19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier Donald Tusk ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla TVP Info.
TVP Info poprosiło za pośrednictwem TNS Polska o wskazanie, kto ponosi największą odpowiedzialność za aferę. Okazuje się, że 24 proc. badanych uważa, iż tym głównym winowajcą jest prokuratura. Na drugim miejscu respondenci wymienili Donalda Tuska. Jako głównego odpowiedzialnego wskazało go, aż 19 proc. Polaków. 17 proc. uważa, że winna jest Komisja Nadzoru Finansowego, 5 proc. - sądy, a 3 proc. - służby specjalne. Głównego odpowiedzialnego nie potrafiło wskazać aż 32 proc. badanych.

- Myślę, że powodów tak wysokiej pozycji premiera na liście najbardziej odpowiedzialnych za aferę Amber Gold jest kilka. To przede sukces opozycji, której udało się uwikłać w nią Donalda Tuska. Sprzyjało temu, że trudno się było oddzielić premierowi od swojego syna. Ten negatywny marketing dał takie, a nie inne rezultaty. Najwięcej wskazań prokuratury wynika zaś z błędów widocznych dla każdego - wyjaśnia TVP Info dr Norbert Maliszewski, specjalista od marketingu politycznego.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-6 września 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Komentarze (318)
19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold
Zaloguj się
 • mejlmi

  Oceniono 70 razy 34

  Premier nie jest odpowiedzialny za grupkę chciwych cwaniaczkow, ale jest odpowiedzialny za dziesiątki tysięcy osób marnujących życie w więzieniach za jazdę na rowerze po piwku czy posiadanie skręta. Jest odpowiedzialny za miliony emerytów, których nie stać na wykupienie recept w wyniku nowej ustawy refundacyjnej.

  Sam się sobie dziwie, że na nich głosowałem przez 10 lat!

 • damsob

  Oceniono 50 razy 24

  No wszystko się zgadza. Te 19% to grupa zwolenników PiSu (który wg sondaży ma obecnie mniej więcej właśnie takie poparcie), którzy są zbyt głupi, by zrozumieć, że za to, co podpisują, są odpowiedzialni tylko oni i nikt więcej.

 • dziadekjam

  Oceniono 38 razy 18

  Tyle samo, co PiS ma zwolennikow

 • seroo1

  Oceniono 40 razy 16

  No i co w tym dziwnego ?

  Mniej więcej taki sam odsetek populacji głosuje na PiS...

 • brumowski

  Oceniono 26 razy 14

  Niesamowite, nie wiedziałem, że można dokonać tak chamskiej manipulacji.

  To tak, jakby pytać, czy kochasz bardziej mamę, czy tatę, a potem stwierdzić, że połowa ludzi kocha mamę.

  Wychodzi na to, że problemu w zasadzie nie ma, tylko małe grupki ludzi winią rozmaite instytucje, a tylko 19% premiera.
  Tymczasem twierdzenie, że winna tu jest jedna osoba czy instytucja jest idiotyzmem!

  Ale ministerstwo propagandy działa...

 • snowicki

  Oceniono 19 razy 13

  Czy w tym sondażu można było wybrać odpowiedź:: " chciwość i głupota klientów "?

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 15 razy 13

  Proponuję zlikwidować prokuraturę i sądy. Wyroki będą zapadać na podstawie sondaży. Na przykład: czy Kowalski jest winny a jeżeli tak to :ma otrzymać karę śmierci, dożywocie czy 10 lat więzienia. Postaw ptaszka przy odpowiednim wyroku. Ludzie! Pismaki i swołocz przy korycie zmusza nas do wzajemnego szczucia. Wszystko po to, żeby mieć wierszówkę, oglądalność lub ilość otworzeń stron www. Nie dajmy się zwariować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje