Schetyna: Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry jest gotowy

08.09.2012 10:22
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu jest już gotowy - powiedział w RMF FM Grzegorz Schetyna. O tym, czy trafi on pod głosowanie Sejmu, zadecyduje klub PO. Kaczyński miałby odpowiedzieć m.in. za aferę gruntową i sprawę Tomasza Lipca, a Ziobro za sprawę śmierci Barbary Blidy.
- Wniosek został przeanalizowany, czeka na decyzję klubu Platformy - powiedział Schetyna w Przesłuchaniu RMF FM. - Jesteśmy po ostatnich konsultacjach. Mamy wiedzę na temat legislacji, całego procesu - dodał.

"Ja nie zmieniam zdania"

- Czyli będzie ten wniosek, czy nie? - dociskała prowadząca program.

- Zobaczymy. W ciągu najbliższych tygodni zapadnie decyzja formalna - odpowiedział Schetyna. - Ja nie zmieniam zdania, wielokrotnie się o tej kwestii wypowiadałem bardzo jednoznacznie. Dzisiaj to jest decyzja klubu parlamentarnego PO - dodał, przypominając, że w przeszłości nawoływał do postawienia Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Gdy wnioski będą gotowe, muszą zostać przyjęte przez Sejm w głosowaniu. Schetyna mówił wcześniej, że jest szansa na zebranie 276 posłów, którzy mieliby głosować za postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem.

Za co mają odpowiadać przed Trybunałem?

Przed TS Kaczyński miałby odpowiedzieć za aferę gruntową, sprawę zatrzymania ministra sportu Tomasza Lipca (zatrzymany przez CBA pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej) i za zrobienie z Ziobry nadministra, którego rozkazów słuchać musieli: szef MSW, szef policji, CBA i ABW. Ziobro miałby odpowiedzieć za sprawę śmierci posłanki Barbary Blidy. W obu przypadkach chodzi o wykorzystanie stanowisk państwowych i prawa w interesie rządzącej wówczas partii PiS.

Zobacz także
Komentarze (348)
Zaloguj się
 • piotr110660

  Oceniono 3 razy 1

  Rzygać się chce.

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 1

  ZDARTA PŁYTA, TRYBUNAŁ STANU DLA JARKA i ZIOBRY PEWNIE BY PRZYKRYĆ MEDIALNIE AFERĘ AMBER GOLD.
  To Schetyna jeszcze nie ogląda oblicza prokuratora? Dziwny to kraj gdzie zamieszani w aferę ścigają ludzi uczciwych tylko za to, że tą aferę ujawnili. Inaczej tego nie widzę.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 10 razy 0

  Tylko przez kilka lat rządów PO zgineły dwie głowy państwa prezydent i ostani prezydent RP na uchodźstwie szef Sztabu Generalnego WP i dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz wielu polityków i urzędników państwowych ważnych dla funkcjonowania kraju Wcześniej w Mirosławcu zgineło dwudziestu wysokich rangą oficerowów Sił Powietrznych a Polacy stali się jednym z najbardziej inwigilowanych społeczeństw EU Zwiększono wydatki oraz uprawnienia policji i służb specjalnych przy jednoczesnym ograniczaniu praw obywatelskich
  Więc pytam Panie Schetyna czy przed przyszłym plebiscytem planujecie zrobic z Kaczyńskiego i Ziobry więźniów politycznych odrodzonej Trzeciej Okrągłostolowej ?
  Czy na wypadek przegranej PO w przyszłych wyborach przygotowujecie wprowadzenie stanu wojennego na obszarze całego kraju ?( Obsadziliście już wszystkie stanowiska generalskie swoimi ludźmi więc armia wykona rozkaz jak w w 81szym)
  Czy listy proskrypcyjne są już gotowe ?

 • zbycholj23

  Oceniono 7 razy 1

  A co w sprawie bandy: Rycho, Miro i Zbycho? Też będzie trybunał? Hahahahaha....

 • obywatel1983

  Oceniono 9 razy 1

  Przdałoby się jeszcze i paru utrącić, co na dworze Jarosława K. pełnią rolę błazów królewskich i nadwornych
  www.youtube.com/watch?v=ScpgQXLPT6Q

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Komentafrz@szulgus calkiem na czasie ,to jest Prawda ,ktora dreczy Polakow i nie daje nadzieji na lepsze jjutro , musza nastapic zmiany .

 • politol59

  Oceniono 1 raz -1

  Oby jak najszybciej i skutecznie.

 • kararaka

  Oceniono 13 razy 3

  Wniosek o Trybunał realizował Stalin dla każdego kto najkrócej klaskał po jego wypowiedzi. Tak że z takimi wnioskami lepiej się zbytnio nie zagalopować aby przypadkiem nie zacząć naśladować generalisimusa.

 • razb1947

  Oceniono 15 razy 3

  Schetyna zamiast być w sejmie powinien siedzieć w kiciu za afere hazardową lepiej powinien schować się pod stół i nakryć się czapką zamiast zabierać głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje