Ryanair naraża bezpieczeństwo pasażerów? Hiszpania wszczęła śledztwo ws. linii lotniczych

07.09.2012 19:40
Samolot Ryanair

Samolot Ryanair (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu wszczęło dziś dochodzenie przeciwko Ryanairowi. Zdaniem resortu, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów - samolot Ryanaira zaliczył dziś drugie już w tym tygodniu awaryjne lądowanie. W sierpniu z kolei w samej Hiszpanii linie zaliczyły trzy lądowania awaryjne spowodowane zbyt oszczędnym tankowaniem.
- Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i zagwarantowanie obywatelom Hiszpanii wszelkich gwarancji i poszanowania praw w samolocie. Przypominam, że, wykupując bilet, pasażer ma nie tylko obowiązki, ale również prawa - argumentowała dziś hiszpańska minister przemysłu Ana Pastor.

Resort ten wszczął właśnie przeciwko irlandzkim liniom dochodzenie. To nie pierwszy problem Ryanaira w Hiszpanii. W sierpniu trzykrotnie doszło tam do awaryjnego lądowania samolotów tych linii. Wtedy przyczyną było oszczędne tankowanie i ryzyko, że podczas lotu zabraknie paliwa.

Ostatnie awarie? Spadek ciśnienia w kabinie

Przyczyna dzisiejszego awaryjnego lądowania samolotu Ryanair na madryckim lotnisku Barajas była taka sama jak poprzedniej awarii z tego tygodnia - nagły spadek ciśnienia w kabinie. Samolot leciał z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie. Godzinę po starcie nagle stracił wysokość, a w kabinie zaczęło brakować tlenu.

Maszyna zawróciła i wylądowała na Barajas, gdzie pasażerom udzielono pomocy lekarskiej. Pięciu z problemami z sercem i uszami trafiło do szpitala. Pięć dni temu bardzo podobny problem miał samolot, który leciał z Walencji.

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • hkarper

  0

  tajemnica pliszynela jest ze nie serwisuja swych samolotow nowymi zamiennikami tylko kanibalizuja czesci z innych maszyn, dostepne na cmentarszyskach w Nevadzie, podziwiam tych co lataja tym zlomem, podziwiam

 • imw

  Oceniono 9 razy 7

  "W sierpniu z kolei w samej Hiszpanii linie zaliczyły trzy lądowania awaryjne spowodowane zbyt oszczędnym tankowaniem. "
  co na to Ryanair:
  "Przekierowania Z Madrytu Do Walencji 26 Lipca

  Ze względu na silne burze nad Madrytem w czwartek 26 lipca, hiszpańska obsługa przestrzeni powietrznej poleciła kilku podchodzącym do lądowania samolotom (w tym 3 maszynom Ryanaira) do przekierowania i utrzymywania się nad lotniskiem w Walencji. Krążąc w powietrzu nad Walencją przez odpowiednio 50 minut, 68 minut i 69 minut od planowego czasu lądowania w Madrycie, załoga trzech samolotów Ryanaira (w ramach standardowych procedur bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego), poprosiła kontrolę lotów o pozwolenie na natychmiastowe lądowanie po tym jak osiągnięta została minimalna rezerwa paliwa, która pozwala na pokonanie dodatkowych 30 minut lotu (około 300 mil).
  Wszystkie trzy samoloty wylądowały normalnie z pozostającym poziomem rezerw paliwa (30 minut lub 300 mil lotu)."
  www.ryanair.com/pl/informacje/przekierowania-z-madrytu-do-walencji-26-lipca
  Dziwne, że flota prawie 300 samolotów i wykonująca codziennie ponad tysiąc lotów FR ma kłopoty tylko w Hiszpanii gdzie trwa konflikt miedzy tym przewoźnikiem a państwem w sprawie podwyżki opłat lotniskowych

 • kleklektyk

  0

  ValuJet 597

 • sijena

  Oceniono 12 razy -6

  z Ciebie taka babcia jak ze mnie Barak Obama. Twoj styl wskazuje na osobe mloda ze sklonnoscia do przesady. Lecialam w zeszlym tygodniu z Lodzi do Bristolu. Nikt nikogo nie traktowal jak bydlo, nikt nikomu nic nie wciskal lot jakich wiele. Ciekawi wiec mnie ile Lot Ci placi za te wpisy. Ach... w locie juz nie daja obiadkow ale suche kanapki o smaku styropianu.

 • best.bacha191

  Oceniono 9 razy 3

  Nikt cie nie zmusza do latania Ryanair!

 • banjanti

  Oceniono 8 razy -2

  "Pięciu z problemami z sercem i uszami trafiło do szpitala."

  Calej reszcie ucielo uszy...biedni ludzie :D

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 14 razy 12

  Nagle stracił wysokość, a w kabinie zabrakło tlenu? chyba odwrotnie. Ponieważ zabrakło tlenu, a raczej spadło ciśnienie powietrza w kabinie, pilot zszedł poniżej 4000 m, gdzie ciśnienie atmosferyczne i ilość tlenu są wystarczające. No ale tzw redaktor wie lepiej, bo skończył studia...dziennikarskie

 • spoko-spoko

  Oceniono 30 razy 22

  Pasazerowie to "idioci" nie zabrali ze soba swojego tlenu wiec niech siebie winia.
  Oczywiscie butle z tlenem sa dostepne za odpowiednia oplata u stewardesy, ale jak ktos ciula to niech potem nie narzeka ze nie ma czym oddychac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje