kasowało" to co napisze raz w roku.. wtedy będzie bardziej cierpiał.

 • pimpek.corp

  Oceniono 42 razy 32

  Jakiej umowy ??? Czy ten retard negocjował jakąkolwiek umowę z tymi których wymordował ??? Krzesło, twarda prycza, 16 godzin ciężkiej roboty dzienne przez 20 lat. To powinno zresocjalizować tę faszystowską mendę. A jak się będzie stawiał to dobrym kijem przez garb albo w ten zakuty łeb i do roboty.

 • harbour5

  Oceniono 32 razy 28

  Do napisania książki nia potrzeba komputera. Wystarczy ołówek i papier. Tego prawo nie zabrania. No chyba, że zapomniał jak się pisze.

 • country.bumpkin

  Oceniono 56 razy 28

  nic to panie Breiviku, historia zna przypadki pisarzy, którzy siedząc w więzieniu napisali wiekopomne dzieła za pomocą gęsiego pióra

 • wlomat1

  Oceniono 39 razy 27

  Oczywiście że ma rację - to straszliwa kara!!! Gdyby np. mi odcięli dostęp do internetu, to przeżyłbym maksymalnie 2-3 dni >!>!>!>!>!>!>!>!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje