Ann Romney nie chce rozmawiać o małżeństwach homoseksualnych i antykoncepcji

08.09.2012 12:29
Ann Romney

Ann Romney (Fot. Manuel Balce Ceneta AP)

Ann Romney, żona kandydata GOP na prezydenta USA Mitta Romneya, podczas ostatniego wywiadu dla telewizji kilkakrotnie odmówiła odpowiedzi na pytania związane z finansowaniem antykoncepcji przez pracodawców i prawem osób homoseksualnych do małżeństw.
Romney udzielała wywiadu stacji KWQC w stanie Iowa. Żona kandydata GOP mówiła przede wszystkim o swoim wygłoszonym na konwencji Republikanów przesłaniu do kobiet, które według sondaży w większości popierają urzędującego prezydenta Baracka Obamę.

- Tu, w Iowa, małżeństwa osób tej samej płci są legalne. Czy wierzy pani, że matka lesbijka powinna mieć prawo poślubienia swojej partnerki? - spytał się prowadzący program David Nelson.

- Nie będę rozmawiała o szczegółowych kwestiach. Pozwolę mojemu mężowi o tym mówić. Jestem tu po to, żeby mówić o moim mężu i o tym, jakim jest mężem i ojcem. Te kontrowersyjne tematy odwracają uwagę od centralnej sprawy w tych wyborach, czyli gospodarki i zatrudnienia - odpowiedziała Romney.

Według Romney antykoncepcja nieważna. "Kobiety martwią się o zatrudnienie"

- A czy wierzy pani, że ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę powinno pokrywać koszty antykoncepcji? - spytał Nelson.

- Znowu zadaje mi pan pytanie, które nie przesądzi o tych wyborach. Ta kampania jest o gospodarce i pracy - powtórzyła Romney.

- Według ostatnich sondaży te kwestie są bardzo ważne dla kobiet - naciskał Nelson.

- Osobiście wierzę, i słyszę to samo od kobiet w tym kraju, że kobiety będą szukać kandydata, który wyciągnie kraj z chaszczy i zapewni im pracę i godziwą przyszłość dla ich dzieci - odpowiedziała Romney. - Od półtora roku uczestniczę w kampanii. Rozmawiałam z tysiącami kobiet i (...) mówiły mi "błagamy, pomóżcie nam, tak się martwimy o naszą pracę".

- Ale właśnie powiedziała pani reporterowi w Cleveland, że chce bezpiecznej i stabilnej przyszłości dla kobiet. Spytałem więc o małżeństwo i o to, czy lesbijki powinny mieć prawo do legalizacji związku. Czy małżeństwo nie wpływa na poczucie bezpieczeństwa? - dociskał Nelson.

- Jeszcze raz powiem, że będę rozmawiać o gospodarce i tworzeniu miejsc pracy - powtórzyła Romney.

Mitt Romney sprzeciwia się zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych i związków partnerskich. Wyraził też poparcie dla przyjęcia poprawki do konstytucji definiującej małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • koloratura1

  Oceniono 3 razy 3

  "...będę rozmawiać o gospodarce i tworzeniu miejsc pracy - powtórzyła Romney.

  A ty, pańcia, wiesz cokolwiek n ten temat?

 • antyinteligent

  Oceniono 10 razy -4

  W Polsce mnóstwo par hetero seksualnych żyje "na kocią łapę" i nie widzą w tym problemu,dlaczego taka sytuacja jest problemem dla par homoseksualnych? To problem wykształconych idiotów uczących się matematyki dyplomacji dopiero po studiach,wcześniej biedni nie mieli na to czasu,musieli studiować ortografię i historię dlatego teraz zastanawiają się czy aby dupa służy wyłącznie do srania.

 • majek-1348

  Oceniono 18 razy -8

  Czyżby "okaleczeni przez naturę" stanowili znaczącą siłę polityczną że jest tak wielkie zainteresowanie mediów na świecie homoseksualizmem?.
  To że w dziennikarstwie dominuje etyczne zboczenie to wiem. majek

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 13 razy -3

  A kto by chciał o tym rozmawiać?

 • losiu4

  Oceniono 15 razy -5

  jak to lewusy: wekslują sprawy na poboczne tory gdy czują ze dali d... w sprawach podstawowych jak no. praca czy gospodarka. Kobita nieźle się wywineła dziennikarskiej hienie :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • losiu4

  Oceniono 14 razy -2

  a co to za stwór te "małzeństwa homoseksualne"? Nastepny lewacki dziwoląg językowy i redefiniowanie pojęć?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kaczkawmalinach

  Oceniono 6 razy 0

  powinni jej zapytac jak definiuje patriote...

  bo czy jest patriota - mezczyzna robi wszystko zeby znalezc luki pozwalajace mu nie placi podatkow ... a jak wspiera charytatywnie to tylko swoich mormonow ...
  dopoki jej maz byl biznesmenem wszystko bylo jego prywatna sprawa. Jak sie niuni zachcialo byc prezydentowa to trzeba zrozumiec ze niezwykle wkurzajace jest jak ludzie ktorzy mniej zarabiaja musza placic wyzsze podatki niz bogacze.TO jest niemoralne.

  Romney byl zreszta bardzo ciekawym biznesmenem ktory usuwal miejsca pracy a nie dodawal .. jest zparzeczeniem tej tezy ze ulgi dla bogatych powoduja powstawanie nowych miejsc pracy.

  Poza tym dlaczego nie pytaja jej o Busha ktory rozpieprzyl kase i dramatycznie zwiekszyl zadluzenie bo mu byly potrzebne 2 wojny. Udajemy ze nie przez niego caly kryzys? Dobre!
  TO jest lepsze niz polski PIs jeszcze wiekszy poziom glupoty absurdu i zaklamania.
  Troche sie boje o wybory w Polsce jak PIS sobie popatrzy na te absurdy amerykanskie ..

 • mortimerx1

  Oceniono 16 razy 0

  Mądra kobieta .Nie dała się podpuścić dziennikarskiej hienie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje