19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold

07.09.2012 19:28
Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier Donald Tusk ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla TVP Info.
TVP Info poprosiło za pośrednictwem TNS Polska o wskazanie, kto ponosi największą odpowiedzialność za aferę. Okazuje się, że 24 proc. badanych uważa, iż tym głównym winowajcą jest prokuratura. Na drugim miejscu respondenci wymienili Donalda Tuska. Jako głównego odpowiedzialnego wskazało go, aż 19 proc. Polaków. 17 proc. uważa, że winna jest Komisja Nadzoru Finansowego, 5 proc. - sądy, a 3 proc. - służby specjalne. Głównego odpowiedzialnego nie potrafiło wskazać aż 32 proc. badanych.

- Myślę, że powodów tak wysokiej pozycji premiera na liście najbardziej odpowiedzialnych za aferę Amber Gold jest kilka. To przede sukces opozycji, której udało się uwikłać w nią Donalda Tuska. Sprzyjało temu, że trudno się było oddzielić premierowi od swojego syna. Ten negatywny marketing dał takie, a nie inne rezultaty. Najwięcej wskazań prokuratury wynika zaś z błędów widocznych dla każdego - wyjaśnia TVP Info dr Norbert Maliszewski, specjalista od marketingu politycznego.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-6 września 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Zobacz także
Komentarze (318)
Zaloguj się
 • napohybel.live

  Oceniono 2 razy 0

  A co to za sondaż-to głosy PiSu a nie Polaków-tych normalnych

 • apparent

  Oceniono 1 raz 1

  Donald Tusk jest winien wszystkiego, również powalającego uśmiechu odchudzonego prezesa. Nie można pisać że zawinił tatuś żeby nie zostać hieną roku.

 • amicht

  Oceniono 3 razy -1

  tak,to elektorat PiS-u.Oni poprą każdą bzdurę,wszystko,co zaszkodzi Tuskowi i PO.

 • evident

  Oceniono 5 razy 1

  Dobry wynik to mniej niż liczy pis sekta i trochę więcej niż wierzy w zamach Smoleński

 • franek-janek

  Oceniono 8 razy 6

  Coz za idiotyczny tytul! , Ma sugerowac co? Ze Tusk jest winny bo 19% polakow tak uwaza? A co sie dzieje z tym pozostalym 81% ? Wysilki Kaczynskiego procentuja "wina Tuska". GW zapomniala doniesc ze 2% polakow mysli ze Tusk jest winny ze w piatek padal deszcz

 • berberysa

  Oceniono 10 razy -6

  PO-matoł =kretyn.

 • berberysa

  Oceniono 12 razy -6

  Te kretyńskie sondaże. Sądzę, że tych Polaków którzy nie winią premiera Tuska jest 19%, reszta jest oburzona.Ten człowiek gdybyśmy byli Szwecją, już nie byłby premierem, ale u nas są rosyjskie standardy.
  Tyle nam mentalnie dało wejście do Unii.

 • pini111

  Oceniono 13 razy 5

  Premiera winię za to, iż w sobotę nie wygrałem w Lotto. Moim zdaniem, w celu wyjaśnienia tej sprawy powinno się powołać Komisję Śledczą :D

 • 40_plus

  Oceniono 5 razy 3

  19%, i oni wszyscy pójdą na wybory.
  I jak tu żyć premierze? Jak żyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje