Ryanair naraża bezpieczeństwo pasażerów? Hiszpania wszczęła śledztwo ws. linii lotniczych

Hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu wszczęło dziś dochodzenie przeciwko Ryanairowi. Zdaniem resortu, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów - samolot Ryanaira zaliczył dziś drugie już w tym tygodniu awaryjne lądowanie. W sierpniu z kolei w samej Hiszpanii linie zaliczyły trzy lądowania awaryjne spowodowane zbyt oszczędnym tankowaniem.
- Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i zagwarantowanie obywatelom Hiszpanii wszelkich gwarancji i poszanowania praw w samolocie. Przypominam, że, wykupując bilet, pasażer ma nie tylko obowiązki, ale również prawa - argumentowała dziś hiszpańska minister przemysłu Ana Pastor.

Resort ten wszczął właśnie przeciwko irlandzkim liniom dochodzenie. To nie pierwszy problem Ryanaira w Hiszpanii. W sierpniu trzykrotnie doszło tam do awaryjnego lądowania samolotów tych linii. Wtedy przyczyną było oszczędne tankowanie i ryzyko, że podczas lotu zabraknie paliwa.

Ostatnie awarie? Spadek ciśnienia w kabinie

Przyczyna dzisiejszego awaryjnego lądowania samolotu Ryanair na madryckim lotnisku Barajas była taka sama jak poprzedniej awarii z tego tygodnia - nagły spadek ciśnienia w kabinie. Samolot leciał z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie. Godzinę po starcie nagle stracił wysokość, a w kabinie zaczęło brakować tlenu.

Maszyna zawróciła i wylądowała na Barajas, gdzie pasażerom udzielono pomocy lekarskiej. Pięciu z problemami z sercem i uszami trafiło do szpitala. Pięć dni temu bardzo podobny problem miał samolot, który leciał z Walencji.

Zobacz także
 • Ryanair: Rekordowe podwyżki cen biletów, ale dalej chcą być tanią linią
Komentarze (49)
Ryanair naraża bezpieczeństwo pasażerów? Hiszpania wszczęła śledztwo ws. linii lotniczych
Zaloguj się
 • gniewkosynrybaka

  Oceniono 56 razy 48

  Dlaczego nie udzielono pomocy lekarskiej pasazerom bez uszu ja sie pytam? czy tylko pasazer z uszami jest czlowiekem?

 • wilkem-live

  Oceniono 23 razy 23

  Pieknie! W poniedzialek lece do Barcelony! Wlasnie Ryanairem!!! Przez was caly spoce sie ze strachu...

 • spoko-spoko

  Oceniono 30 razy 22

  Pasazerowie to "idioci" nie zabrali ze soba swojego tlenu wiec niech siebie winia.
  Oczywiscie butle z tlenem sa dostepne za odpowiednia oplata u stewardesy, ale jak ktos ciula to niech potem nie narzeka ze nie ma czym oddychac.

 • poderoso69

  Oceniono 20 razy 18

  Najgorsza jest muzyczka,ktora puszczaja za kazdym razem,gdy chca cos sprzedac.

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 14 razy 12

  Nagle stracił wysokość, a w kabinie zabrakło tlenu? chyba odwrotnie. Ponieważ zabrakło tlenu, a raczej spadło ciśnienie powietrza w kabinie, pilot zszedł poniżej 4000 m, gdzie ciśnienie atmosferyczne i ilość tlenu są wystarczające. No ale tzw redaktor wie lepiej, bo skończył studia...dziennikarskie

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 21 razy 11

  Po prostu wszyscy obcinają koszty. Kiedy ten koszmar się skończy? Tak jak pełny wypas za 500 pln w Egipcie. Biura upadają jedno za drugim. Nie da się latać na wodę. Bilet lotniczy musi kosztować nie 100 a 400 i już.

 • imw

  Oceniono 9 razy 7

  "W sierpniu z kolei w samej Hiszpanii linie zaliczyły trzy lądowania awaryjne spowodowane zbyt oszczędnym tankowaniem. "
  co na to Ryanair:
  "Przekierowania Z Madrytu Do Walencji 26 Lipca

  Ze względu na silne burze nad Madrytem w czwartek 26 lipca, hiszpańska obsługa przestrzeni powietrznej poleciła kilku podchodzącym do lądowania samolotom (w tym 3 maszynom Ryanaira) do przekierowania i utrzymywania się nad lotniskiem w Walencji. Krążąc w powietrzu nad Walencją przez odpowiednio 50 minut, 68 minut i 69 minut od planowego czasu lądowania w Madrycie, załoga trzech samolotów Ryanaira (w ramach standardowych procedur bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego), poprosiła kontrolę lotów o pozwolenie na natychmiastowe lądowanie po tym jak osiągnięta została minimalna rezerwa paliwa, która pozwala na pokonanie dodatkowych 30 minut lotu (około 300 mil).
  Wszystkie trzy samoloty wylądowały normalnie z pozostającym poziomem rezerw paliwa (30 minut lub 300 mil lotu)."
  www.ryanair.com/pl/informacje/przekierowania-z-madrytu-do-walencji-26-lipca
  Dziwne, że flota prawie 300 samolotów i wykonująca codziennie ponad tysiąc lotów FR ma kłopoty tylko w Hiszpanii gdzie trwa konflikt miedzy tym przewoźnikiem a państwem w sprawie podwyżki opłat lotniskowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje