Schetyna: Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry jest gotowy

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro (Fot. AG)

- Wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu jest już gotowy - powiedział w RMF FM Grzegorz Schetyna. O tym, czy trafi on pod głosowanie Sejmu, zadecyduje klub PO. Kaczyński miałby odpowiedzieć m.in. za aferę gruntową i sprawę Tomasza Lipca, a Ziobro za sprawę śmierci Barbary Blidy.
- Wniosek został przeanalizowany, czeka na decyzję klubu Platformy - powiedział Schetyna w Przesłuchaniu RMF FM. - Jesteśmy po ostatnich konsultacjach. Mamy wiedzę na temat legislacji, całego procesu - dodał.

"Ja nie zmieniam zdania"

- Czyli będzie ten wniosek, czy nie? - dociskała prowadząca program.

- Zobaczymy. W ciągu najbliższych tygodni zapadnie decyzja formalna - odpowiedział Schetyna. - Ja nie zmieniam zdania, wielokrotnie się o tej kwestii wypowiadałem bardzo jednoznacznie. Dzisiaj to jest decyzja klubu parlamentarnego PO - dodał, przypominając, że w przeszłości nawoływał do postawienia Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Gdy wnioski będą gotowe, muszą zostać przyjęte przez Sejm w głosowaniu. Schetyna mówił wcześniej, że jest szansa na zebranie 276 posłów, którzy mieliby głosować za postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem.

Za co mają odpowiadać przed Trybunałem?

Przed TS Kaczyński miałby odpowiedzieć za aferę gruntową, sprawę zatrzymania ministra sportu Tomasza Lipca (zatrzymany przez CBA pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej) i za zrobienie z Ziobry nadministra, którego rozkazów słuchać musieli: szef MSW, szef policji, CBA i ABW. Ziobro miałby odpowiedzieć za sprawę śmierci posłanki Barbary Blidy. W obu przypadkach chodzi o wykorzystanie stanowisk państwowych i prawa w interesie rządzącej wówczas partii PiS.

Komentarze (348)
Schetyna: Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry jest gotowy
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 75 razy 21

  Bardzo dobry pomysł Panie Schetyna. Koniec bezprawia.
  A Miro, Zbycho, Grzechu i spółka też są w kolejce?

 • 2-julita

  Oceniono 38 razy 14

  a kiedy trybunał stanu dla tych co pozwolili dziłać Amber Gold i okradać ludzi i za inne afery ??????????

 • mederes

  Oceniono 21 razy 13

  Dla czego we wniosku o TRYBUNAŁ STANU nie ma Macierewicza? To on powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za ujawnienie polskich nazwisk ludzi polskiej służby wywiadowczej.
  To stanowiło i stanowi zagrożenie ich życia ,obronność kraju i żołnierzy ,oraz stałą możliwość ataku odwetowego Al Keidy.

 • gazetka-polska

  Oceniono 29 razy 13

  No nareszcie! Miło będzie widzieć jak to robactwo rzuca się na siebie i obciąża się nawzajem wrednymi uczynkami tak zwanej "czwartej rzeczpospolitej".

 • freedie

  Oceniono 16 razy 12

  Nie negując słuszności postawienia przed Trybunałem obu Panów za działania ponad prawem pytam - kiedy wreszcie Leszek Miller odpowie za swoją wrogą działalność wobec Polski.Po pierwsze afera walizkowa czyli tzw moskiewska pożyczka,której nigdy oficjalnie nie wyjaśniono- na jakich zasadach Sowieci zasilili finansowo swoją polską piątą kolumnę - PZPR a po drugie jak katastrofalna dla interesów energetycznych i ekonomicznych Polski była decyzja Millera o anulowaniu umowy na rurociąg z Norwegii.Jedynym beneficjentem tego kroku była i jest Rosja,która mogła zbudować NORD STREAM oraz narzucić POLSCE horrendalne ceny gazu,oraz dyktować warunki i szantażować politycznie całą Europę a szczególnie środkowo-wschodnią
  Uważam,ze tylko w Polsce taki agent mógł po tym wszystkim zostać ponownie wodzem swojej partii a super dociekliwi dziennikarze goniący jak hieny za każdą najmniej choćby istotną wypowiedzią Tuska czy innego celebryty nie analizują tych faktów i zależności.
  Chyba już nie boimy się rozgniewać sąsiada i może wreszcie należałoby wyjaśnić publicznie zagadki mające tak wielki wpływ na interesy Polski

 • szulgus

  Oceniono 36 razy 12

  Vincent, oddaj kalkulator. "Przez blisko 15 lat kolejni ministrowie finansów III RP narobili prawie tyle samo długów, co sam Rostowski w 5 lat"
  W sferze zadłużenia kraju „tajfun Vincent” osiągnął gigantyczne rozmiary od 2007r. (blisko 400 mld złotych nowych długów). To wręcz rozmiar huraganu Katrina, który na dodatek w latach 2012 i 2013 wcale nie zamierza przycichnąć. J.V. Rostowski może dobić do 1 bln złotych, zadłużenia na zabójczym dla Polski poziomie. Przez blisko 15 lat kolejni ministrowie finansów III RP narobili prawie tyle samo długów, co sam J.V. Rostowski w 5 lat. To jest właśnie prawdziwy wymiar geniuszu matematycznego włodarza polskiego skarbca na Świętokrzyskiej, skarbca pod którym niedawno budowniczowie metra i saperzy odkryli wielką bombę. Taka sama bomba zagraża dziś Polsce i polskim finansom publicznym.
  wpolityce.pl/artykuly/35805-vincent-oddaj-kalkulator-przez-blisko-15-lat-kolejni-ministrowie-finansow-iii-rp-narobili-prawie-tyle-samo-dlugow-co-sam-rostowski-w-5-lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje